Gandrīz 140 jaunieši nav izņēmuši pases

Alūksnes rajonā pašreiz 137 piecpadsmit gadus veci jaunieši dzīvo bez personu apliecinoša dokumenta.

Alūksnes rajonā pašreiz 137 piecpadsmit gadus veci jaunieši dzīvo bez personu apliecinoša dokumenta.
Likums paredz, ka visiem jauniešiem dokumenti pases saņemšanai jāiesniedz 30 dienu laikā pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas. "Lai saņemtu pasi, samaksājot valsts nodevu 1 lata apmērā, 15 gadus sasniegušie jaunieši, kas to nav izdarījuši laikus, var iesniegt dokumentus vēl līdz 1.februārim. Pēc 1.februāra saņemt pasi par 1 latu varēs tikai tie, kuri dokumentus iesniegs 30 dienu laikā pēc 15 gadu sasniegšanas," skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Alūksnes rajona nodaļas vadītāja Marga Svarupa.
Par pases saņemšanu 30 dienu laikā jāmaksā valsts nodeva 1 lats, paātrinātā kārtībā - divās vai četrās darbdienās - attiecīgi 26 un 11 lati. Ja dokumentus iesniedz vēlāk nekā 30 dienu laikā pēc 15 gadu sasniegšanas, valsts nodeva palielinās līdz 5 latiem, paātrinātā kārtībā - divās vai četrās darbdienās - attiecīgi līdz 30 un 15 latiem. Ja persona ilgstoši neiesniedz dokumentus pasei, var piemērot administratīvo sodu līdz 25 latiem par dzīvošanu bez derīga personu apliecinoša dokumenta.
"Lai saņemtu pasi, personai jāiesniedz divas fotogrāfijas, dzimšanas apliecība un iepriekšējā pase, ja tāda ir bijusi," atgādina M.Svarupa. Pasi izsniedz PMLP teritoriālajā nodaļā atbilstoši personas deklarētajai dzīvesvietai.
Latvijā kopumā šobrīd bez personu apliecinoša dokumenta dzīvo aptuveni 10 390 jaunieši, kas sasnieguši 15 gadu vecumu.

Citu datumu laikraksti