Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatavo televīzijas filmu par bānīti

Dzelzceļa vectētiņš: gaida simto jubileju Alūksnē otrdien bija Latvijas televīzijas filmēšanas grupa, kas ar Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu uzņem filmu "Vidzemes bānītim - 100".

Dzelzceļa vectētiņš: gaida simto jubileju
Alūksnē otrdien bija Latvijas televīzijas filmēšanas grupa, kas ar Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu uzņem filmu "Vidzemes bānītim - 100". Filmēšanu sāka Gulbenē, kur ir šaursliežu dzelzceļa depo, turpināja braucienā ar bānīti un pabeidza Alūksnē. 31.augustā to varēs redzēt Latvijas televīzijā.
"Gribam parādīt, kā alūksniešiem patīk bānītis, kādu atbalstu tam var sniegt pašvaldība. Industriālā mantojuma fonda pārstāvis Andris Biedriņš nodrošina vēsturisko izziņas materiālu, kas papildina abu pilsētu amatpersonu un iedzīvotāju viedokļus. Ceram, ka izdosies parādīt dzelzceļa vectētiņu tā, lai ne tikai būtu informācija, bet arī rastos jauni bānīša entuziasti un atbalstītāji. Protams, nav mazsvarīgi piedāvāt atpūtas iespējas, dodoties ceļā ar vilcieniņu," stāsta filmas režisore Dace Slagūna.
A.Biedriņš uzsver, ka bānīša popularizēšana pirms simtgades svinībām ir ļoti svarīga. Tā iekļauta kultūrvēsturisku raidījumu sērijā, jo vienīgais šaursliežu vilciens ir sava laika tehnikas piemineklis.
"Daudzi par šaursliežu dzelzceļu ir maz informēti, bet tas var būt interesanti. Turklāt nebūs lieki atgādināt, ka nav nekā skaistāka par mūsu mazo Latviju, jāpiemin cilvēki, kas spējuši saglabāt bānīti. Raidījums dos gandarījumu par paveikto un rādīs nākotnes ieceres," uzskata A.Biedriņš.
Viņš atceras, ka pašvaldībām un arī Dzelzceļnieku biedrībai nebija viegli nepakļauties spiedienam slēgt šo dzelzceļa līniju.
Alūksnes stacijā iztīrīta preču noliktava, kur svētku laikā būs krogs. Tajā būs skatāmas fotogrāfijas no bānīša vēstures. 25 000 eksemplāru metienā ir izdota simtgades avīze. To paredzēts izplatīt līdz svētkiem, kas būs 6.septembrī, kā arī svinību laikā.
Avīzē publicēts bānīša kustības grafiks svētkos un darbdienās, kā arī fakti un fotoattēli no tā vēstures. A.Biedriņš lasītājus informē, ka šaursliežu dzelzceļa saglabāšanai un piemērošanai tūrisma attīstībai paredzēts 187 500 eiro finansējums, no tā 60 procenti ir Eiropas Savienības finansējums, bet 40 procenti - vietējais līdzfinansējums. Izdevumā publicēta svētku programma.
Alūksnes stacijā būs "Marienburgas gadatirgus", kur iederēsies Raimonda Bergmaņa spēkavīru šovs, mākslinieka Pecolli burvju triki un cirka izrāde.
Simtgades svētkos bānītim būs pieci vagoni, kur par pasažieru izklaidēšanu rūpēsies Alūksnes un Gulbenes Tautas teātra aktieri. Tie it kā izbrauks cauri 100 gadu vēsturei, jo būs latviešu strēlnieku, ulmaņlaiku, kolhoznieku, zilzaļās jaunības un zelta jubilejas vagons.

Citu datumu laikraksti

 • Lauku darbi

  12. augusts. Ar ceru dalīšanu pavairo ziemcietes - peonijas, astilbes, īrisus.12. augusts. Ar ceru dalīšanu pavairo ziemcietes - peonijas, astilbes,...

 • ES atbalsta «ābece» un «aritmētika»

  Latvijas lauku attīstības galvenais mērķis ir konkurētspējīgas lauksaimniecības, spēcīgi attīstītu lauku, daudzveidīgi bagātas un ilgtspējīgas lauku...

 • Jūlijā eiroatbalstītāju skaits samazinās

  Firmas «Latvijas fakti» nesen veiktās aptaujas dati liecina, ka pēc pēdējos mēnešos reģistrētā stabilā pilsoņu atbalsta paaugstinājuma Latvijas...

 • Tauriņam pa pēdām

  - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē. Fredi es labi pazīstu, tas bija cits, - Maigonis sasprindzināja atmiņu.9. - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē....

 • Dziedātāji izbauda karstu prieku un sirsnību

  Trešo gadu Alūksnes koris "Atzele" pieteicās starptautiskam koru konkursam Katalonijas pilsētā Cantonigros. Un beidzot saņēma uzaicinājumu tajā...

 • Saldais ēdiens - viegls un atsvaidzinošs

  Piedāvājam augļu un ogu laikam piemērotu saldo ēdienu. Tam garšu un izskatu papildinās pavisam neliels daudzums meža ogu. Atliek tikai apbruņoties ar...