Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatavojas pilsētas iedzīvotāju forumam

Pirmo gadu Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centrs sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domi 26.aprīlī organizēs Alūksnes iedzīvotāju forumu.

Pirmo gadu Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centrs sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domi 26.aprīlī organizēs Alūksnes iedzīvotāju forumu. Tā laikā aicinās cilvēkus būt aktīvākiem pilsētas sakopšanā un attīstībā.
"Forumā pulcējas vietējie iedzīvotāji, lai pārrunātu pašvaldības problēmas un vienotos par iespējām tās risināt. Piedaloties forumā, vietējās sabiedrības pārstāvji nosaka pašvaldībai svarīgas attīstības prioritātes un izveido darba grupas to realizēšanai. Arī mūsu mērķis ir izzināt un mēģināt risināt šīs problēmas, rīkojot Alūksnes iedzīvotāju forumu," laikrakstam stāsta viena no foruma organizatorēm Dzintra Zvejniece.
Forumam veidos savus logo, kas būs tā simbols. Pirms foruma anketēs iedzīvotājus, lai noskaidrotu viņu domas, ko pilsētā nepieciešams uzlabot, mainīt, attīstīt un ko katrs tās iedzīvotājs varētu darīt, lai pilsēta kļūtu sakoptāka un skaistāka.
"Anketu rezultātus apkopos. Forumā darba grupās, piemēram, sociālā, mājoklis un vide, pašvaldības, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju sadarbība un iedzīvotāju līdzdalība pilsētas pārvaldē, izglītība, ekonomika, kultūra, atpūta un sports, pilsētas tēls un citas - dienas laikā izveidos astoņus līdz desmit projektus par dažādām pilsētas problēmām. Pēc tam tos apmēram pusotra gada laikā iedzīvotāji īstenos sadarbībā ar pašvaldībām, uzņēmējiem vai citām organizācijām un iestādēm," klāsta Dz. Zvejniece.
Alūksnes iedzīvotāju foruma rīkotājiem ir doma kādā no rīcības komitejas sēdēm aicināt piedalīties talseniekus, lai gūtu pieredzi foruma rīkošanā. "Pilotprojektā "Iedzīvotāju līdzdalība un kopienu filantropija" divās Latvijas pilsētās – Talsos un Lielvārdē – iedzīvotāju forumi jau ir notikuši. Abās pilsētās uz diskusiju par pilsētas attīstību pulcējās apmēram 100 iedzīvotāju, kas pēc kopēja darba vienojās, ko pilsētās nepieciešams atrisināt. Piemēram, lai rūpētos par skolēnu drošību, šķērsojot maģistrāli ceļā uz skolu un mājup, lielvārdieši vienojās, ka turpmāk divas stundas no rītiem un divas pēcpusdienās pie ceļa pārejas dežurēs Lielvārdes pensionāri. Viņi pavadīs bērnus, šķērsojot maģistrāli. Pensionāri ir tērpušies gaismu atstarojošās vestēs un ar policistu zižļiem, kā arī speciāli apmācīti," stāsta Dz. Zvejniece.
Viņa uzsver, ka būtiski ir foruma aktivitātēs iesaistīt dažādas sabiedrības grupas un visu vecumu cilvēkus.
"Ikviens pilsētas iedzīvotājs un interesents, kam rūp Alūksnes attīstība, ir aicināts piedalīties rīcības komitejas sēdē, kas notiks 14.februārī pulksten 10.00 Alūksnē, Dārza ielā 11, 311.kabinetā," mudina Dz.Zvejniece.

Citu datumu laikraksti