Gatavojas pirmajam Apes iedzīvotāju forumam

Nākamās nedēļas nogalē Apes pilsētā pirmo reizi notiks iedzīvotāju forums, lai apzinātu pilsētas problēmas, iespējas un prioritātes.

Nākamās nedēļas nogalē Apes pilsētā pirmo reizi notiks iedzīvotāju forums, lai apzinātu pilsētas problēmas, iespējas un prioritātes. Tā laikā vēlas izveidot darba grupas no vietējiem sabiedrības pārstāvjiem, lai panāktu problēmu risinājumus un īstenotu konkrētus projektus.
"Forums notiks 16.aprīlī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā. Pasākums ilgs no pulksten 10.00 visu dienu. Tā laikā Apes iedzīvotāji darbosies grupās, kurās pārrunās pilsētas problēmas, izvirzīs priekšlikumus - konkrētus projektus un nobalsos, kurus īstenot dzīvē," stāsta Apes iedzīvotāju foruma emblēmas autore Astra Binde.
Viņa uzsver, ka dalībnieku reģistrēšanās forumam sāksies jau pulksten 9.30.
"Pulksten 10.00 būs foruma atklāšana, bet 10.30 sāksies darbs grupās. Noteiksim problēmjautājumus deviņās jomās, kurās būtu vēlams turpināt darbu un veicināt Apes attīstību: izglītība, kultūra, sports, uzņēmējdarbība, tūrisms, pilsētas apsaimniekošana, sociālā un veselības joma, kārtības nodrošināšana un iespējas jauniešiem. Pēc tam darba grupas prezentēs paveikto un darbs turpināsies kā problēmu risinājums. Arī šīs darba grupas prezentēs sava darba rezultātus. Balsojot būs iespēja noteikt prioritāri risināmos projektus," norāda A.Binde.
Ir izstrādāta arī Apes iedzīvotāju foruma emblēma, kurā attēlots Dzenīšu dižvītols, ar ko apenieši visvairāk lepojas, Vaidavas upe, kas simbolizē Apes attīstību nemitīgā tecējumā, un cilvēki, kas iespēju robežās ir gatavi palīdzēt Apei.
"Esam izstrādājuši un izdalījuši speciālas foruma anketas. Tajās cilvēkiem ir jāatbild uz jautājumiem par pilsētu, lai foruma rīkotājiem rastos priekšstats, kādās jomās cilvēki vēlas palīdzēt. Anketas jau pirms foruma ir jānogādā rīkotājiem. Esam izveidojuši speciālus foruma karodziņus. Galvenais, lai cilvēki atnāk uz forumu - ja ne ar savām idejām, tad vismaz paklausīties. Mēs zinām, ka apeniešiem ir ļoti daudz labu ideju, forums ir iespēja tās sākt īstenot kopā ar domubiedriem," mudina A.Binde.
Foruma sākumā un tā starplaikos uzstāsies Apes pašdarbības kolektīvi. Pēc foruma (pulksten 17.00) ir paredzēts atpūtas vakars, kurā uzstāsies grupa "Vilks".
Savukārt ceturtdien foruma rīcības komisijai, kurā ir dažādu profesiju un vecuma cilvēki, bija mācību seminārs. Tajā Dzintra Zvejniece, kurai ir pieredze foruma rīkošanā, mācīja, kā vadīt foruma grupas. Vēl viens izglītojošs seminārs būs nākamajā nedēļā.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...