Gatavojas valsts svētkiem

Ziemeru pagasta Māriņkalna tautas namā 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, godinās to pagasta iedzīvotājus, kas devuši ieguldījumu sava pagasta labā.

Ziemeru pagasta Māriņkalna tautas namā 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, godinās to pagasta iedzīvotājus, kas devuši ieguldījumu sava pagasta labā.
"Tie būs cilvēki, kuri labprāt iesaistās jebkurā pagastā notiekošajā pasākumā – piedalās un enerģiski strādā, neprasot par to nekādu finansējumu, atbalsta mūs un nekad neatsaka," ar šo cilvēku nopelniem iepazīstina Ziemeru pagasta padomes priekšsēdētāja Valda Zeltiņa.
Ziemeru pagasta padomes kultūras darba organizatore Inta Tolstiha informē, ka pasākuma gaitā norisināsies svētku koncerts, kurā uzstāsies Līva Zariņa un Edgars Krūmiņš, kā arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīva "Enkudrenku" 10.-12.klašu grupa. Notiks arī jaunu mazpulcēnu uzņemšana Ziemeru 29.mazpulkā, kur svinīgo zvērestu teiks 10 jauni dalībnieki.
"Arī pagājušajā gadā mazpulcēnu uzņemšana notika valsts svētku laikā. Zāle tajā brīdī ir pilna ar cilvēkiem, viņi visu priekšā nodod svinīgo zvērestu, turklāt to visu papildina tas, ka tie ir valsts svētki un arī mūsu mazpulka devīze ir "Augsim Latvijai!"," stāsta V.Zeltiņa.
Kamēr norit gatavošanās pasākumam, darbi norisināsies arī pie pašas tautas nama ēkas. V.Zeltiņa atklāj, ka no novadu naudas, kas piešķirtas Ziemeru pagastam, šim mērķim atvēlēti 80 tūkstoši latu, kas tiks izlietoti tautas nama jumta nomaiņai, fasādes siltināšanai un atjaunošanai, kā arī logu nomaiņai.
No visiem paredzētajiem remontdarbiem šobrīd pabeigti ir tikai ar jumtu saistītie darbi. Pagasta padomes priekšsēdētāja cer, ka laika apstākļi ļaus veikt vēl logu nomaiņu, bet fasādes siltināšanas un atjaunošanas darbi atlikti uz nākamā gada pavasari.
Pagasta padomes priekšsēdētāja informē, ka Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija piešķīrusi investīciju četrus tūkstošus latu. Viņa atzīst, ka tautas nama trepju nomaiņa bijusi ļoti nepieciešama, jo pakāpieni bijuši veci un nedroši. V.Zeltiņa stāsta, ka jau ir paspēts izveidot jaunas kāpnes, kā arī uzbrauktuvi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, savukārt pavasarī to visu papildinās margas, kā arī bruģēts celiņš tautas nama ieejas priekšā.
Pagasta padomes priekšsēdētāja stāsta, ka intensīvi remontdarbi norisinās arī pašā pagasta padomes ēkā. Viņa informē, ka arī šo remontdarbu veikšanai tiek izmantoti līdzekļi no novadu naudas. Šā mērķa īstenošanai tiks izlietoti 50 tūkstoši latu. Pašvaldības vadītāja stāsta, ka remontdarbu laikā paredzēta jumta virsmas nomaiņa, kā arī fasādes siltināšana un atjaunošana. Tiesa, ja plānotie jumta remontdarbi jau ir pabeigti, tad fasādes siltināšana norisinās joprojām un pilnībā tiks pabeigta vien pavasarī.
V.Zeltiņa atklāj, ka ēkas iekšpusē pārmaiņas skars gaiteni, kurā plānots ne tikai kosmētiskais remonts, bet arī pārbūves darbi. "Gaiteni esam nolēmuši sakārtot pilnībā. Tiks veikts griestu un sienu kosmētiskais remonts, bet grīda tiks noklāta ar flīzēm, kas būs vieglāk kopjamas un arī kalpos ilgāk. Gaiteni vēl ir paredzēts pārbūvēt, izveidojot uzgaidāmo telpu, lai cilvēkiem, kas nāks uz pieņemšanu pie ģimenes ārsta vai pagasta padomes, būtu kur apsēsties," saka V.Zeltiņa.
Viņa norāda, ka visi remontdarbi skars tikai pagasta padomes ēkas pirmo stāvu, jo otrā stāva remontam šobrīd vairs neatliek līdzekļu. Ar laiku ir plānots pirmajā stāvā piešķirt telpu sociālajam darbiniekam. "Domāju, ka šīs pārmaiņas visvairāk izjutīs vecie cilvēki, kuriem vienuviet būs pieejami gan pagasta padomes darbinieki, gan ģimenes ārsts un sociālais darbinieks," uzskata pašvaldības vadītāja.

Citu datumu laikraksti

 • Guvām pieredzi Briselē

  Oktobra sākumā Eiropas Savienības (ES) informācijas punktu koordinatores devās uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli, lai iepazītos ar ES institūciju...

 • Visbiežāk glābēji palīdz kaķiem

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādes komandieris Igors Dovgans atzīst, ka mājdzīvnieku glābšana parasti nav saistīta ar...

 • Oktobrī strauji samazinājusies dzīvokļu cena

  Nekustamo īpašumu tirgū šobrīd vērojams pieklusums, jo daudzi gaida vēl lielāku cenu kritumu.Nekustamo īpašumu tirgū šobrīd vērojams pieklusums, jo...

 • Vizuļu kolekcija - mašīnas vērtībā

  Alūksnietis Juris Ločs droši vien piedalīsies spiningošanas sacensībās “Rudens līdaka 2007” Alūksnes ezerā, lai gan patiesībā sacensības viņam ne...

 • Būs spiningošanas sacensības

  Alūksnes ezerā 10.novembrī notiks pilsētas domes un Jaunalūksnes pagasta padomes kopējās iestādes “Alja” rīkotās spiningošanas sacensības “Rudens...

 • Izdomā parakstu!

  Uz iepriekšējo konkursu saņēmām vairākas atbildes.Uz iepriekšējo konkursu saņēmām vairākas atbildes. Lūk, labākās: "Šīs laikam durvis uz treknajiem...