Gatavošanās dziesmu svētkiem rit pilnā sparā

Lai arī nākamo dziesmu svētku budžets nav apstiprināts un vēl nav zināms, ar kādiem finanšu līdzekļiem varēs rēķināties svētku organizatori, tomēr notiek aktīva gatavošanās 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem.

Lai arī nākamo dziesmu svētku budžets nav apstiprināts un vēl nav zināms, ar kādiem finanšu līdzekļiem varēs rēķināties svētku organizatori, tomēr notiek aktīva gatavošanās 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem.
Visos Latvijas novados notikuši koru kopmēģinājumi rajonu virsdiriģentu un dziesmu svētku virsdiriģentu vadībā, praktiski apgūta puse no sieviešu un vīru koru koncerta "Teiksma par latvieti" un noslēguma koncerta repertuāra. Virsdiriģenti atzīst, ka kori ir labi sagatavojušies un, lai arī sagatavošanās laiks bija īss, teicami apguvuši visas I grupas kopmēģinājumos paredzētās dziesmas. Rajonu koru kopmēģinājumi dziesmu svētku virsdiriģentu vadībā turpināsies februārī un martā, tiem sekos koru atlases skates, bet viss svētku repertuārs tiks ieskandināts dziesmu dienās Latvijas novados maijā un jūnijā.
Arī deju kolektīvi rajonu virsvadītāju vadībā praktiski apguvuši visu deju lieluzveduma "Mana pasaule" repertuāru, nepieciešamās korekcijas veiks repertuāra precizēšanas semināros februārī Rīgā. Šonedēļ lieluzveduma muzikālā vadītāja Uģa Prauliņa vadībā pabeigts darbs pie deju muzikālā pavadījuma aranžēšanas un ieskaņošanas. Pūtēju orķestri pabeiguši novadu programmu modelēšanu un repertuāra prezentēšanu Pūtēju orķestru dienai Doma laukumā. 11 stundu garajā koncertā visu Latvijas novadu un Rīgas apvienotie koporķestri katrs sniegs divu stundu garu programmu.
Gatavojoties 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem, no 20.decembra līdz 2.februārim Latvijas Vēstures muzejā notiks lietišķās mākslas izstāde "Pašdarinātie tautastērpu un apģērbu audumi". Šī izstāde aušanas daiļamata meistariem būs pirmais solis uz tautas tērpu skati, kurā audēji piedalīsies četrās nominācijās. Labākos šīs izstādes darbus iekļaus tautas lietišķās un tēlotājas mākslas izstādē, kura dziesmu svētku laikā būs aplūkojama Ķīpsalas izstāžu kompleksā.
Dziesmu svētku organizatori cer uz valdības atbalstu un svētku sarīkošanai nepieciešamā finansējuma piešķiršanu, lai spētu realizēt rīcības komitejas apstiprināto Dziesmu svētku norišu plānu, un dalībnieku ieguldītais darbs vainagotos skaistā svētku nedēļā 2003.gada vasarā.
Plaša informācija par gaidāmajiem 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem pieejama internetā jaunajā mājas lapā (www.dziesmusvetki 2003.lv). Internetā iespējams uzzināt ne tikai par svētku nedēļā plānotajiem pasākumiem, bet arī iepazīties ar svētku sagatavošanas gaitu - kopmēģinājumiem, skatēm, ieskaņu koncertiem. Ikviens interesents mājas lapā var iepazīties ar nolikumiem tautas tērpu skatei, koriem, deju kolektīviem, pūtēju orķestriem, koklētāju ansambļiem, senioru koriem un viesu kolektīviem.
Atsevišķas sadaļas mājas lapā veltītas dziesmu svētku vēsturei, kā arī aktuālai informācijai un diskusijām. Informācija internetā pieejama latviešu un angļu valodā.
Dziesmu svētku mājas lapa tapusi sadarbībā ar LATNET, un tās dizaina autori ir Aigars Ozoliņš un Agris Dzilna.

Citu datumu laikraksti

  • Pagarina tehniskās apskates iziešanas laiku

    Satiksmes ministrija 2003.gadā ir papildus noteikusi pārejas laiku tehniskās apskates iziešanas kārtībai kravas automobiļiem, to piekabēm un...

  • Maizes klaipa lielumu nenoteiks

    Ļaudis mēļo: pēc iestāšanās Eiropas Savienībā būšot jāpakļaujas daudziem standartiem - Briselē pat noteikšot maizes klaipa lielumu!Ļaudis mēļo: pēc...

  • Basketbolā ir astotie

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunajā sporta zālē aizvadītajās brīvdienās bija pēdējās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles, kurās alūksnieši...