Gatavoties sezonai sāk Alūksnē

Latvijas vadošais biatlonists novadnieks Andrejs Rastorgujevs 7.jūlijā uzsāka treniņnometni Alūksnē, kur kopā ar viņu ir Pērs Olavs Treterūds, kurš plāno palikt ar Andreju visas sezonas garumā. Šonedēļ Andrejs uzsācis sadarbību ar kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresenu (attēlā), kurš savulaik izcīnījis sudraba medaļu sprinta distancē Nagano ziemas olimpiskajās spēlēs 1998.gadā, zeltu - 2002.gada Soltleiksitijas spēlēs stafetē, kā arī bronzu 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs sprintā. F.Andresens deviņas reizes ir kāpis uz goda pjedestāla pasaules čempionātos, divreiz izcīnot zeltu, un bijis viens no pasaules ātrākajiem slēpotājiem biatlonā. Viņa uzdevums ir palīdzēt Andrejam kļūt vēl ātrākam distancē un labāk izprast Latvijas biatlonista klupšanas akmeņus šautuvē, lai rastu pareizos risinājumus. Šonedēļ “Mežiniekos” tika rīkota tikšanās, ļaujot arī nedaudz vērot, kā Andrejam sokas treniņos. Plašāk par jauno sezonu un to, kā Andrejam veicas treniņos Alūksnes novada pašvaldības sporta centrā “Mežinieki”, lasiet 13.lappusē!                                          Teksts un foto: Didzis Bauers
Turpinās no 1.lappuses

Nometnei pievienojās arī divkārtējais Norvēģijas čempions biatlonā Kristofers Skjelviks, kurš šogad izvirzījis mērķi tikt Norvēģijas pirmajā izlasē un ielauzties labāko 20 sportistu vidū Pasaules kausu kopvērtējumā. Treniņnometnes pirms jaunās sezonas A.Rastorgujevs aizvadīs Latvijā, Norvēģijā, Šveicē un Itālijā.

Jauna sadarbība
„Par F.Andresenu varu teikt - nezinu, vai mums Latvijā ir bijis tik titulēts sportists, nemaz nerunājot par biatlonu. Prieks, ka tādu mums ir izdevies atvest uz Alūksni kā treneri. P.O.Treterūds šogad ir piesaistīts kā treneris Andrejam, sadarbība ar viņu slēpju servisā ilgst jau divus gadus, un viņš arī palīdzēja Andrejam gan ar psiholoģisko sagatavotību pagājušogad, gan ar treniņu plāna sagatavošanu. Sanācis tā, ka tagad Pērs būs Andreja personīgais treneris, un viņš savukārt piesaistīja Andresenu, ar kuru viņš iepriekš kopā ir strādājis. P.O.Treterūds varbūt nav cilvēks ar lielāko trenera pieredzi, bet viņš mūsu komandai palīdz, piesaistot vajadzīgos cilvēkus, piemēram, šaušanas treneri, un ar citām lietām, kas mums Latvijā nav nemaz pieejamas,” stāsta Andreja Rastorgujeva komandas menedžeris, arī novadnieks Normunds Putns.
Viņš atzīst: vai šī sadarbība nesīs rezultātus - to rādīs laiks, bet šobrīd maziem solīšiem tiek iets uz priekšu. “P.O.Treterūds Alūksnē bija pagājušonedēļ, šonedēļ viņš devās atpakaļ uz Norvēģiju, bet šobrīd ir atbraucis un ar Andreju strādā F.Andresens. Kā sparingpartneris ir K.Skjelviks, kurš ir Norvēģijas otrās izlases sportists - jaunāks par Andreju, bet ļoti spēcīgs un talantīgs, un viņa mērķis ir iekļūt Norvēģijas pirmajā izlasē,” saka N.Putns.

Iegūs jaunu pieredzi
N.Putns uzsver - šovasar veselības problēmu dēļ mainīsies Andreja treniņu plāns. Parasti viņš augustā devās uz Itāliju trenēties augstkalnē, bet šogad dosies uz Norvēģiju pie F.Andersena un visu mēnesi dzīvos pie viņa - tur ir liela biatlona bāze un tur būs arī K.Skjelviks. Kā treneris-konsultants Andrejam joprojām būs arī Intars Berkulis, kurš izdarīja lielu darbu Andreja sagatavošanā pagājušajai olimpiskajai sezonai un vislabāk viņu pazīst, bet viņš jau sen nav klāt katrās sacensībās.
“Andrejs vēlējās, lai treneris fiziski būtu klāt katrās sacensībās, un P.O.Treterūds tika atrasts kā ļoti labs risinājums, jo viņš ir strādājis kā psihologs ar norvēģu biatlonistiem un ir izcils slēpju meistars. Viņa brālis strādā kompānija “SWIX”, kas ražo slēpju materiālus, un tas ļautu piesaistīt ļoti kvalitatīvus resursus. P.O.Treterūds varētu būt ar Andreju visos Pasaules kausos un atbildētu arī par slēpju servisu. Andreja trumpis ir slēpošana, un ir vajadzīgi uzticami cilvēki to sagatavošanā. F.Andersens vairāk strādās pie Andreja fiziskās sagatavotības un šaušanas niansēm, jo atceramies viņu kā ātrāko slēpotāju biatlonā, bet šaušanā kā ne tik veiksmīgu - varētu teikt, ka viņš ir Andreja kopija, arī šausmīgs maksimālists. Viņš mēģinās iedot labāko no savas pieredzes, jo daudzus gadus pats vairs nestartē un redz visu citādāk no malas. Domāju, ka ar savu pieredzi viņš varēs daudz ko iedot,” raksturo N.Putns.

Cer uz panākumiem jauktajā stafetē
N.Putns uzsver - šobrīd vēl tiek domāts, kurš varētu būt piešaudes treneris. “Tas varētu būt Valdis Bērziņš, bet vēl nezinām, vai federācija nepiedāvās viņam trenera amatu, šobrīd notiek pārrunas. Andrejs arī šautuvē gribētu cilvēku, kuru pazīst, bet Pērs Olavs, ja viss sakārtosies, varētu būt atbildīgs par visas izlases slēpju sagatavošanu. Šobrīd izlasē kā līderi ir Andrejs un Baiba Bendika, uz stafetēm tiks pieslēgti arī puiši. Novadnieks Oskars Muižnieks arī ir izteicis gatavību startēt nākamajā olimpiskajā ciklā, ja federācija palīdzēs viņam sakārtot finansiālo pusi un būs kādas garantijas. Tas arī mums visiem būtu ieguvums - nebūtu jāmeklē sparingpartneris. Ceru, ka Oskaram viss izdosies un mums būs par vienu lielisku biatlonistu vairāk!” par nākotni domā N.Putns.
Vēl jāpiemin, ka ar šo gadu tiks izmēģinātas jauktās stafetes, kur startēs viens vīrietis un viena sieviete - tādas būs arī Pasaules čempionātā. Tad Andrejs un Baiba varētu cīnīties par ļoti augstām vietām. Ir cerība, ka federācija par to padomās un tiks veidotas kopīgas nometnes - tad jau pavasarī varētu veidot treniņu plānu vasaras sagatavošanās posmam nākamajai sezonai.

Svarīgākais starts Pasaules čempionātā
Vislielākais atbalsts komandai ir Latvijas Olimpiskā vienība un Latvijas Biatlona federācija. “Labi, ka norvēģiem ir sava ieinteresētība darbā ar Andreju, jo mēs nevarētu nosegt viņu darba izmaksas. Viņi iegūst pieredzi un atsauksmes, lai tālāk varētu strādāt ar lielām izlasēm. Tagad ir sākts jauns olimpiskais cikls - tālāk redzēsim, cik produktīva būs sadarbība. Šogad Andrejs startēs Pasaules kausos un Pasaules čempionātā, kurā starti iepriekš nav bijuši tie veiksmīgākie, bet pozitīvais ir tas, ka šogad Zviedrijā Pasaules čempionāts būs martā, sezonas beigās, kad Andrejs uzrāda labāko sniegumu, un rezultāti varētu būt labi,” saka N.Putns.

Pēc olimpiādes - pārdomas
A.Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā, kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā - tika runāts, ka biatlonistam izteikti arī vilinoši piedāvājumi startēt zem citu valstu karoga. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs A.Rastorgujevs labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kurā ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā. Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā viņš ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā. Armijas Pasaules čempionātā viņš šogad izcīnīja otro vietu, kas ir pirmā medaļa Latvijas vēsturē šajās sacensībās.

Novada vadība sola attīstīt „Mežiniekus”
Uz tikšanos ar biatlonistiem bija ieradies arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, kurš bija priecīgs par labajiem vārdiem no viesiem par pilsētu un “Mežiniekiem”. Viņš bija ieinteresēts, lai vairāk norādītu uz to, ko vajadzētu uzlabot. Viņš arī solīja, ka, pabeidzot Pilssalas būves, vairāk tiks piedomāts pie “Mežinieku” rekonstrukcijas un attīstības. Domājot par elektrisko mērķu iegādi - lielākais ieguldījums būtu segums un apgaismojums, netiek aizmirsts arī par mākslīgā sniega trases veidošanu, bet tam jāizveido ūdens ņemšanas vietas. Soli pa solim viss tiks uzlabots. 
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • Pārdošanu atliek

  Pārdošanu atliek  4

  SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu...

 • Alūksne īsumā

  Ziemeri ◆ No 28.jūnija sakarā ar tilta avārijas stāvokli līdz ekspertu slēdzienam un turpmāko lēmumu pieņemšanai VAS “Latvijas valsts ceļi” Alūksnes...

 • Uz Mārkalnes ceļa sākušies remontdarbi

  SIA “8 CBR” ir sākuši remontdarbus uz valsts autoceļa Kolberģis–Ponkuļi posmā no Lāzberģa līdz Mārkalnei. Būvnieki aicina autovadītājus būt...