Gaujienas internātskolā dizentērija jau 22 skolēniem

Alūksnes rajona Gaujienas internātskolā dizentērija konstatēta vēl sešiem skolēniem un pavisam slimnīcā ievietoti 22 skolas audzēkņi, galvenokārt tie ir jaunāko klašu skolēni.

Alūksnes rajona Gaujienas internātskolā dizentērija konstatēta vēl sešiem skolēniem un pavisam slimnīcā ievietoti 22 skolas audzēkņi, galvenokārt tie ir jaunāko klašu skolēni.
Gaujienas internātskolas direktore Mudīte Reigase informē, ka piektdien saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka starp skolēniem ir divi dizentērijas baciļa nēsātāji, kam nav saslimšanas pazīmju.
"Analīzes paņemtas no pārtikas un nomazgājumiem virtuvē neko nav atklājušas. Virtuves darbiniekiem veiktas padziļinātas analīzes, pagaidām tās nav neko uzrādījušās," saka M.Reigase.
Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiālē laikrakstu informē, ka epidemioloģiskā izmeklēšana Gaujienas internātskolā vēl turpinās, tās rezultāti nav zināmi.
M.Reigase pauž, ka skolā ir karantīna, pedagogi un skolas mediķis seko, lai bērni mazāk uzturētos un būtu kontaktos ārpus skolas, lai ievērotu higiēnu, pēc iespējas biežāk mazgātu rokas. Tam skolā radīti visi nepieciešamie nosacījumi. Skolā pastiprināts sanitārais režīms, dezinfekcija.
"Daudzi bērni ir novārguši, jo slikti ēd vai slimo ar hroniskām slimībām. Kad viņi atgriežas skolā pēc brīvdienām, uzreiz jūtam, ka mājās daudzi dzīvo trūkumā un nav arī raduši pie tīrības prasībām. Tā izskaidrojams, ka mūsu skolas bērni slimo biežāk," saka M.Reigase.
Viņa arī uzsver, ka Alūksnes rajonā "visapkārt slimo ar līdzīgiem simptomiem, bet to parasti sauc par vīrusu", savukārt internātskolā "tā ir dizentērija".
M.Reigase pieļauj, ka faktiski Alūksnes rajonā ar dizentēriju slimo daudz lielāks skaits iedzīvotāju, taču ārsti, viņiem vien zināmu iemeslu dēļ, šo slimību pacientiem nekonstatē.
Jau rakstījām, ka Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģei Jekaterinai Turkai sākotnēji bija aizdomas, ka bērni Gaujienas internātskolā varētu būt inficējušies no pārtikas.
J.Turka pauda, ka visi bērni ir saslimuši vienlaikus novembra pirmajās dienās, tāpēc ir aizdomas par kopīgu inficēšanās faktoru ar ēdienu.
Skolā pavisam ir apmēram 230 audzēkņi. Šogad Gaujienas internātskolā jau ceturto reizi audzēkņi masveidā saslimst ar dizentēriju.

Citu datumu laikraksti

  • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

    Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

  • Dosies uz sacensībām

    Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

  • Cepts sams ar citronu un medu

    Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...