Gaujienieši veiksmīgi startē konkursā “Mana skola pilī”

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēni veiksmīgi startējuši Latvijas Piļu un muižu asociācijas projektā “Mana skola pilī”, tādēļ aprīļa beigās viņiem būs jāpiedalās projekta finālā - festivālā un jāsacenšas par galveno balvu.

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēni veiksmīgi startējuši Latvijas Piļu un muižu asociācijas projektā "Mana skola pilī", tādēļ aprīļa beigās viņiem būs jāpiedalās projekta finālā - festivālā un jāsacenšas par galveno balvu.
Asociācija šo projektu izsludināja jau pērn un aicināja tajā iesaistīties skolas, kas pašlaik atrodas pilīs un bijušajos muižu kompleksos. Kopumā Latvijā tādas ir 120 skolas. Martā beidzās radošo darbu konkurss, kura laikā varēja iesniegt zīmējumus, gleznas, fotogrāfijas, domrakstus, dzeju, aprakstus un pētījumus par skolu. Žūrijai izvēloties labākos, interesantākos un neparastākos darbus, skolas varēja krāt punktus.
13 skolas, kurām punktu skaits bija vislielākais, 30.aprīlī Rīgas skolēnu pilī sacentīsies finālā.
"Par panākumiem ļoti priecājamies. Tagad mums ir jāizveido skolēnu komanda no pieciem cilvēkiem, kas finālā prezentēs savu skolu. Pēc tam skolu komandas sacentīsies šokolādes uzraksta "Mana skola pilī" izliešanā un dekorēšanā. Katra komanda izlozēs vienu burtu. Šo darbu vadīs slavenais šokolādes meistars Aldis Bričevs," stāsta Gaujienas vidusskolas direktore Ieva Zariņa.
Projekta īstenotāji norādījuši, ka gaujieniešiem komandā obligāti jāiekļauj divas skolnieces - Santa Dragone un Ilva Tuča. "Acīmredzot, meitenes ir guvušas labus panākumus, bet to uzzināsim tikai finālā," saka I.Zariņa. Festivālā apbalvos trīs radošākās un aktīvākās skolu komandas, kas balvās saņems ceļojumus vai materiālus un instrumentus attiecīgi 140, 90 un 50 latu vērtībā. Būs pārsteiguma balvas labāko radošo darbu autoriem. Uzvarētājus iepriecinās firmas "Alis Co" gardumi.
Projekta "Mana skola pilī" laikā ir notikuši vērtīgi semināri skolotājiem un mācību iestāžu darbiniekiem, arī Gaujienas vidusskolā. Skolotāji mācījās labāk iepazīt autentiskās vērtības, guva ierosmes telpu dizainam, dokumentu uzskaitei un noformēšanai. I.Zariņa atzīst, ka būt skolai pilī vai bijušo muižu kompleksos ir ļoti romantiski, bet grūti. "Tas prasa lielu atbildību un uzliek būtiskus pienākumus," piebilst I.Zariņa.
Projekta noslēgumā izdos bukletu ar bērnu veidotām ilustrācijām.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...