Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaujienietis saņems Triju Zvaigžņu ordeni

Triju Zvaigžņu ordeņa dome nolēmusi piešķirt valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni - 41 sabiedrībā zināmam cilvēkam.

Triju Zvaigžņu ordeņa dome nolēmusi piešķirt valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni - 41 sabiedrībā zināmam cilvēkam. Starp tiem ir arī gaujienietis, pensionētais pedagogs un muzeja darbinieks Harijs Grāvis. Viņš saņems V šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.
“Esam ļoti priecīgi, ka ieteikuma vēstuli Triju Zvaigžņu ordeņa domei neesam sūtījuši veltīgi un Harijam Grāvim piešķirs valsts augstāko apbalvojumu. Ordeņa saņemšanai skolotāju ieteica Gaujienas pagasta padome, Nacionālo bruņoto spēku komandieris kontradmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un inženierzinātņu doktors Mārtiņš Ernests Sleņģis,” stāsta Gaujienas pagasta padomes sekretāre Inese Lukjanoviča.
Gaujienas pagasta padomes ieteikuma vēstulē stāstīts, ka “H.Grāvis ir dzimis 1924.gada 2.septembrī Latvijas brīvības cīnītāja Mangusta Grāvja ģimenē. Pēc vidusskolas absolvēšanas viņš 1947.gadā sāka strādāt par skolotāju Jaunlaicenes, pēc tam Trapenes pamatskolā, bet no 1952.gada Gaujienas vidusskolā par vēstures skolotāju. Mācoties neklātienē, absolvēja Rīgas Skolotāju institūta vēstures fakultāti un pēc tam Latvijas Valsts universitātes vēstures un filoloģijas fakultāti. Latviski patriotiskā audzināšana ģimenē un mācības Ilzenes pamatskolā palīdzēja viņam iemīlēt Latvijas varonīgo vēsturi. Sava novada vēstures pētīšana kļuva par skolotāja H.Grāvja mūža mīlestību. Šis darbs turpinās nu jau 50 gadus.”
Skolotāja H.Grāvja vadībā, atzīmējot komponista Jāzepa Vītola 100.dzimšanas dienu, 1961.gadā Gaujienas pagasta “Anniņās” atklāja memoriālo muzeju, kas ar panākumiem darbojas arī šodien. 1952.gadā H.Grāvis Gaujienas vidusskolā nodibināja vēstures pulciņu. 1968.gada oktobrī pedagoga vadībā Gaujienā atklāja novadpētniecības muzeju. Muzeja reorganizācija tika veikta, gatavojoties Gaujienas vidusskolas 80.gadadienai. Svinību dienā - 2002.gada 29.jūnijā - skolā atklāja pedagoga Harija Grāvja patriotiskā darbā radīto muzeja ekspozīciju.
Muzeja materiālus gaujienieši izmanto latviski patriotiskajā audzināšanā. Daudzas vēstures, latviešu literatūras un citas mācību stundas notiek muzejā. Studenti un skolēni muzeja materiālus izmanto diplomdarbu un dažādu projektu rakstīšanai.
H.Grāvja skolotāja darba stāžs ir 43 gadi, par to saņemts Alūksnes Izglītības savienības dokuments - apliecinājums “Mūža ieguldījums izglītībā”. Alūksnes rajona padome saistībā ar Latvijas Republikas 80.gadadienu Harijam Grāvim izsniedza Pateicības rakstu par godprātīgi veiktu darbu, veicinot tautas un valsts atdzimšanu un atjaunošanu.
2002.gadā konkursā “Sakoptākais Latvijas pagasts 2002” Gaujienas novada un ģimnāzijas muzeja vadītājam H.Grāvim piešķirts Atzinības raksts par ilggadīgu un bagātīgu novada vēstures materiālu vākumu, apsekojumu un popularizēšanu. Alūksnes Izglītības savienība skolotāju H.Grāvi atzina par Gada cilvēku izglītībā Alūksnes rajonā 2002. gadā. Pašlaik pedagogs raksta grāmatu “Gaujiena - Latvijas vēstures lieciniece”.
M.E.Sleņģis savā ieteikuma vēstulē Triju Zvaigžņu ordeņa domei raksta, ka “H. Grāvja mūža darbs, izveidojot un pastāvīgi papildinot muzeja ekspozīcijas, ir devis milzu ieguldījumu visas Latvijas vēstures liecību kontekstā, kas kalpo un kalpos šīs un nākamo paaudžu izglītībai, vēsturiskā mantojuma apzināšanai. Uzskatu, ka skolotāja H.Grāvja darbs ir Latvijas tēla sastāvdaļa, mūsu vēstures vērtību saglabāšana nākamajām paaudzēm un godājamais skolotājs ir cienīgs Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera kandidāts.”
Valsts prezidenta preses dienestā laikraksts noskaidroja, ka Triju Zvaigžņu ordeņa pasniegšana notiks 17.novembrī pulksten 17.00 Latviešu biedrības namā Rīgā.

Citu datumu laikraksti

 • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

  Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

 • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

  Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

 • Labas uzvedības ABC

  Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...

 • Rajonā joprojām trūkst zobārstu

  Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums.Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums. Ar “Alūksnes Ziņu”...

 • Finišē kalnu velosipēdisti

  Pie Alūksnes ezera, Tempļakalna pakājē sestdien, 18.oktobrī, uz atklātā Alūksnes rajona čempionāta noslēguma sacensībām pulcējās 66 kalnu...

 • Vai tas ko mainīs?

  Aizliegts auglis vienmēr ir saldāks. Diemžēl tas ir neapgāžams fakts. Jo vairāk tev atkārtos, ka nedrīkst TO un TO, notiek gluži pretēji - roka...