Gāzes balona noplūde izraisa sprādzienu

Apes pilsētā aizvadītajā ceturtdienā piedzīvots paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, ko izraisīja gāzes eksplozija, pilnībā izpostot Kauliņu ģimenes dzīvojamo māju. Par laimi, ugunsgrēkā nav cietušo.

Likvidē pēc piecām stundām
Ceturtdien, 19.jūlijā, pulksten 15.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rūpniecības ielā  Apē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. “Ierodoties notikuma vietā, dega vienstāvu dzīvojamā māja ar mansardu 128 kvadrātmetru platībā, un, iespējams, gāzes eksplozijas rezultātā bija izsprāguši visi ēkas logi un ieejas durvis. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts pēc piecām stundām - pulksten 20.21,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu norāda, ka ugunsgrēku izraisījusi gāzes balona noplūde. “Sākotnējā informācija liecina, ka kāda persona gatavojot nav kārtīgi aizgriezusi gāzes balonu, kā rezultātā pēc vairākām stundām noticis sprādziens,” saka A.Geļjanu.

Līdzcilvēki palīdz, kā var
Apeniete Selga Kauliņa atzīst - visādi dzīves sitieni ir bijuši, bet šis ir nežēlīgākais. “Līdzcilvēki ir ļoti, ļoti atsaucīgi - tas nav vārdos izstāstāms. Es nezinu, kā varēšu viņiem visiem pateikties... Līdz šim nevarēju iedomāties, ka līdzās ir tik daudz labu, nesavtīgu cilvēku, ka var nākt klāt uz ielas un vienkārši iespiest rokā naudiņu – visi kaimiņi jau nelaimes dienā nāca un prasīja, kā var palīdzēt... Visiem, visiem liels un sirsnīgs paldies! Visas pirmās nepieciešamības preces labsirdīgi cilvēki mums jau ir sarūpējuši. Mums ir arī kur apmesties tepat netālu no Apes - par to sirsnīgs, sirsnīgs paldies Anitai Harju. Cilvēki ziedo arī naudu - arī pilnīgi sveši cilvēki. Sirsnīgs paldies katram, kurš palīdz risināt mūsu problēmas,” saka S.Kauliņa.

Cerība ir
Viņa ir pateicīga, ka gāzes balona sprādzienā un ugunsgrēkā nav cietušo. “Labi, ka dēls paspēja ar suņuku izskriet ārā. Otrs bērns todien bija darbā Rīgā - labi, ka viņam uz to nebija jānoskatās. Tobrīd dēls bija viens pats mājās, es biju darbā. Sprādziens bija ļoti spēcīgs. Viss ir izpostīts...” viņa saka. Tomēr S.Kauliņai ir cerība, ka nākotnē izdosies atgriezties savas mājas vietā - uzcelt jaunu dzīvojamo platību, jo turpat ir iemīļotais un iekoptais pagalms, dārzs, siltumnīca. “Mums ļoti, ļoti gribas atgriezties vietā, kur bija mūsu māja - uzcelt sev vietu, kur atkal dzīvot un būt mājās. Līdzcilvēki mani uzmundrina un mierina, un arī es jau sāku ticēt, ka tas varētu izdoties.  Cilvēki jau piesakās palīdzēt novākt drupas, bet šobrīd to vēl nevaram - māja un manta bija apdrošināta, tiesa, par simbolisku summu, tādēļ jāgaida vēl apdrošinātāju slēdziens,” saka S.Kauliņa.
Sākta ziedojumu vākšana
Apes novada pašvaldības personāla un sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ērmane norāda - Apes pašvaldība ģimenei sniegusi iespējamo palīdzību krīzes situācijā, kā arī uzrunājusi vairākus labdarības fondus, lai uzsāktu ziedojumu vākšanu un palīdzētu nelaimē nonākušajai ģimenei. Alūksnes un Apes novada fonds jau sākuši ziedojumu vākšanu, informācija ziedotājiem - Alūksnes un Apes novada fonds; reģ. nr. 40008090271; banka: AS SEB Banka; kods: UNLALV2X; konts: LV96UNLA0050019750651; mērķis: “Pēc ugunsgrēka Kauliņu ģimenei Apē”. Ir iespēja ziedojumu veikt arī Selgas Kauliņas kontā: LV84HABA0551026107122.

— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti