Ģimenē prot aizrauties ar kopīgiem vaļaspriekiem

Alūksnieši Inga un Jānis Žīgurs ģimeni izveidojuši 1991. gada 1. jūnijā. Inga ir rēzekniete, bet Jāņa dzimtā puse ir Gulbene.

Alūksnieši Inga un Jānis Žīgurs ģimeni izveidojuši 1991. gada 1. jūnijā. Inga ir rēzekniete, bet Jāņa dzimtā puse ir Gulbene. Ģimenē aug desmitgadīgā meita Sigita un septiņgadīgais dēls Kārlis. Inga un Jānis iepazinās, studējot Medicīnas institūtā, Ārstniecības fakultātē. Inga strādā privātpraksē, bet Jānis ir Ziemeļaustrumu slimokases Alūksnes nodaļas vadītājs.
"Abi augstskolā mācījāmies vienā grupā, bet abpusējas simpātijas radušās tikai pēdējā studiju gadā, neilgi pirms izlaiduma," laikrakstam stāsta Inga Žīgure.
Studiju gados gan Inga, gan Jānis aizrautīgi piedalījušies dažādās studentu dzīves aktivitātēs, arī braucienos ar laivām pa Latvijas upēm. "Kolektīvos braucienos devāmies abi, tikai katrs sēdējām citā laivā un savā kompānijā," atzīst Inga. Un viņi nemaz nevar tā īsti pateikt, kas bijis noteicošais, kas licis vienam otrā ieskatīties vērīgāk un ar īpašu mīļumu. Viņi bilst, ka nemaz neesot slikti, ka abi esot vienas profesijas pārstāvji. Katram esot savs darbs, tikai neilgu brīdi abiem iznācis strādāt vienā darbavietā un arī tad katram savā kabinetā. "Mājās mēģinām nerunāt par darba lietām, taču tā gluži neiznāk. Mums jau tomēr tas atšķiras - man darbs saistīts ar praktiskām lietām. Pie manis nāk pacienti, bet pie Jāņa - klienti," saka Inga.
Nedzird, ka sauc vakariņot
Pēc rakstura Inga un Jānis esot atšķirīgi. Jānis pēc horoskopa ir Vēzis, bet Inga - Mežāzis. Horoskopos esot rakstīts, ka šīs zīmes neesot saderīgas. Viņi piekrīt, ka pretējie poli pievelkas. "Atceros, sākumā nevarēju saprast, ka Jāni aicinu vakariņās, bet viņš to nedzird vai aizbildinās, ka viņam jāskatās televīzija. Tagad esmu pieradusi, ka vīrs var izlemt vakariņot, kad tās jau atdzisušas," saka Inga.
Jānis atzīst, ka ģimene viņam esot iemācījusi, ka jāprot rēķināties ar otru cilvēku. "Sākumā visu gribējās izdarīt labi, lai otrs cilvēks novērtē. Tagad saprotu, ka tam nevajag pievērst tik lielu nozīmi. Mēs, ja kādreiz strīdamies, tad nopietni un par sīkumiem. Citreiz vairākas stundas cenšamies pierādīt katrs savu taisnību, un finālā tāpat katrs paliek pie savas," atklāj Inga. Nemēdzot būt tā, ka viens uz otru apvainojas un pēc tam ilgi nerunā.
Bērnus daudz nelutina
Jānis pirmo gaidījis piedzimstam meitu, bet Inga - dēlu. Vecāki domā, ka dēlam Kārlim vairāk raksturīgas tēva manieres, bet meita Sigita tēvam līdzinoties pēc cītības un attieksmes pret dzīvi. "Viņa visu vairāk laiž gar ausīm un daudz spēj izdarīt bez lielas piepūles," vērtē mamma. Kārlis esot spītīgs un pedantisks. "Katru vakaru viņš cītīgi trenējās, lai iemācītos stāvēt uz galvas, un viņam tas izdevās," saka Inga. Bērnu audzināšanā vecākiem neesot stingru uzskatu, taču lielas palaidnības viņiem neesot raksturīgas.
"Darbdienās jau tā iznāk, ka agri jāceļas un katram jādodas savās gaitās. Vakarā satiekamies pēc darba un tad, kad abiem bērniem ir beigušās nodarbības džudo cīņā un mākslas skolā," saka Inga un Jānis.
Sigitu interesējot rokdarbi, bet Kārlis ir labs zīmētājs. Mamma uzskata, ka bērni ikdienā esot noslogoti pēc mācību stundām, taču tas esot lietderīgāk, nekā daudz laika pavadīt pie televizora. Kas attiecoties uz bērnu lutināšanu, tad īpaši tas netiekot darīts. "Ja ar lutināšanu saprot saldējumu un "Coca-colu", tad maz," joko Jānis. Tas izskaidrojams ar to, ka mediķu ģimenē īpašu uzmanību pievērš veselīgam dzīvesveidam.
Jokojoties nopērk televizoru
Jānis atzīst, ka lielākie pirkumi ģimenē parasti iznākot interesantās situācijās. "Jaunu televizoru es nopirku tad, kad Inga bija salauzusi kāju. Braucu uz Rīgu un sievai jautāju: "Ko tev atvest?" Viņa teica, ka televizoru, lai gan tas vairāk izskanēja kā joks. Tā kā iepriekšējais jau bija savu laiku nokalpojis, tad tā arī izdarījām," atminas Jānis. Viņš piemetina, ka abi diezgan viegli iesaistoties akcijās, kur piedāvā dažādas sadzīvei nepieciešamas lietas.
"Par iecerētajiem pirkumiem ilgi nespriežam. Tā mēs ātri nopirkām veļas mazgājamo mašīnu, jo deficīta laikos ieraudzījām lētu un labu modeli. Tiesa, nauda bija paredzēta pavisam citam mērķim," uzsver Inga. Nejauši videomagnetofona vietā savulaik iegādājušies videokameru. Toties viņiem neesot dārza mājiņas un zemes pleķīša, kur vasarās rušināties, kā tas raksturīgs daudziem pilsētniekiem. Tā kā Jāņa vecāki pārcēlušies no Gulbenes dzīvot uz Alūksni, tad nākoties dārza darbos palīdzēt viņiem.
Mācās pie cita skolotāja
Žīguru ģimeni vieno kopīgs vaļasprieks - ceļošana pa Latviju un arī ārpus tās. Pirmais tālākais brauciens kopā ar bērniem bijis uz Slovākiju, Tatru kalniem. Spilgti iespaidi palikuši par Parīzi un Disnejlendu. Pagājušogad apskatījuši Igauniju. Ziemā, kad neiznāk daudz laika ceļošanai, viņi iecienījuši apvidus slēpošanu. Par jaunu aizraušanos Inga un Jānis uzskata arī angļu valodas apguvi, tikai katrs mācoties pie cita skolotāja.
"Ir viens hobijs, kurā Inga mazāk iesaistās. Esmu motokrosu fans, ko varbūt var uzskatīt gluži vai par slimību. Tas aizsākās studiju laikā, kad dzīvoju vienā istabiņā ar motokrosa fanu no Madonas," atzīst Jānis. Savukārt Ingai liela aizraušanās bijusi basketbols, ar to viņa turpinājusi nodarboties, kad atnākusi dzīvot uz Alūksni. Ziemā Žīguru ģimenei iznākot atzīmēt daudzās jubilejas draugiem un tuviniekiem.
"Man tā arī vēl nav izdevies ziemā aizbraukt uz slaveno Peipusa ezeru bļitkot, ko esmu jau sen iecerējis," saka Jānis. Ingai patīk rokdarbi, gatavot pinumus un nodarboties ar ādas māksliniecisko apstrādi. Tagad tam iznākot maz laika. Rokdarbnieces prasmes viņa liekot lietā, bērniem gatavojot maskas dažādiem pasākumiem.
Kafiju vāra vīrs
Žīguru ģimenē mājas darbi tiekot sadalīti taisnīgi. "Kafiju vāra Jānis, pārējos darbus daru es," smejas Inga. Jāņa pienākumos ietilpst no rītiem visus piespiest ap septiņiem piecelties no gultas, jo tas nemaz neesot tik viegli izdarāms. Jānis nepiederot pie vīriešiem, kam patīk darboties virtuvē. Tāpēc par sasniegumu Jānis uzskata to, ka iemācījies izvārīt maizes zupu. Žīguru ģimene domā, kā ikdienā atvieglot mājas soli, tam netērējot pārlieku daudz laika. "Ilgi diskutējām, vai iegādāties trauku mazgājamo mašīnu. Tad, kad pārcēlāmies uz šo dzīvokli, virtuvē nekā daudz nebija ko likt, tāpēc paredzējām vietu arī tai. Un tagad esam apmierināti," secina Inga.
Mājās ģimenei mīļākā vieta esot viesistaba. "Brīvdienās parasti gatavojam īpašas pusdienas vai vakariņas, kad varam pārrunāt arī ģimenes lietas. Darbdienās tam neatliek tik daudz laika. Ikdienā iznāk tā, ka, braucot mašīnā, apspriežam svarīgāko," saka viņi. Arī Sigita un Kārlis labprāt piedalās ēst gatavošanā, viņiem patīkot cept kūkas. Tāpat kā citās ģimenēs ar Žīguru ģimenē mīļākās ir sestdienas un svētdienas, kad visa ģimene ir kopā un ir laimīga.

Citu datumu laikraksti