Ģimenes ārsti izvēl par “Gada cilvēku” pagastā

Zeltiņu pagastā rītdien valsts svētkos sveiks apmēram 50 cilvēkus, par kuriem anketās balsojuši pagasta iedzīvotāji.

Zeltiņu pagastā rītdien valsts svētkos sveiks apmēram 50 cilvēkus, par kuriem anketās balsojuši pagasta iedzīvotāji.
Viņu labajos darbos nosaukti cilvēcība, godprātīga un pašaizliedzīga attieksme pret darbu, sakopta sēta, iejūtība un palīdzība otram, aizrautīga darbošanās kultūras jomā un citi. Zeltiņu pagasta padomes priekšsēdētaja Elita Laiva stāsta, ka iedzīvotāju atsaucība bijusi liela, aizpildot anketas.
Pasākumā sveiks titula "Gada cilvēks" ieguvējus - bijušo Zeltiņu pagasta padomes priekšsēdētāju Edvīnu Puzuli, ģimenes ārsti Lidiju Juksi, kā arī "Gada ģimeni" - Imanta Sama ģimeni. Paredzams, ka šāds pasākums Zeltiņos kļūs par jauku tradīciju.
Daudzi pagasta iedzīvotāji atzinību anketās pauduši ģimenes ārstei L.Juksei. Viņa Zeltiņos strādā kopš 1979.gada 1.augusta. Tā ir viņas pirmā un vienīgā darbavieta, tikai neilgu laiku viņa aizvietojusi kolēģi Apē. Viņai ir pacienti arī Kalncempju un Ilzenes pagastā. "Pazīstu gandrīz visus cilvēkus Zeltiņos. Viņi šeit mani ir pieņēmuši kā savējo, un es te tā arī jūtos. Tie pacienti, kas savulaik bija mazi, tagad ir izauguši lieli un viņiem pašiem ir savi bērni. Acīmredzot arī tāpēc šejienieši man uzticas," spriež sieviete.
L.Jukse jau vairākus sasaukumus ir Zeltiņu pagasta padomes deputāte. "Tāpēc mani interesē ne tikai medicīnas, bet arī sociālais darbs, kas ir savstarpēji saistīti. Strādājam visi kopīgi gan ar iepriekšējo pagasta padomes priekšsēdētāju Edvīnu Puzuli, gan tagad ar Elitu Laivu," uzsver viņa.
L.Jukse savulaik vidusskolu absolvējusi ar zelta medaļu, tas atvieglojis iestāšanos Medicīnas institūtā, kļūt par terapeiti. L.Jukse bilst, ka rados neviens neesot bijis saistīts ar medicīnu. Viņa vēlējusies strādāt ar cilvēkiem un viņiem palīdzēt. Arī tas pamudinājis izvēlēties ārsta profesiju.
"Vecāki mani aicināja atgriezties dzimtajā pusē Balvu rajonā. Es nevēlējos to darīt, jo tur jaunam un nepieredzējušam speciālistam būtu grūti uzsākt darba gaitas. Domāju, ka pastrādāšu citur, iegūšu pieredzi un tad atgriezīšos, taču tā nenotika," atklāj L.Jukse.
Kad viņai bija jāuzsāk darba gaitas Alūksnes rajonā, viņai piedāvāja strādāt par pediatri Alūksnē vai Zeltiņos. "Toreiz šeit ilgus gadus strādāja ārsts Liepiņš. Viņš dalījās pieredzē par ārsta darbu un tā arī pateica: "Tev šeit būs jāpaliek un jāiesakņojas kā kokam ar saknēm šajā zemē." Mani šeit jauki uzņēma un iedrošināja darbā," atceras ģimenes ārste.
Daļa pacientu bieži vien pie viņas nāk, lai parunātos, tad viņiem kļūst vieglāk. "Šodien par vienkāršiem cilvēkiem maz domā. Ne vienmēr viņiem var palīdzēt tikai zāles, bet vajadzīga iejūtība un sirsnība," uzskata viņa. Gandarījumu ģimenes ārstei sagādā tas, ja arī viņai pacienti saka "paldies".
Brīvajā laikā ārstei patīk strādāt dārzā, sēņot un ogot. "Man patīk praktisks darbs. Kad bērni bija mazāki, labprāt adīju," stāsta viņa. Kopīgi ar dzīvesbiedru Ilmāru izaudzinājusi meitu Zani un dēlu Uģi, kuri mācās Alūksnes ģimnāzijas 10. un 12.klasē. "Kopš bērnības emocijas un problēmas protu paturēt sevī. Neko ārēji neizrādu," atzīst ģimenes ārste.
L.Jukse labi jūtas tad, ja mājās ir harmonija.

Citu datumu laikraksti

 • Politiķi izprot, bet nesola

  Spilgta Alūksnes 4. Grāmatu svētku epizode bija sociālajiem jautājumiem veltītā diskusija, kurā piedalījās pieci Latvijā pazīstami politiķi.Spilgta...

 • Latvijā ir melno stārķu populācijas centrs

  Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” izveidota jauna izstāde, kas stāsta par mūsu spārnoto draugu tālajiem ceļojumiem.Alūksnes Dabas muzejā "Vides...

 • Dibina jaunu asociāciju

  Ceturtdien, 17.novembrī, Rīgā, viesnīcā “Rīga”, paredzēta Latvijas Augļu un dārzeņu importētāju un vairumtirgotāju asociācijas dibināšana.Ceturtdien,...

 • Lāčplēša svētkos

  Tālajā 1919.gadā visi, kas varēja un spēja nest ieročus, cēlās, lai aizstāvētu un atbrīvotu Rīgu no uzbrūkošās Bermonta armijas, un 11.novembrī Rīga...

 • Pirmie maksājumi par laukaugu un lopbarības platībām

  Šonedēļ Lauku atbalsta dienests uzsāk papildu valsts tiešo maksājumu par laukaugu un lopbarības platībām avansa izmaksu 80 procentu apmērā, jo valstī...

 • Apvienos Mālupes pagasta pensionārus

  Mālupes pagasta “Mārās” pašvaldībā dzīvojošajiem pensionāriem šonedēļ bija otrā tikšanās, jo arī Mālupes pagastā ir nolēmuši veidot savu pensionāru...