Ģimnāzija – Rožu vēstnieki

Septembra vidū lasītājiem bija iespēja uzzināt par Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas delegācijas viesošanos Ernsta Glika dzimtajā pilsētā Vetīnā Vācijā. Apmeklējot tai līdzās esošās pilsētas, ģimnāzijas delegācija saņēma arī kādu negaidītu dāvanu - keramikas rozi, ko izgatavojis vācu keramiķis Rainers Topfers no Halles.

Iekļauj vispasaules sadraudzības tīklā
“Saņemot R.Topfera keramikas rozi, esam kļuvuši par Rožu vēstniekiem, un Alūksne, kur tagad atradīsies viena no simtiem keramikas rožu – par vispasaules sadraudzības tīkla daļu. Šī kunga  mērķis ir izplatīt pasaulē pēc iespējas tālāk savas veidotās māla rozes, izveidot sadraudzības tīklu visu pasaulē, neņemot vērā ne pastāvošo valsts iekārtu, ne politiku tajā zemē, kur nonāks rozes. Keramikas rozes jau aizceļojušas uz Dienvidkoreju, Bulgāriju, Ungāriju, Baltkrieviju un Franciju, bet nesen arī uz Jaunzēlandi,” par negaidīto dāvanu stāsta Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vācu valodas skolotāja Mārīte Poiša.

Veltījums sievas piemiņai
Šīs keramikas rozes R.Topfers, kuram ir 78 gadi, izgatavo savas bijušās sievas piemiņai. Pēc 57 gadus ilgas kopdzīves un sievas nāves keramiķa dzīves jēga nu ir keramikas rožu veidošana. Viņš iecerējis aicināt vāciešus, kuri dodas ārzemju braucienos, vest līdzi keramikas rozes, bet ārvalstu ciemiņiem dāvina šīs rozes, lai viņi tās aizvestu uz savu dzimteni. Kā pierādījumu par to, kurā vietā  keramikas rozes ir nonākušas, R.Topfers gaida e-pasta vēstules ar fotogrāfijām.
“Ir patīkama sajūta, ja apzinies, ka par tevi interesējas. Lūk, šis keramiķis bija uzzinājis, ka Vetīnā viesojas Latvijas delegācija un ar ģimnāzijas pasniedzējas, kura dzīvo Hallē, palīdzību nodeva mums keramikas rozi. Mēs, savukārt, lepojamies, ka varam tādā veidā popularizēt savu pilsētu un valsti, kļūstot par Rožu vēstniekiem, iekļaujot Alūksni R.Topfera iecerētajā sadraudzības tīklā,” piebilst M.Poiša.
— Jana Baltaisbrence

Citu datumu laikraksti