Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimnāzisti prezentēs integrācijas projektu

Alūksnes Valsts ģimnāzijas projekts “Es - Latvijas pilsonis” ir viens no četriem, kas no Vidzemes reģiona izvirzīts prezentācijai konkursa “Ceļā uz pilsonisku sabiedrību” otrajai kārtai.

Alūksnes Valsts ģimnāzijas projekts "Es - Latvijas pilsonis" ir viens no četriem, kas no Vidzemes reģiona izvirzīts prezentācijai konkursa "Ceļā uz pilsonisku sabiedrību" otrajai kārtai.
Alūksnes ģimnāzijas projekts paredz informēt skolēnus par integrāciju, problēmām un iespējām, kā tās pārvarēt. Naturalizācijas pārvalde no 59 skolu projektiem prezentācijai klātienē izvirzījusi 28, lai to dalībnieki katrā reģionā cīnītos par uzvarētāja titulu.
Jaunieši, kas ir šīs skolas debatētāji, vadīs apmācības kursu citu skolu skolēniem. "Viņi secinājuši, ka laukos dzīvo daudz mazturīgu cilvēku, kas informāciju iegūst no masu medijiem un skolēniem. Tas nozīmē, ka ir jāizglīto skolēni, lai vecāki saprastu Latvijā notiekošos procesus," akcentē Alūksnes ģimnāzijas projekta vadītāja Anna Pušpure.
Ģimnāzisti vēlējās turpināt ASV vēstniecības atbalstīto debašu projektu, ko realizēja pagājušajā mācību gadā. Šoreiz tajā paredzēts iesaistīt ne tikai pilsētas skolu un rajona vidusskolu, bet arī Pededzes pamatskolas audzēkņus.
Konkursa otrajā kārtā 11.decembrī Rīgā alūksniešiem vajadzēs prezentēt savu projektu kopā ar Gulbenes 2.vidusskolas, Valkas ģimnāzijas un Madonas rajona Lubānas vidusskolas projekta dalībniekiem. A.Pušpure domā, ka šajā konkursā noteicošajai nevajadzētu būt prasmei prezentēt projektu. Arī pērn alūksnieši bija uzaicināti uz konkursa pārrunām, bet tajās neiedalījās.
"Pilsoniskās integrācijas veicināšanai vajadzētu atbalstīt projektus, kas aktivizē visus rajona iedzīvotājus," uzskata A.Pušpure. Ja šoreiz projekts saņems balvu - 500 latu finansējumu, tad būs iespējams to realizēt, iesaistot Latvijas - Krievijas pierobežas skolas Pededzes pagastā un rajona vidusskolu audzēkņus. Ģimnāzijā to varēs īstenot arī bez naudas. Skolotāja Anna Pušpure lepojas, ka viņa aizsāka kustību par pilsoniskas sabiedrības veidošanu Alūksnes rajonā. Pirms sešiem gadiem uz skolu brauca bērni no visām rajona izglītības iestādēm. Tagad trešo gadu Pilsonības dienas organizē Naturalizācijas pārvaldes Rēzeknes reģionālās nodaļas Alūksnes filiāles vadītāja Solveiga Selga, bet pasākuma norisē ir iesaistīta skolotāja un viņas vadītie debatētāji.
Skolēnu konkurss beigsies pavasarī ar trīs dienu semināru, tur prezentēs īstenoto projektu rezultātus. Viņi sacentīsies arī zināšanās par pilsoniskas sabiedrības veidošanu, valsts iekārtu, vispārējiem cilvēktiesību principiem, Latvijas vēsturi un citos jautājumos. Apkopojot zināšanu pārbaužu un projektu konkursa rezultātus, noskaidros galvenās balvas ieguvēju, kas dosies ārzemju ceļojumā.
Šogad Naturalizācijas pārvaldes konkurss "Ceļā uz pilsonisku sabiedrību" notiek septīto reizi. To rīko sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Eiropas Padomes Informācijas biroju (EPIB) un citām institūcijām. Šoreiz konkursu finansiāli atbalsta ASV valdība un EPIB.

Citu datumu laikraksti

 • Katrai puķei savs niķis

  Fitonija. Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar karmīnsarkanu vai sudrabbaltu dzīslojumu, tās nezied.Fitonija Fitonijas tumšzaļās ovālās lapas ir ar...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Vislabāk jūtas mājās

  Jānim Sahņenko ar Lakī sacensības Smiltenē bija pirmās. Lai arī netika iegūtas godalgotas vietas, saimnieks ar pirmo startu ir apmierināts.Jānim...

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...