Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godinās lielākos nodokļu maksātājus

Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālā iestāde 30.maijā pulksten 15.00 Valmieras kultūras namā godinās lielākos nodokļu maksātājus.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Vidzemes reģionālā iestāde 30.maijā pulksten 15.00 Valmieras kultūras namā godinās lielākos nodokļu maksātājus. Alūksnes rajonā lielo uzņēmumu grupā par tādu atzīts SIA "Alta S", bet mazo uzņēmumu grupā - SIA "MCD".
"Nosakot lielākos nodokļu maksātājus, vērtēja visu budžetā iemaksāto nodokļu kopsummu, vai nav tīši dažādu atskaišu disciplināri pārkāpumi, deklarāciju pārskati iesniegti laikus, nav piemēroti administratīvie sodi un pēc citiem kritērijiem, " stāsta VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļas vadītāja Nora Rušķe.
SIA "Alta S" Alūksnes rajonā pastāv daudzus gadu desmitus. Ar nosaukumu SIA "Alta S" tas darbojas četrus gadus, agrāk tā bija patērētāju biedrība un "Alūksnes kooperators". Uzņēmums pērn nodokļos valstij samaksājis 225 482 latus. Valdes priekšsēdētājs Ēvalds Abdullajevs atzīst, ka daudzo gadu laikā piedzīvoti jauki un arī skumji brīži.
"Ar katru gadu darboties kļūst arvien sarežģītāk, jo parādās daudz jaunu konkurentu, it īpaši no ārvalstīm. Lai arī Alūksnes rajonā tie vēl nav atvēruši tirdzniecības vietas, jūtam, ka mūsu veikalu apgrozījums pamazāk samazinās, tādēļ tuvākajā laikā vēlamies nedaudz mainīt tirdzniecības veidu, pārejot uz kompaktākām un lielākām platībām," saka Ē.Abdullajevs.
Viņš atklāj, ka jauninājumi saistīti ar Alūksnes universālveikala rekonstrukciju. "Ēkas pirmajā stāvā izveidosim pārtikas preču lielveikalu 700 kvadrātmetru platībā, kas atbildīs Eiropas prasībām. Blakus tam atradīsies bistro ar 90 sēdvietām un banketu zāle ar 24 vietām. Savukārt daļu ēkas otrā stāva izīrēsim rūpniecības preču tirgotājiem, jau ir pieteikušies kandidāti. Lielveikalu vēlamies atvērt jau rudenī. Tajā varēs norēķināties arī ar kredītkartēm. Cerams, ka alūksnieši to novērtēs," norāda valdes priekšsēdētājs. Lai ieceri īstenotu, uzņēmums ņems kredītu.
Ē. Abdullajevs akcentē, ka uzņēmuma attīstību kavē banku neizdevīgie kredītnosacījumi un laika trūkums.
"Pašlaik remontējam konditorejas cehu, lai tas atbilstu Eiropas Savienības prasībām. Uzskatu, ja Latvija vēlas iestāties Eiropas Savienībā, tad valdībai vajadzētu vairāk rūpēties par uzņēmēju attīstību, piešķirot tam finansējumu no valsts budžeta. Tas ir atkarīgs tikai no mums, vai spēsim nosargāt savu tirgu no ārzemniekiem. Pašlaik neviens neapzinās, ka ar lietuviešu veikaliem "T-market" sagrauj latviešu ģimeņu biznesu. Protams, atverot jaunu lielveikalu, rada "padsmit" jaunas darba vietas, bet tajā pašā laikā dubultojas konkrētajā vietā bez darba palikušo skaits," ir pārliecināts Ē. Abdullajevs.
Suminājumu par veiksmīgu nodokļu nomaksu reģionā kopā saņems desmit pirmo vietu ieguvēji lielo, vidējo un mazo uzņēmumu grupā.
Fakti
SIA "Alta S" Alūksnes rajonā ir 24 pārtikas preču veikali, konditorijas cehs, maizes kombināts, kafejnīca un tirdzniecības bāze Alūksnē.
Uzņēmumā SIA "Alta S" strādā apmēram 220 darbinieki.
Balvos uzņēmumam ir trīs veikali. Tuvākajā laikā ir iecere atvērt veikalus arī Gulbenē.
Lielo uzņēmumu grupā ietilpst uzņēmumi, kuros nodarbina vidēji 250 cilvēku, un neto apgrozījums ir vismaz 2,4 miljoni latu, bet vidējo uzņēmumu grupā neto apgrozījums ir 200 000 latu un vidējais darbinieku skaits – 25. Uzņēmumus, kuru neto apgrozījums un nodarbināto skaits ir mazāks, uzskata par maziem uzņēmumiem.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams teic.2. - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams...

 • Nav pasaulē vietas, kur nebūtu ukraiņu

  Ukraiņu vēsture Latvijā sākas aptuveni 19.gadsimtā. Pirms 1. pasaules kara ukraiņu diaspora nav bijusi liela - aptuveni trīs līdz četri tūkstoši...

 • Policija imformē

  Iet bojā vīrietis. Ugunsdzēsēji 12.maijā informējuši policiju, ka Pededzes pagastā ugunsgrēkā gājis bojā 1953.gadā dzimis vīrietis.Iet bojā...

 • Vai līki gurķi būs jāizmet?

  Runājot par ES uzliktajiem ierobežojumiem dārzeņu audzētājiem, visvairāk piemin standartu gurķim, kas Eiropas Savienībā nedrīkstēšot būt līks.Runājot...

 • Ar ko ES atšķiras no PSRS?

  Abām savienībām ir zināma līdzība: Padomju Savienībā bija 15 republikas, Eiropas Savienībā ir 15 dalībvalstis.Abām savienībām ir zināma līdzība:...

 • Upe

  "Apsīšu" mājas grimst ziemas vakara krēslā, taču tās logos neatspīd ne mazākais gaismas stariņš, kas vēstītu par to, ka mājās būtu kaut viena dzīva...