Grāmatu svētki kļūst arvien populārāki

Alūksnē 4. Grāmatu svētki notiks 4.novembrī, bet citur tos svin jau kopš februāra. Svētku iniciatore un organizatore Biruta Eglīte secina, ka tie guvuši plašu skanējumu, tāpēc daudzviet salīdzināmi ar rajona Dziesmu un deju svētkiem.

Alūksnē 4. Grāmatu svētki notiks 4.novembrī, bet citur tos svin jau kopš februāra. Svētku iniciatore un organizatore Biruta Eglīte secina, ka tie guvuši plašu skanējumu, tāpēc daudzviet salīdzināmi ar rajona Dziesmu un deju svētkiem.
"Pieaugušajiem svētku programma vienmēr ir bijusi daudzveidīga, bet tagad interesantas ir kļuvušas arī bērnu un jauniešu programmas. Ar katru gadu Grāmatu svētkiem ir vairāk atbalstītāju, kas saprot, ka ne tikai galvaspilsētas, bet arī lauku iedzīvotājiem ir nepieciešama pieeja visjaunākajai informācijai un literatūrai. Grāmatu dāvinājumi bibliotēkām kļūst arvien lielāki, šogad nevienā rajonā tas nav bijis mazāks par trim tūkstošiem latu," stāsta B.Eglīte.
Aktivizējušies vietējie uzņēmēji. Viņi nevar ziedot lielas summas, bet tās novēl konkrētai bibliotēkai vai skolai, tāpēc tas ir nozīmīgs atbalsts. B.Eglīte uzsver, ka Alūksnes rajona bibliotēkas bija pirmās valstī, kas uzņēmās šo svētku rīkošanu.
"Te ir ļoti cieša bibliotekāru un kultūras darbinieku sadarbība. Nekad malā nestāv pašvaldību vadītāji, tāpēc svētki vienmēr izdodas. Tas ir būtiski, jo, tikai apvienojot idejas un darbu, var radīt grandiozu un daudzveidīgu pasākumu," atzīst B.Eglīte. Viņa secina, ka katrā vietā svētki ir citādi, lai gan to kopējā programma ir vienāda: politiskā, literārā, bērnu un jauniešu programma. Svētku saturs un noskaņa ir atšķirīgi, jo to nosaka vietējie svētku rīkotāji.
Septembrī Alūksnes rajona Grāmatu svētku darba grupa pārrunās piedāvājumu, vēlmes un iespējas, lai izstrādātu 4. Grāmatu svētku programmu. Pašvaldību vadītāji uz politisko diskusiju var aicināt ministrus un Saeimas deputātus. Viņi gatavojas tikties ar lauku cilvēkiem, turklāt parasti ciemos nebrauc tukšām rokām.
"Šāda tikšanās var būt nozīmīga. Tiesa, ir jāprot dāvanas pieņemt, lai arī devējam būtu gandarījums," norāda B.Eglīte.

Citu datumu laikraksti

  • Mūsu bagātība ir daba un cilvēki

    Saulainā 18.augusta rītā Kolberģī pie pagasta pašvaldības ēkas pulcējās riteņbraucēji ar mugursomām plecos. Šis ir jau piektais gads, kad notiek...

  • Pieņem projektu pieteikumus

    Lauku atbalsta dienestā izsludināta atklāta konkursa projektu pieteikumu pieņemšanas atsākšana Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fonda...

  • Itāļi grib sadarboties ar Alūksnes uzņēmējiem

    Alūksnes pilsētas domes vadība, tautsaimnieku biedrības “Alta” vadītājs Andis Krēsliņš un SIA “Lignos” direktors Ilmārs Kols nesen Alūksnē tikās ar...