Gribējās niknu dziesmu par ekoloģiju, iznāca... gandrīz vai himna

Vizītkarte Vārds, uzvārds: Ralfs Rubenis.

Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Ralfs Rubenis.
Vecums: tuvojas Kristus vecums.
Izglītība: mazliet muzikālā, mazliet lauksaimnieciskā un galvenokārt praktiskā dzīvesskola.
Nodarbošanās: ir sava grupa "Tranzīts".
Ģimenes stāvoklis: ir, ģimenē divi bērni Patrīcija un Niks.
Partijas piederība: bezpartejiskais, bet par latviešiem.
Ne jau uzreiz grupas "Tranzīts" līderis Ralfs Rubenis izlēma piedalīties Tautas partijas (TP) dziesmu konkursā "Mēs mīlam šo valsti". Sākumā viņš itin nemaz to nedomāja. Bet tad..."Es attapos, ka esmu palaidis garām piespēju pieteikties Eirovīzijas konkursam, un sapratu, ka sev nepiedošu. Domāšu: tas varēju būt es!" saka Ralfs.
Nebūt izšķirošā nozīmē neesot bijusi pamudinājumam, telefona zvaniem. Ralfs pēc būtības neesot politikas fans. Kā vēlētājs viņš vienmēr balsojot par to, "kas tobrīd vismazākais ļaunums". Tapa dziesma "Strauts".
Īstos vārdus atrast grūti
Savai konkursa dziesmai Ralfam vārdi nenāca bez piepūles. "Tas nozīmē to pašu, ko atzīšanās mīlestībā. Zilo lakatiņu laiks ir pagājis. Jābūt kaut kam... Man svarīgi, lai es justu pretestību. Lai tās nebūtu standartfrāzes un miers, un cauri. Visas dziesmas es izlaižu caur sevi. Tās ir personiskas. Arī "Strauts"," saka autors.
Dziesmas pamatfrāze par strautu "sēdējusi galvā" jau gadus piecus. "Biju domājis rakstīt niknu dziesmu par ekoloģiju. Par Gauju, kas smird. Par mežiem, kurus izcērt. Un bērns prasa mātei vai tēvam, kas tas mežs tāds ir. Niknu dziesmu gribēju. Bet tad pārdomāju. Cilvēkiem nevajag negatīvas emocijas. Jāraksta pozitīvais. Un tajā pašā brīdī jāliek aizdomāties. Šī bija īstā reize, kad deju mūzikas melodiju izveidoju kā popdziesmu," stāsta Ralfs. Dziesma uzrakstīta un skaņu studijā ierakstīta "pēdējā brīdī" - janvārī.
Viņam prieks, ka no 41 dziesmas, kas pieteiktas TP konkursam, daudz autoru ir no provinces. Taču esot arī daudz "monstru" - "rakstījis Miķelis Gruzītis, aranžējis Raimonds Pauls, dzied Jānis Paukštelo, Harijs Spanovskis, "Dzeguzīte", Viktors Lapčenoks un citi". Bet deju mūzikas nav! Patīkami dziesmu sarakstā izlasīt grupas "Lejerkastnieki" vārdu.
Konkursa dziesmas varot dzirdēt Latvijas Radio 2.programmā trešdienās no pulksten 20.00 līdz 20.30. Bet sestdienās no pulksten 12.40 līdz 12.55.
Balsot var pa bezmaksas tālruni 8000087. Var balsot e-pastā ([email protected]). Savu balsi par simpatizējošo dziesmu var atdot arī TP birojā.
Piedalies visur, kur vari!
Nereti jaunie, daudzsološie, bet vēl nesaprastie talanti jautājot Ralfam: "Ko darīt? Ar ko sākt?" Un tad viņš atbild - piedalies visur, kur vari.
"Vajag tikai ļoti gribēt un piedalīties. Ja savulaik mēs ar Aldi nebūtu piedalījušies Madonā "Sinepēs un medū", tad es joprojām Stāmerienā vadītu diskotēkas un domātu, kā būtu, ja būtu," prāto Ralfs. Piedalīdamies visur, kur var un reizēm arī nevar, viņš jūtas gandarīts.
"Ir nepatīkami dzirdēt - nē! -tāpēc reklāmas aģentūrā es laikam gan nevarētu strādāt. Taču nepiedaloties nevar dzirdēt arī - jā! Priecājos par katru mazo uzvaru. Gribas palielīties," atzīst "Tranzīta" līderis.
Fani Ralfa dziesmu izvirzījuši "Unibankas" konkursam "Vērtīgākā dziesma". No visām pērn šim konkursam izvirzītajām dziesmām Ralfa kompozīcija "Cik ilgi" tikusi desmitajā vietā. "Desmitniekā! Tur ir arī trīs "Prāta vētras" dziesmas, "Autobuss debesīs", "Tumsa". Un tur arī es. Biju konkursa noslēguma ballē. Noturējos!" stāsta un smejas viņš. Janvāris Ralfam paskrējis trakā steigā. Ierakstīta arī dziesma latviešu mīlas dziesmu izlasei.
Jārēķinās ar inerci
Jaunajiem un nepazīstamajiem, piedaloties konkursos, jārēķinās ar inerces fenomenu. Žūrija vai klausītāji, skatītāji noteikti priekšroku dos populārajiem, labi pazīstamajiem, elkiem.
"Lai Harijam Spanovskim dziesma ir šāda vai tāda, toties viņš ir aktieris, turklāt labi pazīstams. Nostrādā inerce. Tomēr nevajag tāpēc apstāties. Vajag darīt visu, ko spēj. Piemēram, reperis Ozols visu savā labā ir izdarījis pats. Varbūt arī tiesa, ka viņš ir kāpis pāri savu draugu līķiem, bet viņam neviens nestāv aiz muguras. Ne "Mikrofons", ne citas prominences. Viņš droši vēra vaļā visas durvis, piesaistīja sev uzmanību. Un tā viņš tika saulītē," stāsta Ralfs.
Viņš gan piebilst, ka "par Ozola mūziku labāk nerunāsim, tā ir gaumes lieta". Tomēr uzsver, ka "rezultāts ir".
Jāsaprot arī, ka Rīgas muzikantus medijiem "ir fiziski ērti satikt, intervēt, fotografēt, filmēt". Viņi visi taču regulāri piedalās tusiņos. Ir ievēroti. Ar lauciniekiem tā nav. Jānāk pašiem un smaidot skaļi jāsaka: "Labdien!" Un visi brīnoties, "ka tik tālu ceļu esi atbraucis līdz Rīgai". Lai gan no Liepājas līdz galvaspilsētai ir vēl tālāks ceļš, taču neviens tāpēc pieri nerauc un plecus nerausta.

Citu datumu laikraksti

 • Lepojas ar pagasta cilvēkiem

  Alsviķu pagasts ir viens no lielākajiem Alūksnes rajonā, bet iedzīvotāju ir visvairāk – 1792. Tajā ir vairākas izglītības un pašvaldības iestādes,...

 • Sievietei jābūt īpašai arī ziemā

  Pavasaris nāk ne tikai ar līksmu atmošanos - tam bagāžā arī ziemas mēnešos sakrājies nogurums. Lai likvidētu tā pēdas gan miesā, gan garā, katram ir...

 • Cēloņi liek rīkoties

  Liek rīkoties Cilvēks bieži vien nesaprot, kāpēc konkrētā situācijā ir rīkojies tieši tā un ne citādi. Viņš priecājas, ja rezultāts ir pozitīvs, bet...

 • Arodvidusskolā varēs iestāties bez pamatizglītības dokumenta

  Apes arodvidusskolas direktors Jānis Pops atzīst, ka viņa vadītajā mācību iestādē 2002./2003.gadā varētu atvērt divas pirmā līmeņa izglītības...

 • Veicinās attīstības iespējas

  Mācību un pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" direktors Jurijs Jevdokimovs domā, ka mācību un pāraudzināšanas iestādes vajadzētu katrā...

 • Dāvina grāmatas

  Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas mediju centrs par godu 28.janvārim – Draudzīgā aicinājuma dienai – pirmo reizi organizē akciju "Dāvināsim...

 • Mājvieta nav tikai patvērums

  Ikviena laukos nodibināta mājvieta nav tikai ļaužu patvērums vien."Ikviena laukos nodibināta mājvieta nav tikai ļaužu patvērums vien. Ap to salasās...

 • Eiropa mūs nesapratīs

  Jā, nesapratīs. Un ne jau tāpēc, ka gribam, lai mūsu deputāti tāpat kā Anglijā, Vācijā un Zviedrijā prastu labi runāt valsts valodā.Jā, nesapratīs....

 • Ūdensvīram vairāk jāuzturas svaigā gaisā

  AUNS. Jums liksies, ka draugi pavisam aizmirsuši par jūsu eksistenci. Vēlēsieties tikties ar līdzgaitniekiem, dalīties pārdomās.AUNS. Jums liksies,...