Grupa “M.N.A.” vēlas iekarot popularitāti

Alūksnes jauno mūziķu grupa “M.N.A.” savu darbību uzsāka pagājušā gada vasarā. Tai sākotnēji bija nosaukums “Skaties pa labi”, vēlāk - “Lawful Action”, arī sastāvs bija cits.

Alūksnes jauno mūziķu grupa "M.N.A." savu darbību uzsāka pagājušā gada vasarā. Tai sākotnēji bija nosaukums "Skaties pa labi", vēlāk - "Lawful Action", arī sastāvs bija cits. Tagadējā sastāvā ir Līva Zariņa (soliste, akustiskā ģitāra, sintezators), Kalvis Zariņš (elektriskā ģitāra, dzied), Reinis Aleksejevs (basģitāra) un Mārcis Kalniņš (bungas).
"Iespējams, meklēsim vēl kādu ģitāristu, kuram ir laba balss, bet varbūt paliksim četratā, kā tagad ilgi esam kopā. Tie, kas vēlas darboties grupā būtu, taču vajadzīgi arī instrumenti," stāsta grupas "M.N.A." soliste Līva Zariņa.
Sākotnēji grupā spēlēja arī Andris Voicišs, kurš ir grupas izveides iniciators. Kādu laiku bija piepulcējies arī Jānis Stankēvičs. Nosaukums "M.N.A." grupai radās konkursā "Jaunās zvaigznes", kad tā vēl startēja ar nosaukumu "Lawful Action". To izdomāja Kalvis. "M.N.A." nozīmē - mierini, nomierini, apmierini. "Katrs to saprot, kā vēlas," smaida Līva.
Satiekas
tikai brīvdienās
Līva pēc vecuma grupā ir visjaunākā dalībniece - viņai ir 16 gadu, Mārcim - 18, bet Kalvis un Reinis ir 19 gadus jauni. Līva mācās Alūksnes Ernsta Glika valsts ģimnāzijas 10.klasē, puiši - Rīgā, tāpēc uz Alūksni atbrauc tikai nedēļas nogalē, un mēģinājumi grupai notiek brīvdienās. Līva, Reinis un Mārcis ir absolvējuši Alūksnes mūzikas skolu. Līva turpina mācīties Alūksnē kora klasē, bet Mārcis - J.Mediņa mūzikas vidusskolas sitamo instrumentu nodaļā.
"M.N.A." pirmā uzstāšanās bija šovasar alternatīvās rokmūzikas festivālā "Sutas balsis", kas bija veiksmīga. Vasarā jaunie mūziķi "Olgas disenītē" vecākajā grupā ieguva 2.vietu un balvā saņēma mūzikas centru. "Mēs bijām pirmā grupa, kas piedalījās šādā konkursā, jo tas ir solistu konkurss," saka Līva.
Nav konkrēta
stilai
"Jūtam, ka Alūksnē sāk interesēties par mūsu grupu. Par to esam priecīgi. Vēlamies uzrakstīt labu dziesmu un iesniegt radio "SWH"," stāsta mūziķe.
Grupas klausītāji ir vecumā no padsmit līdz apmēram deviņpadsmit gadiem. Tai pagaidām nav konkrēta mūzikas stila, tāpēc jaunieši spēlē dažāda stila mūziku. Pārsvarā rokmūziku - pankroku un poproku, taču ar laiku viņi cer pievērsties vienam konkrētam stilam. Instrumentus iegādājušies ar vecāku atbalstu. Tos jaunieši saņēma dāvanā Ziemassvētkos.
Mērķi
ir tālejoši
"Kļūstam vecāki, mums ir konkrēti mērķi, ko gribam sasniegt. Vēlamies, lai mūs iepazīst plašāk Latvijā. Tas nebūs viegli, taču arī ne sevišķi grūti. Protams, darbojamies sava prieka pēc. Mums tas patīk," atklāj grupas līdere.
Kalvis uzskata, ka darbošanās grupā ir lietderīgs veids, kā pavadīt brīvo laiku. Arī oriģināls un interesants. Mārcim šķiet, ka grupa palīdzēs pilnveidoties un iegūt labu praksi.
Soliste
raksta dziesmas
Sākotnēji "M.N.A." izpildīja ārzemju grupu dziesmas, piemēram, "Cranberries"- "Zombie" un "Hoobastank" -"Running away".
"Sākumā spēlējām grupas bijušā dalībnieka Andra dziesmas. Tad es pati sāku rakstīt. Pirmā dziesma tapa pirms diviem gadiem Rīgā. Sapratu, ka Rīga ir iedvesmas pilsēta. Otro dziesmu, kurai pati rakstīju arī vārdus, veltīju draugiem. Pats sākums, kad sāc rakstīt dziesmai mūziku, ir viegls, tālākais process ir grūtāks. Nevēlos, lai uzrakstītā dziesma būtu garlaicīga, bet melodiska un romantiska," bilst grupas dalībniece.
Dziesmas aizķeras mēģinājumos
Nedaudz vēlāk Līva sāka rakstīt dziesmas ģitāras izpildījumam, tad arī saprata, ka šis mūzikas instruments viņai ir tuvāks nekā klavieres. Reizēm jaunas dziesmas melodija aizķeras mēģinājumā, kad Reinis spēlē ar sintezatoru. Tad pārējie grupas dalībnieki Līvu atstāj uz neilgu laiku telpā vienu, lai viņa raksta dziesmai vārdus.
"Arī mans brālis Kalvis uzrakstīja pirmo dziesmu. Tas bija liels pārsteigums," stāsta Līva. Pirmie vērtētāji ir paši grupas mūziķi. Grūtākais esot jaunu dziesmu pirmo reizi nodziedāt pārējiem grupas dalībniekiem. Viņa parasti kautrējas. Klusiņām vispirms vairākas reizes dungo melodiju, un tikai pēc tam klusi atskan dziesma.
Grupas konkursos draudzējas
Līva spriež, ka latviešu grupās ir daudz labu ģitāristu, no kuriem var mācīties spēlēt. Arī no draugiem - grupas "Emfāze" no Valmieras, ar ko sadraudzējās konkursā "Jaunās zvaigznes". Grupu konkursos atmosfēra ir jaukāka un draudzīgāka nekā solistu konkursos, cits citu neuztver kā konkurentus, arī savstarpēji palīdz un atbalsta.
Saņem nedalītu uzmanību
Līva labi jūtas grupā starp puišiem. "Patīk, ja man velta daudz uzmanības. Darbojoties grupā, tā arī notiek - uzmanība ir nedalīta," smaida Līva. Viņa pozitīvi vērtē to, ka ar brāli Kalvi divatā var mēģināt mājās. Savukārt Kalvis redz radniecisko saišu negatīvo ietekmi muzikālajā darbībā. Ar mūziku saistītos strīdos grūti objektīvi izvērtēt otra teikto, tas radošajam procesam traucē.
"Grupā savstarpēji ir jaukas attiecības. Ar brāli, protams, biežāk strīdamies. Protam viens par otru draudzīgi pasmaidīt. Mūs visus vieno ne tikai mūzika, esam pazīstami jau sen un esam labi draugi," saka Līva.

Citu datumu laikraksti