Grupas “Forte” puiši prot būt arī nopietni

Grupa "Forte" gatavo trešo dziesmu albumu, kas iznāks rudenī. Radioklausītāju vērtējumam grupa jau nodevusi vienu singlu no topošā albuma.

Grupa "Forte" gatavo trešo dziesmu albumu, kas iznāks rudenī. Radioklausītāju vērtējumam grupa jau nodevusi vienu singlu no topošā albuma.
Grupas "Forte" vadītājs Jānis Kļaviņš informē, ka jaunākais grupas singls saucas "Tur tālumā".
"Ar šo dziesmu piesakām mazliet citādu muzicēšanas stilu, salīdzinot ar to, kāds grupai bijis līdz šim. Mēs vairs nedziedam par mīlestību. Singls "Tur tālumā" ir par dvēseles tumšajiem brīžiem, par mirkļa izjūtām, kad cilvēks uzdod sev hamletisko jautājumu - "būt vai nebūt?". Atbildes nav, šis iekšējais konflikts ir jāatrisina katram, paliek izvēles brīvība," saka J.Kļaviņš.
Dziesmas mūzikas autors ir Kaspars Maks, tekstu viņš sacerējis kopā ar J.Kļaviņu. Muzicēšanas stils - poproks. Jaunais singls ierakstīts K.Maka studijā.
J.Kļaviņš saka, ka grupas muzicēšanas stila maiņa, visticamāk, daļēji izskaidrojama ar grupas dalībnieku vidējo vecumu. Tie ir 26 gadi.
Jau otrā albuma tapšanas laikā grupai sākās sadarbība ar pazīstamo ģitāristu Mārci Auziņu un perkusionistu Oskaru Kurdeko, kuri arī jaunajā "Fortes" albumā veiksmīgi papildinās dziesmu skanējumu.
"Topošajā albumā vēl vairāk tiks izmantoti dažādi mūzikas instrumenti, lai bagātinātu dziesmu aranžējumu. Kā jau ierasts, albuma dziesmas būs gan latviešu, gan krievu valodā. Arī šajā albumā, līdzīgi kā iepriekšējos, viena dziesma būs kopdarbs ar Latvijā populāriem mūziķiem, kas nav grupas "Forte" dalībnieki," saka J.Kļaviņš.
Līdz ar jaunā albuma iznākšanu rudenī, grupa plāno rīkot prezentācijas koncerttūri Latvijā, kas vienlaikus būs arī grupas četru gadu pastāvēšanas svinības.
Grupa "Forte" ir dibināta 2001.gada rudenī un savu popularitāti ieguva ar kompozīcijām "Ģevuški", "Noč nad taboi", ka arī kopdarbu ar pazīstamajiem hip hop māksliniekiem "S.T.A." dziesmā "Neaizej", kas veltīta autoavārijās cietušajiem un bojāgājušajiem cilvēkiem.
Grupas "Forte" pamatsastāvā no dibināšanas brīža darbojas mūziķi Kaspars Maks un Jānis Kļaviņš, kā arī dejotāji Rolands Radionovs un Viktors Bartušs.

Citu datumu laikraksti

  • Zālienam uzbrūk sūnas

    Cītīgi vismaz reizi nedēļā pļauju zālienu un pārliecinos, ka to arvien vairāk pārņem sūnas, tāpēc devos noskaidrot, kas to veicina. Izrādās, ka sūnas...

  • Nē! - mākslīgajiem rūķiem daiļdārzos

    Individuālo māju pagalmos dižojas lielāki un mazāki mākslīgi rūķi, stārķi, pūces, suņi, eži, vardes un citi dzīvnieki.Individuālo māju pagalmos...

  • Dzīvžogs pasargā un norobežo

    Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša, aizsedzoša un sargājoša nozīme.Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša,...