Gudrākie, sportiskākie un talantīgākie

Šonedēļ Alūksnes novada pašvaldība pateicās mācību priekšmetu olimpiāžu un interešu izglītības konkursu uzvarētājiem. Pateicības un naudas balvas saņēma 6 novada gudrākie, 17 sportiskākie, 4 talantīgākie jaunieši, kā arī 6 kolektīvi. Pašvaldība šo jauniešu, kolektīvu un viņu pedagogu godināšanai naudas balvām atvēlēja 8571 eiro, kas ir par 888 eiro mazāk kā pērn.

Mācību olimpiāžu uzvarētāji
Veronika Irtiševa (E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12.klase) –  2.vieta valstī un novadā krievu valodā, 2.vieta novadā latviešu valodā un literatūrā, 3.vieta bioloģijā (skolotāja - Daina Černomirdina).
Līga Gradovska (Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12.klase) – 3.vieta valstī un 1.vieta novadā latviešu valodā un literatūrā, 2.vieta bioloģijā un ķīmijā novadā (D.Černomirdina).
Ernests Mednis (Alūksnes Valsts ģimnāzijas 10.klase) – 1.vieta bioloģijā, 1.vieta matemātikā, atzinība ģeogrāfijā novadā (Meta Lerha un Irina Gailīte).
Gunda Oja (Ziemeru pamatskolas 9.klase) - 1.vieta latviešu valodā un literatūrā novadā (Iluta Sustenberga).
Rūdolfs Brahmanis (Alūksnes pilsētas sākumskolas 6.klase) – 1.vieta matemātikā novadā (Modra Liepiņa).
Raivis Dāvis Steberis (Bejas pamatskolas 5.klase) - 1.vieta matemātikā novadā (Sarmīte Stebere).

Panākumi interešu izglītībā
Kate Luīze Janka (Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs) – 1.vieta skatuves runas konkursā reģionā (Daiga Bētere).
Paula Pūpola (Alūksnes mūzikas skola) – 3.vieta kora klasē solo dziedāšanas konkursā reģionā (Ingrīda Pilskalne, koncertmeistare - Ilva Liepiņa).
Elizabete Baldiņa un Tīna Sloģe (Bejas pamatskola) – 3.vieta vokālajā mūzikas konkursā ,,Balsis’’   reģionā (Inese Krūmiņa).

Panākumi sportā
Alūksnes pilsētas bērnu un jaunatnes sporta skola
Vieglatlētika
Dita Apsīte – divas 1.vietas vieglatlētikas čempionātos (Ilgvars Vaskis).
Džudo
Dairis Golubevs - 1.vieta Latvijas jaunatnes olimpiādē.
Patrīcija Marķitāne – 2.vieta Latvijas meistarsacīkstēs (LM).
Nadīna Tarnovska – 2.vieta LM.
Aleksandrs Skuja – 2.vieta LM.
Monta Melzoba – 3.vieta LM.
Roberts Javorskis – 3.vieta LM.
Elvis Kārkliņš – 3.vieta LM.
(Treneris - Aivars Mālnieks).
Biatlons
Anastasija Ņedaivodina – 1.vieta Latvijas čempionātā (LČ) junioriem biatlonā sprintā; trīs 2.vietas un divas 3.vietas iedzīšanas distancēs, distanču slēpošanā, sprintā uz rolleriem.
Sanitai Buliņai – 1.vieta LČ distanču slēpošanā; 2.vieta un trīs 3.vietas distanču slēpošanā, sprintā, individuālajās distancēs.
Sandrai Buliņai – 1.vieta LČ vasaras biatlonā masu startā; divas 2.vietas biatlonā un distanču slēpošanā.
Kristaps Deksnis – divas 1.vietas LČ individuālajā distancē un distanču slēpošanā sprintā; 2.vieta un četras 3.vietas sprintā, vasaras biatlona disciplīnās.
Emīls Pometuns – 2.vieta LČ vasaras biatlonā sprintā uz rolleriem un trīs 3.vietas sprintā, individuālajā distancē.
Reinis Volbergs – trīs 2.vietas LČ biatlonā.
Daniels Kodaļevs – 2.vieta LČ vasaras biatlonā sprintā.
Aleksandrs Pometuns – 3.vieta LČ vasaras biatlonā sprintā.
Stīvens Logins – 3.vieta LČ vasaras biatlonā sprintā uz rolleriem.
(Treneris - Sergejs Sverčkovs)

Kolektīvie panākumi
E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija
Pūtēju orķestris - 1.vieta valstī izglītības iestāžu finālskatē šova programmā un reģionā 1.vieta Vidzemes pūtēju orķestru skatē (Ilze un Sandors Saulvedis Līviņi).
Vokālais ansamblis 10.-12.klasei - 2.vieta reģionā vokālās mūzikas konkursā ,,Balsis’’ (Ina Perevertailo).
Vokāli instrumentālais ansamblis - 2.vieta reģiona vokāli instrumentālo ansambļu konkursā ,,No baroka līdz rokam’’ (Zigmārs Krūmiņš).
Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs
LEGO robotika – 1.vieta Latvijas čempionātā robotikā (Ivars Vīksna).
Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs un Alūksnes mūzikas skola
Sitamo instrumentu ansamblis ,,Djembe Beat’’ -  2.vieta reģiona instrumentālo ansambļu konkursā ,,No baroka līdz rokam’’ (Mārcis Kalniņš).
Sitamo instrumentu ansamblis - 1.vieta reģiona instrumentālo ansambļu konkursā ,,No baroka līdz rokam’’, 3.vieta vieglās un džeza mūzikas konkursā valstī (M.Kalniņš, koncertmeistare - Inita Čerbikova). ◆

Citu datumu laikraksti

  • Toksisku zilaļģu vairošanās – drauds veselībai 2

    Toksisku zilaļģu vairošanās – drauds veselībai

    (Turpinās no 1.lpp.)Arī šovasar būs vērojama zilaļģu ziedēšana, kas kārtējo reizi mudinās domāt, vai un cik toksiskas tās ir, cik droši var peldēties...

  • Vasara sākas Litenē!

    Vasara sākas Litenē!

    Litenē sestdien, 21.maijā notiks lielais vasaras sezonas atklāšanas pasākums – festivāls “Vasara sākas Litenē!”. Šāds pasākums tiek rīkots pirmo...

  • Orientieristiem  lieliski rezultāti

    Orientieristiem lieliski rezultāti

    Otrdien finišēja Alūksnes novada čempionāts orientēšanās sportā. Mūsējiem ir lieliski starti arī  Latvijas čempionātā.Tradicionālajā Alūksnes novada...

  • Likteņa sitieni liek novērtēt dzīves patiesās vērtības 6

    Likteņa sitieni liek novērtēt dzīves patiesās vērtības

    Vizītkarte◆ Vārds, uzvārds: Vineta Bumbiša.◆ Dzimšanas laiks, vieta: 1979.gada 26.jūnijs, Alūksnē.◆ Ģimene: vīrs Andris strādā NBS Kājnieku skolā,...

  • Dzimšanas dienas dāvana Alūksnei

    Dzimšanas dienas dāvana Alūksnei

    Alūksnes Kultūras centru ar īstu rokenrolu 13.maijā pulksten 19.00 pieskandinās grupa “Big Al & The Jokers”, kuras sastāvā muzicē mūsu novadnieks...

  • Orķestrim – izcilība

    Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (vadītājs - Sandors Līviņš, horeogrāfe - Ilze Līviņa) 4.maijā finālskatē Rīgā Latvijas...