Gūst godalgotu vietu meistarsacīkstēs sambo cīņā

Alūksnes rajona džudisti no Rīgas jaunatnes meistarsacīkstēm sambo cīņā atgriezušies ar godalgoto otro vietu, kas izcīnīta 12 komandu konkurencē.

Alūksnes rajona džudisti no Rīgas jaunatnes meistarsacīkstēm sambo cīņā atgriezušies ar godalgoto otro vietu, kas izcīnīta 12 komandu konkurencē.
"Tas ir labs sasniegums, jo no astoņiem džudistiem tikai divi komandai nenopelnīja punktus. Tās bija pirmās sacensības, kurās izdevās parādīt meistarību arī sambo, jo līdz šim audzēkņi izcēlās ar mūsu galveno novirzienu - džudo," laikrakstam stāsta džudo treneris Aivars Mālnieks.
Alūksnes komandā individuāli vislabāk veicās Tomam Lemeševskim (svara kategorija - 42 kilogrami), kurš izcīnīja pirmo vietu. Otrajā vietā savā svara kategorijā ierindojās Artūrs Mālnieks (40 kilogrami) un Armīns Gasperts (51 kilograms), trešajā vietā - Artūrs Beļenkovs (63 kilogrami). Ceturtajā vietā palika Didzis Verbickis (45 kilogrami) un Kaspars Horns (48 kilogrami).
"Sacensību noteikumi sambo un džudo atšķiras. Bērnus interesē arī sambo, tāpēc vienlaikus tā ir iespēja piedalīties papildus sacensībās," atzīst A.Mālnieks. Viņš uzskata, ka svarīgi ir piedalīties pēc iespējas vairāk sacensībās, lai pilnveidotu meistarību.
"Džudo sacensībās spēcīgākie pretinieki jau ir zināmi, bet sambo vēl šādas iespējas nav, tāpēc ir interesanti," bilst treneris.
30. un 31.janvārī paredzēts brauciens uz Lietuvu, kur reizi gadā tradicionāli notiek plašs džudo turnīrs. Tajā piedalās sportisti no Polijas, Baltkrievijas, Igaunijas, arī Latvijas. 14 cīkstoņi no Alūksnes uz to dosies pirmo reizi.
A.Mālnieks priecājas, ka pēc 3. starptautiskā džudo turnīra, kas pērn decembrī notika Alūksnē, veiksmīga sadarbība izveidojusies ar sporta aktivitāšu organizētājiem Pleskavā. Februārī alūksnieši dosies uz Pleskavu, kur notiks džudo sacensības.
Aprīlī Alūksnē paredzētas 57. skolēnu sporta spēles, kurās sacentīsies Latvijas jaunie džudisti. Tās alūksnieši organizē kopīgi ar Latvijas Džudo federāciju. Treneris ir gandarīts, ka šajā sezonā Alūksnē ar džudo sākuši nodarboties 20 jauni dalībnieki. Daļa no tiem ir vecumā no 15 līdz 17 gadiem.
"Problemātiski, ka trūkst telpu treniņiem, jo interesentu ir daudz," saka A.Mālnieks.

Citu datumu laikraksti

  • Lems par finanšu sadali

    Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

  • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

    Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

  • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...