Gūst jaunu pieredzi un dalās ar savējo

24 gadus vecā Klarisa Rodrigesa Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā piedāvā dažādas aktivitātes un iepazīstina ar Portugāles kultūru.

Pieteicās vairākiem
projektiem
Alūksnē Klarisa ieradās 6.februārī sakarā ar Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” finansēto projektu „EVS pagalmā!”. “Pie jums ir ļoti daudz sniega un ļoti auksti! Vietā, no kuras nāku, nav sniega vispār,” viņa saka. Viens no lielākajiem pārsteigumiem, izņemot sniegu, viņai bija tas, ka šeit neviens neskūpstās sasveicinoties. “Pie mums tas ir ierasts un sasveicinoties noskūpstām abus vaigus. Man ir grūti pierast, ka cilvēki šeit tā nedara,” saka Klarisa.
“Izvēlējos doties Eiropas brīvprātīgajā darbā, jo pērn janvārī pabeidzu skolu. Jutu, ka gribu pārmaiņas, taču necerēju, ka šīs pārmaiņas būs tik lielas! Pieteicos vairākiem projektiem, un Alūksne bija pirmā vieta, kur mani izvēlējās, tāpēc es devos šurp, uz vietu, kura ir tik ļoti tālu no manām mājām,” teic Klarisa.
Viņai bija ļoti ātri jāsagatavojas prom braukšanai - somu sakravāšanai vien atlikušas sešas dienas. “Man viss bija ātri jāsagatavo, taču esmu ļoti priecīga, ka viss tik negaidīti pavērsās un esmu nokļuvusi šeit. Gribēju tieši kādu projektu, kur varu strādāt kopā ar sabiedrību gan ar mākslinieciskiem līdzekļiem, gan kultūras iepazīšanas ceļā,” saka jauniete.
Klarisa nāk no Portugāles pilsētas Valegas. Viņai ir dvīņumāsa Melisa, ar kuru viņas ir labākās draudzenes. “Mani vecāki ir portugāļi, taču tētis devās uz ASV, kad viņam bija 13 gadu. Tad kādās brīvdienās viņš aizbrauca uz Portugāli un satika tur manu topošo mammu. Viņi iemīlējās, apprecējās un palika dzīvot Portugālē. Tieši tādēļ man arī ir divas tautības - amerikāņu un portugāļu,” teic Klarisa. Viņas radinieki no tēva puses dzīvo ASV, bet mammas puses radinieki visi dzīvo Portugālē.

Ļoti ieinteresēta iemācīties latviešu valodu
Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā Klarisa vadīs dažādas nodarbības saistībā ar digitālo mākslu, kulināriju un valodām. “Dodos arī uz bērnudārzu, kur palīdzu angļu valodas skolotājai. Tas ir liels gandarījums, kad nodarbības beigās redzi, ka bērni ir kaut ko iemācījušies,” saka Klarisa.
Viņa vadīs arī spāņu valodas kursus un portugāļu valodas nodarbības.
Klarisa ir ļoti ieinteresēta iemācīties latviešu valodu un uzzināt vairāk par Latvijas kultūru. Ar aktivitātēm, kuras viņa veiks kopā ar jauniešiem, Klarisa vēlas mācīt un iemācīties pēc iespējas vairāk. Tas sevī var ietvert arī kopīgu jaunu ideju izzināšanu.
Klarisa stāsta, ka Portugālē ir lielāks bezdarba līmenis nekā pie mums. “Ir ļoti daudz izglītotu cilvēku, taču viņi nevar atrast darbu.”
Visi interesenti var vērsties pēc informācijas Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā un pieteikties Klarisas nodarbībām, kā arī iepazīties ar viņu tuvāk. Klarisai varēs arī piedāvāt savas idejas un kopīgi censties tās realizēt.

Citu datumu laikraksti

 • Aktīvi piedalās skatēs

  Apes un Alūksnes novadu radošie kolektīvi virzās aizvien tālāk un aktīvi piedalās dažādās skatēs. Limbažos, Smiltenē un Valkā turpinās Vidzemes...

 • Alūksne īsumā

   Alūksne Policija jau informēja, ka 18.februārī pulksten 12.40 Latgales ielā pie mājas nr. 8 neatļautā vietā ielas braucamo daļu šķērsojusi...

 • Vai paliksim bez sabiedriskā transporta?

  Pasažieriem Vidzemes un Zemgales reģionā jau visai drīz var nākties samierināties ar vietējo reģionālo pārvadājumu samazināšanos – nesegto pagājušā...

 • Notiks tradicionālais slēpojums

  Alūksnes novada ziemas sporta centrā „Mežinieki” 2.martā notiks tradicionālais slēpojums „Alūksne 2013”. Šīm sacensībām rit jau trešais gadu desmits,...

 • Horoskopi

  22. – 28.februārisAuns Brīvdienas tiks pavadītas jaukā ģimeniskā atmosfērā. Var nākties darīt darbus, kuri nepadodas tik labi, kā gribētos....