Gūst medaļas Latvijas čempionātā slēpošanā

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā.

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā. Pirmajā dienā viņi izcīnīja piecas medaļas un otrajā – trīs medaļas.
"Trīs medaļas ieguva meitenes. Baiba Šteinerte un Žanna Juškāne bija uzvarētājas abās dienās, bet Karina Būde bija otrā un trešā jaunākajā grupā. Zēnu konkurencē Atis Putnis un Aleksandrs Sverčkovs ieguva otro vietu. Otrajā dienā Aleksandru diskvalificēja, jo tiesnesis nepareizi norādīja pagriezienu trasē. Ja nebūtu šīs kļūmes, viņš pretendētu uz godalgotu vietu. Nepaveicās arī Maksimam Stoļinam, kam anulēja trešo vietu. Vecākajā grupā Ingusam Balodim nedaudz pietrūka – tikai četras sekundes līdz trešās vietas lauriem," stāsta Alūksnes Bērnu un jauniešu sporta skolas treneris biatlonā Sergejs Sverčkovs.
Pirmajā dienā bija paredzētas sacensības divās distancēs, bet aukstā laika dēļ vajadzēja slēpot tikai vienu, turklāt saīsinātu, no kurām garākā bija trīs kilometri. "Kad aizbraucām uz Madonu, termometrs rādīja
- 33, bet vēlāk - 27 grādus. Alūksnieši ir pieraduši pie aukstuma, jo arī treniņus nepārtrauc, tikai samazina apli, lai pasargātos no apsalšanas. Arī otrā dienā alūksnietes uzvarēja tāpēc, ka ir pieradušas slēpot smagās un garās distancēs," atzīst S.Sverčkovs. Viņi trenējas biatlonā, tāpēc labāk ir apgūts slīdsolis. Tomēr šoreiz Baiba un Žanna apliecinājušas, ka var uzvarēt arī klasiskajā solī. Rīt jaunie biatlonisti dodas uz skolēnu sporta spēlēm, kas arī notiek Madonā. Slēpošanā sacentīsies trīs dienas. S.Sverčkovs norāda, ka būs lielāka konkurence, tomēr cer atkal iegūt godalgotas vietas.

Citu datumu laikraksti