Gūst pieredzi starptautiskā komandā

Alūksnes NVO atbalsta centra brīvprātīgās Baiba Fridrihsone un Līga Putna aprīļa sākumā viesojās Beļģijā, kur piedalījās programmas “Jaunatne” apmaiņas projekta “Starptautiskais modelis” īstenojumā.

Alūksnes NVO atbalsta centra brīvprātīgās Baiba Fridrihsone un Līga Putna aprīļa sākumā viesojās Beļģijā, kur piedalījās programmas "Jaunatne" apmaiņas projekta "Starptautiskais modelis" īstenojumā.
"Tā dalībnieki - jaunieši,kas vecāki par 18 gadiem, no Latvijas, Polijas, Itālijas un Beļģijas. Projekta mērķis bija iegūt zināšanas darbā ar daudznacionālām grupām," stāsta Baiba Fridrihsone.
Viņa atklāj, ka darbs šādā daudznacionālā grupā prasa daudz laika un enerģijas. Cilvēkiem ir dažādi viedokļi un metodes, kā strādāt, tāpēc darba process var būt nogurdinošs un rezultāts - haotisks. "Metodes, ko izmantojām šajā apmaiņas projektā, neļāva to izjust. Lai gan dienas bija intensīvi saplānotas, interesantās tēmas neļāva atslābt. Protams, liela nozīme bija darbam starptautiskā komandā, kuru gribējās labāk iepazīt," atklāj B.Fridrihsone.
Notikuši internacionālie kultūras vakari. "Jau iepriekš bijām vienojušies, ka līdzi ņemsim "Laimas" konfektes un "Latvijas balzamu". Notika arī "Prāta Vētras" sirdi plosošā videoklipa "Welcome to my country" prezentācija, bet tā neizsauca pārējos tādas izjūtas, kādas tās ir īstiem latviešiem, skatoties šo klipu," iespaidos dalās B.Fridrihsone.
Tomēr galvenais neesot bijis rezultāts, bet gan darba process. Baiba bijusi lepna par tiem septiņiem latviešiem, ar kuriem kopā lēmusi, kā tālajā, vējainajā Ziemeļjūras piekrastē prezentēt savu valsti.
"Izvērtās plaša diskusija, ko dziedāsim un dejosim. Es domāju, ka tajā vakarā ikviens, kas līdz šim neko nebija dzirdējis par Latviju, guva priekšstatu, ka tā ir zeme ar plašu un dziļu kultūru," ir pārliecināta B.Fridrihsone.
Īpašu uzmanību projekta dalībnieki pievērsuši starpkultūru aspektam, aplūkojuši iespējamās situācijas grupu darbā un uzsvēruši diskusiju nozīmi.
"Iegūtās teorētiskās zināšanas mēs varējām parādīt, veidojot savus projektus un vēlāk tos prezentējot. Dzirdējām profesionālus ieteikumus, dažus projektus vēlamies realizēt katrs savā valstī. Diemžēl viss, kas sākas, reiz arī beidzas. "Mēs taču vēl tiksimies?" skanēja visapkārt pēdējā dienā," skumji saka Baiba. Neliels satraukums Baibu pārņēmis par nenopirktajiem suvenīriem un pazudušās ceļabiedres dēļ, tomēr atceļā viņa apjautusi, ka pavadījusi astoņas vējainas, taču ļoti skaistas dienas tālajā Beļģijā.

Citu datumu laikraksti

 • Nepaliek tikai savā lauku sētā

  Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo kolhoza “Umara” lopkopības speciālisti, satiekam pagalmā.Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo...

 • Kazai Mušai piedzimst četrīši

  Inresesants un visai negaidīts notikums pārsteidzis “Sprekstu” mājas saimieci Ināru Ķeseli. Viņas četrgadīgajai kazai Mušai 27.martā piedzimuši...

 • Katrs saimnieks pēc savām iespējām

  Pārmaiņas valstī vairāk vai mazāk skārušas katru pagastu un tā cilvēkus. Noteikušas likteņus, ražošanas iespējas, ievilkušas vaibstus katrā lauku...

 • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

  28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

 • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

  Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

 • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

  Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...