Gūst uzvaras radiospēlē

Jau trešo reizi ar Apes pilsētas uzvaru beigusies Latvijas Radio - 1 apvienības “Radioiela” rīkotā sestdienu radiospēle “Lielais pilsētnieks”.

Jau trešo reizi ar Apes pilsētas uzvaru beigusies Latvijas Radio - 1 apvienības "Radioiela" rīkotā sestdienu radiospēle "Lielais pilsētnieks". Veiksmīgo startu rezultātā mūsu mazpilsētai spēle bija jāturpina šodien, bet raidījuma vadītāja slimības dēļ tā nenotiks. Pagaidām nav zināms, kurā sestdienā spēli turpinās Ape.
Api uz šo spēli uzaicināja "Radioielas" producents Dzintars Tilaks. Spēles noteikumi paredz, ka divas pilsētas sagatavo trīs minūšu vizītkarti un divus jautājumus klausītājiem. Zvanot raidījuma laikā uz norādīto numuru, klausītāji cenšas pareizi atbildēt, izvēloties vienu no trim piedāvātajiem atbilžu variantiem. Jāpiebilst, ka par pirmā telefonzvana pareizu atbildi klausītājs saņem 2 punktus un balvu (audiokaseti, grāmatu vai citu). Otrais zvans dod 1 punktu, trešais - 0,5 punktus.
Klausītāji no visas Latvijas (Rīgas, Jēkabpils, Valkas, Veclaicenes...) izrādījās ļoti zinoši. Vairums izcīnītos punktus labprāt piešķīra Apei, tā veicinot mūsu pilsētas uzvaru pār Mazsalacu, Olaini un Līgatni. Tagad 44 iesaistīto pilsētu konkurencē Ape ir 5.vietā, dalot to ar Mazsalacu. Kopā ar tūrisma un novadpētniecības kluba interesentiem katru reizi tiek veidota jauna Apes vizītkarte un izvēlēti jautājumi. Apenieši priecājas par pilsētas panākumiem un atzīst, ka tādā veidā tā kļūst zināmāka Latvijā un rosina atbraukt ciemos. Raidījuma laikā ir tik daudz gribētāju atbildēt, ka līdz šim tikai vienai apenietei laimējies. Tā ir Rūta Pilskalne, kura zināja pareizo atbildi uz jautājumu, kurā datumā būs Apes Iedzīvotāju forums. "Dzirdēju, ka iepriekšējais zvanītājs atbild nepareizi, tāpēc steidzu nospiest pēdējo norādītā telefona numura ciparu. Kā gan nezināšu foruma datumu, ja par to jau iepriekš bija reklāma, mana meita uz to aizgāja," priecīga par Apes veiksmi saka Rūta.
Tiem, kas radiospēli nedzirdēja, ir iespēja to (kā arī citus radioraidījumus) noklausīties interneta mājaslapā "www.latvijasradio.lv".

Citu datumu laikraksti