“Hameleoni” Alūksnē atzīmēs 20 gadu jubileju

“Nekad nebiju tā izdejojies, kā toreiz “Hameleonu” spēlētā ballē!” uzzinot par Alūksnē plānoto jubilejas koncertu “Pērles & Dimanti”, teica kāds paziņa, kuram deju mūzika šķietami nav tuvākais mūzikas žanrs. Un tieši tas laikam ir šīs grupas lielākais fenomens jau 20 gadu garumā – tās mūzikai skanot, nevar mierīgi nosēdēt malā.
Iespējams, arī koncertā “Pērles & Dimanti” sestdien, 26. oktobrī pulksten 19.00 Alūksnes Kultūras centrā faniem būs iespēja padejot.

Iecienīti arī Vācijā
Pērn apritēja 20 gadi, kopš 1998. gadā klausītāju sirdis visā Latvijā iekaroja romantiskās popmūzikas duets “Hameleoni.” Šos gadus grupas solists Ēriks Budēvics sauc par ražīgiem. Izdoti pieci albumi, un šogad paredzēts jau sestais – “20 gadu jubilejas” albums. Tāpat šajos gados grupa daudz koncertējusi gan Latvijā, gan arī ārzemēs. “Pēc katra albuma koncerttūrēs esam apbraukājuši visu Latviju. Savukārt ārzemēs mūs ļoti iecienījuši vācu klausītāji. Acīmredzot mēs viņam atgādinām savulaik populāro, stilistiski līdzīgo vācu duetu “Modern Talking”,” stāsta Ēriks Budēvics. Alūksnē grupa pārsvarā koncertējusi Pilssalas estrādē gan solokoncertos, gan festivālu ietvaros. “Mūs šeit vienmēr sirsnīgi uzņem,” atzīst solists, paužot vēlmi apskatīt arī pilsētu.
Kopš 20. jubilejas notikuši jau divi koncerti – Rīgā un Jelgavā. Koncerts Alūksnē būs trešais, kurā izskanēs visu laiku populārākās “Hameleonu” dziesmas, piemēram, “Atsaucies”, “Nakts”, “Vēlreiz”, “Pērles & Dimanti” un citi hiti pašu jubilāru izpildījumā. Būs arī dziesmas no grupas pēdējā albuma “Vēlreiz”, kas klausītājiem varbūt nav tik pazīstamas.

Būs viesmākslinieki
“Svarīgi, ka uzstāsimies ne tikai mēs divatā ar Andri Veinbergu. Jubilejas koncertā piedalīsies arī populāri latviešu jaunās paaudzes estrādes izpildītāji un draugi, kuri “Hameleonu” dziesmas izpildīs savās interpretācijās. Tas klausītājiem varētu būt ļoti interesanti,” atklāj Ē. Budēvics. Kopā ar “Hameleoniem” uzstāsies Roberto Meloni, Kaspars Markševics, duets Ainars Bumbieris un Ineta Rudzīte, Kristīne Šomase, saksofonists Raivo Stašans, Laura Raila, Anna Dribas un citi.
Koncerts ilgs vairāk nekā divas stundas, kopā ar Ē. Budēvicu un A. Veinbergu muzicēs arī pavadošā sastāva mūziķi – novadnieks Lauris Amantovs (trombons), Gints Stepanovs (trompete), Raivo Stašans (saksofons, flauta),  Kristaps Ezeriņš (bass). “Tas ir ļoti interesanti, ka popmūzikai tiek pievienots instrumentālistu sastāvs ar pūtējiem. Mums ir liels prieks, ka šādi mūziķi piekrīt kuplināt mūsu jubilejas koncertu,” teic Ē. Budēvics. Par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies grupas producents, idejas un dziesmu autors, komponists Gaitis Lazdāns, kurš pats spēlēs arī taustiņinstrumentus. Savukārt piedziedās Nadežda Jermaka un Ineta Radčenko. Jāpiebilst, ka šīs dziesmas plānotas arī jaunajā grupas albumā.

Popularitātes atslēga
Jautāts, kā pats skaidro grupas “Hameleoni” popularitāti 20 gadu garumā, Ē. Budēvics teic: ”Domāju, tās ir skaistās melodijas, kas klausītājus aizrauj, vienkāršība un, protams, vokāls, jo dziedātājs jau ir jebkuras grupas seja. Un, ja vēl šīs melodijas tiek izdziedātas ar sirdi un dvēseli, tas “aiziet” līdz klausītājam. Pie mūsu mūzikas nevar vienkārši malā nosēdēt – ir jāiet un jādejo,” saka solists Ēriks Budēvics.
Informācija www.hameleoni.lv , biļetes visās “Biļešu Paradīze” kasēs www.bilesuparadize.lv un Alūksnes Kultūras centrā.


Citu datumu laikraksti