Hameleonu rotaļas joprojām turpinās

Klusais adventes laiks nebūt nav tik mierīgs, kā tam vajadzētu būt. Ukrainā nav tālu līdz asinsizliešanai, joprojām akūts degpunkts ir Irāka, ik pa brīdim uzplaiksnī nemieri te Ķīnā, te Itālijā un citur.

Klusais adventes laiks nebūt nav tik mierīgs, kā tam vajadzētu būt. Ukrainā nav tālu līdz asinsizliešanai, joprojām akūts degpunkts ir Irāka, ik pa brīdim uzplaiksnī nemieri te Ķīnā, te Itālijā un citur. Arī Latvijā nemitējas kaislības, veidojot kārtējo valdību.
Ir nepatīkami vērot "hameleonu rotaļas" uz Latvijas valdības skatuves. Kompromiss seko kompromisam un viss - valsts labā. Rodas priekšstats, ka primārais Saeimas deputātu ikdienā ir iesēsties siltākā krēslā, bet sekundārais - kalpot tautai, kura diemžēl lielākajā valsts daļā dzīvo nabadzīgi. Vai deputātu kungi grib to redzēt? Diezin vai. Viņiem šādiem sīkumiem vienkārši nav laika.
Reizi pa reizei "eksplodē" kāda tautas daļa. Joprojām topā ir mediķu streiki. Viņi to var darīt, jo ikviens šajā pasaulē ir mirstīgs. Ne tik veiksmīgs palīgā sauciens bija skolotājiem. Kurš šodien no Latvijā strādājošajiem - viss viens, kādu darbu viņš dara - var apgalvot, ka vakarā var mierīgi aiziet gulēt, nedomājot par to, kā samaksās rēķinus, kā pabaros un izskolos bērnus, kā samaksās par ārsta vizīti vai medikamentiem un tā tālāk. Tādu ir daudz - mēs, kas visā valstī sitamies kā pliki pa nātrēm, lai nesalūztu zem skarbās ikdienas nastas. Bet daudzi neiztur...
Ne reizi vien esmu domājusi, kā būtu, ja "prinčiem" dzīve piespiestu kļūt par "ubagiem". Vai viņi spētu mēnesi izdzīvot ar pašreizējo iztikas minimumu? Vai viņi spētu saprast pavisam parastas lietas? Nu kaut vai to, ka mūsu valstī cenas strauji palielinās, bet algas - ne par mata tiesu.
Ko lai saka bezdarbnieki? Arī viņiem derētu sanākt kopā protesta akcijā. Varbūt tad beidzot valdības vīriem atvērtos acis un oficiālajās statistikas tabulās krasi mainītos skaitļi par reālo bezdarbu Latvijā. Ne velti darbaspēks no Latvijas plūst projām uz ārzemēm.
Brīnumi paši no sevis nenotiek, vai valdībā sēž repšes, emši vai kalvīši. Viss viens. Zivs pūst no galvas - tā ir neapgāžama patiesība. Nekāds jaunums nav arī tas, ka ceļā uz augstajiem krēsliem solījumi valsts labā birst kā no pārpilnības raga, bet, tiklīdz tajos piezemējas, tā solītais izkūp vējā.
Dzīve turpinās. Kamēr lielākā daļa cīnās par ikdienas eksistenci, tikmēr uz valdības skatuves kā šaha figūras tiek bīdīti un pārbīdīti krēsli un varas gaiteņos tiek austas netīras intrigas. Labi būtu, ja no tā patiešām būtu kāds labums deputātu tik bieži daudzinātajai valstij un tautai.
Politika esot savdabīga zinātne, kuras pamatā ir ne tikai māksla sajust, kas sagaida aiz pirmā pagrieziena, bet arī paredzēt gājienus tālu uz priekšu. Latvijai nav paveicies, jo ik pa brīdim, kā smejies, pilnmēness laikā atkal tiek gāzta kārtējā valdība. Un "šaha spēles" varas gaiteņos gluži kā seriāls "Hameleonu rotaļas" arvien turpinās.

Citu datumu laikraksti

  • Desmit jaunieši saņem Latvijas pilsonību

    Alūksnieši: lepojas ar ievērojamiem cilvēkiem tuvās un tālās mājās.Alūksnieši: lepojas ar ievērojamiem cilvēkiem tuvās un tālās mājās Alūksnes rajona...

  • Vidusskolā būs integrētā nedēļa

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā projektā “Comenius” 1. līdz 4.klasei risināsies integrētā nedēļa “Pasaka par Zaļo karaļvalsti”.Ojāra Vācieša...

  • Pirmo reizi tiksies rajona dāmu klubiņi

    Pirmo reizi Alūksnes rajona dāmu klubiņiem būs kopīgs pasākums, ko rīkos Kolberģa dāmu klubiņš “Ciemos pie Benitas”.Pirmo reizi Alūksnes rajona dāmu...