Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Higiēnas prasībām atbilst 23 uzņēmumi

Alūksnes rajonā pērn 23 uzņēmumi novērtēti atbilstoši higiēnas prasībām. Pārējie 90 procenti uzņēmumu novērtēti kā daļēji atbilstoši.

Alūksnes rajonā pērn 23 uzņēmumi novērtēti atbilstoši higiēnas prasībām. Pārējie 90 procenti uzņēmumu novērtēti kā daļēji atbilstoši.
"Daļēji atbilda 17 ražošanas uzņēmumi, 131 pārtikas tirdzniecības uzņēmums un 51 sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums, bet atbilstoši prasībām bija 11 pārtikas tirdzniecības uzņēmumi un 12 sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi. Neatbilstības galvenokārt ir konstatētas uzņēmumu paškontroles jautājumos - 69 procenti.
41 procents pārkāpumu ir uzņēmumu uzbūvē – telpās, apkārtējā teritorijā un ēkās.
41 procentā gadījumu nav nodrošināta personāla apmācība higiēnas un paškontroles jautājumos. Tas ir augsts negatīvs rādītājs pārtikas uzņēmumu procesu vadīšanā un uzturēšanā," stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes vadītāja vietniece Daina Stahovska.
Viņa norāda, ka 37 procentos gadījumu netiek ievērota personāla higiēna un nav atbilstoša darba apģērba. 43 procentos gadījumu netiek ievērotas izejvielu, produktu uzglabāšanas prasības – temperatūra, preču saderība. Pērn sešos uzņēmumos aizturēja pārtikas apriti produktiem, kam konstatēts, ka marķējums nesakrīt ar pavaddokumentā norādīto - tas ir neatbilstošs vai produktam ir beidzies realizācijas termiņš.
"Pārsvarā tie ir gaļas izstrādājumi: vistu stilbiņi, marinēti vistu šķiņķīši un vistas. Uzlikto naudas sodu apmērs 13 gadījumos pērn ir 503 lati. Ir uzrakstīti četri brīdinājuma rīkojumi par uzņēmējdarbības apturēšanu, pēc kuriem neatbilstība novērsta un darbība atjaunota. Ir uzrakstīti arī trīs administratīvie protokoli. Jāatzīst, ka pēc mūsu aizrādījumiem uzņēmumu īpašnieki nepilnības novērš," akcentē D. Stahovska.
"Valsts uzraudzībā esam veikuši 337 laboratoriskos izmeklējumus, kur vērtējam arī mikrobioloģisko piesārņojumu. Tā normas pārsniegums konstatēts 50 procentos no izmeklētajiem pārtikas produktiem. To galvenokārt var skaidrot ar palielināto zarnu nūjiņu baktēriju skaitu. Tas arī liecina par tehnoloģiskā procesa neievērošanu, higiēnas režīma pārkāpumiem un produktu uzglabāšanas nosacījumu neievērošanu. Uzņēmumos, kur ikdienas darbs saistīts ar konditoreju un sabiedrisko ēdināšanu, vadītājiem būtu paškontrolē jāparedz noteikts skaits laboratorisko izmeklējumu," uzsver D. Stahovska.
Viņa apgalvo, ka sociālajās un izglītības iestādēs pastiprinātu uzmanību velta sabiedriskajai ēdināšanai, jo no 8.janvāra ir stājušies spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi par ēdināšanu izglītības iestādēs. "Esam pārbaudījuši rajona skolas un ne visi direktori zina par jauninājumiem. Ir diezgan daudz neatbilstību, jo nav sakārtota kvalitātes un tehnoloģisko procesu dokumentācija. Direktoriem ir jādomā, kā visu pielāgot jaunajām prasībām," saka D. Stahovska.
Lai labāk varētu apgūt paškontroles sistēmu, 15.martā Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvalde rīkos informācijas dienu, uz kuru aicina konditorus, pavārus, brigadierus un vadītājus. Viesosies arī lektore no Rīgas.
***
Fakti
2002.gadā Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes uzraudzībai bija pakļauti apmēram 222 pārtikas aprites uzņēmumi. No tiem 17 ražošanas uzņēmumi,
141 pārtikas tirdzniecības uzņēmums un 64 sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi.
Alūksnes rajonā pārtikas apritē iesaistīto, Pārtikas un veterinārajā dienestā reģistrēto uzņēmumu kopskaits 2003.gada februārī ir 224 objekti.

Citu datumu laikraksti