Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Holandē būs skatāma alūksniešu darbu izstāde

Alūksnes pilsētas domes delegācija piecu cilvēku sastāvā 25.septembrī dosies vizītē uz Binnemā pilsētu Holandē, lai piedalītos Alūksnes pilsētas domes sagatavotās izstādes iekārtošanā, atklāšanā.

Alūksnes pilsētas domes delegācija piecu cilvēku sastāvā 25.septembrī dosies vizītē uz Binnemā pilsētu Holandē, lai piedalītos Alūksnes pilsētas domes sagatavotās izstādes iekārtošanā, atklāšanā, kā arī lai izstrādātu komunikāciju projektu, nākotnes vīziju un mājokļu projektu.
"Holandē iekārtosim izstādi par Latviju un Alūksni. Tajā būs skatāmi Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" darinājumi, Alūksnes mākslas skolas audzēkņu un pedagogu darbi, kā arī informatīvi materiāli holandiešu un angļu valodā par mūsu pilsētas institūcijām," stāsta Alūksnes pilsētas domes projektu vadītāja Santa Stopniece.
Viņa norāda, ka izstādi Binnemā pašvaldības ēkā atklās Latvijas vēstnieks Holandē. "Plānots, ka alūksniešu izstāde Holandē būs apskatāma ilgāk nekā mēnesi. Visus materiālus viņi mums nosūtīs atpakaļ. Decembrī paredzēta holandiešu veidota izstāde Alūksnē. Pieļauju, ka tajā būs skatāmi Holandes mākslinieku darbi," saka S.Stopniece.
Alūksnes mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš atzīst, ka šī būs tālākā skolas darbu izstāde. "Šoreiz mākslu svērām kilogramos, jo bija būtiski zināt, cik smagu vedumu varam sagatavot. Kopā tas sver apmēram 180 kilogramus. Izstādei izvēlējāmies 38 audzēkņu darbus un 26 pedagogu darinājumus. Izstādē būs apskatāmi darbi, kas tapuši visās tehnikās, kādas mūsu mākslas skolā var apgūt: aplikāciju tekstilmozaīkas tehnikā, vitrāžas, tēlotāja māksla, darbi no ādas, keramika, tekstildizains un darbi gobelēntehnikā," saka O.Vēliņš.
Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" vadītāja Renāte Pilipa stāsta, ka "Kalmes" dalībnieki izstādei ir sagatavojuši tekstilizstrādājumus, keramiku, pinumus, koka karotes un tautas tērpus.
"Daļa no tiem šogad ir bijuši 23.dziesmu svētku izstādē Rīgā. Ir speciāli Holandes izstādei radīti jauni eksponāti, piemēram, dvieļi un atsevišķas tautas tērpu detaļas. Lai gan atsevišķi studijas darbi regulāri piedalās ārzemju izstādēs, tik liels darinājumu klāsts vienviet līdz šim ārzemēs nav bijis. Uzskatu, ka lietišķā māksla ir mūsu tautas daļa, ar ko varam lepoties un izrādīt pasaulei," uzskata R. Pilipa.
Komandējumā uz Holandi līdz 4.oktobrim dosies O. Vēliņš, Alūksnes pilsētas domes attīstības nodaļas pilsētvides plānotāja Antra Lielmane, S.Stopniece, SIA "Alūksnes nami" direktors Alvis Bukovskis un Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš.

Citu datumu laikraksti

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...