Humora šovā kļūst par “Zvaigzni numur 1”

Alūksnietis Rustams Bogdanovs TV3 humora šovā "Zvaigzne nr.1" izcīnīja galveno balvu - kausu un tiesības piedalīties nākamajā raidījumā. Viņš atzīst, ka sirdsbalss brīdinājusi par iespējamo uzvaru.

Alūksnietis Rustams Bogdanovs TV3 humora šovā "Zvaigzne nr.1" izcīnīja galveno balvu - kausu un tiesības piedalīties nākamajā raidījumā. Viņš atzīst, ka sirdsbalss brīdinājusi par iespējamo uzvaru.
"Esmu cilvēks, kam patīk humors un jautrība. Piedalīšanās raidījumā daļēji bija pašizpausme. Uz raidījuma ierakstu man bija jābrauc 4.novembrī. Tad mani konkurenti bija tikai vīrieši. Iepriekš biju sagatavojis 20 vislabākās anekdotes jeb, kā es saku, "sulīgos gabaliņus" no saviem krājumiem. Apmēram 17 no tām paguvu izstāstīt," stāsta R. Bogdanovs.
TV3 šis raidījums, kurā piedalās R.Bogdanovs, nav vēl bijis ēterā. Iespējams, ka tas būs tieši šosestdien, jo raidījuma veidotāji dalībniekiem neatklāj konkrētu datumu, kad to rādīs. "Zvaigzne nr.1" ir humora šovs, kurā asprātīgi stāstnieki sacenšas anekdošu dueļos. Katrā raidījumā četri dalībnieki savstarpēji cīnās par žūrijas labvēlību, galveno balvu un iespēju piedalīties nākamajā raidījumā.
Žūrija smejas kā kutināta
"Sagatavoties raidījumam varēju trīs dienas. Stāstīju anekdotes par zvēriem un sadzīvi. Vienā minūtē paguvu izstāstīt divas trīs anekdotes. Protams, aizkulisēs bažīgi klausījos, ka tikai kāds no pārējiem dalībniekiem neizstāsta anekdoti, ko esmu iecerējis. Kad raidījuma vadītājs Fredis (Andris Freidenfelds - red.) man jautāja, kādas anekdotes stāstīšu, atteicu, ka no Vidzemes puses. Sākumā necerēju, ka uzvarēšu, bet intuīcija teica, ka būs labi. Žūrija smējās kā kutināta. Viena no žūrijas dalībniecēm sāka smieties, tiklīdz es uzgāju uz skatuves," atceras R.Bogdanovs.
Viņš neslēpj, ka zina daudz anekdošu. Anekdotes - vairāki simti - nekur nav pierakstītas. Viņš tās vienmēr stāstot, kad iet ciemos pie draugiem vai viesībās. Tādējādi pašam anekdotes esot vieglāk atcerēties.
"Krājumus papildinu, lasot žurnālus un avīzes. Daudzas anekdotes uzzinu no cilvēkiem. Bieži vien konkrētā situācijā man nāk prātā piemērota anekdote, ko neskopojos izstāstīt, arī darba kolēģiem tās stāstu. Astoņdesmitajos gados populāras anekdotes bija par trim resniem lācīšiem; Petju un Čapajevu; angli, krievu un vācieti. Atminos, ka bērnībā gājām pie kaimiņiem, tur es stāstīju anekdotes, un visi smējās līdz asarām. Galvenais, lai pēc manis izstāstītas anekdotes cilvēki sirsnīgi smejas un saprot tās humoru. Tad jūtos gandarīts," saka R. Bogdanovs.
Anekdotes ir jāmāk izstāstīt
Viņš vērtē, ka "Zvaigzne nr.1" ir interesants humora raidījums.
"Tajā uzstāties un sevi parādīt var vienkārši cilvēki, kas nav slaveni visā Latvijā. Man patīk ekstrēmas un spontānas lietas, jo tā rodas patīkams satraukums. Uzskatu, ka piedauzīgi rupjas anekdotes un anekdotes krievu valodā šajā raidījumā nevajadzētu stāstīt, jo tās žūrijai nepatīk. Kad es gatavojos, viennozīmīgi izslēdzu visas rupjās anekdotes. Tās stāstu tikai tādās kompānijās, kur ir man labi pazīstami cilvēki un kas šādu humoru sapratīs. Raidījumā vajag stāstīt kodolīgas sadzīves anekdotes," uzskata alūksnietis.
"Pieļauju, ka, braucot uz raidījumu, daudzi dalībnieki domā, ka viņa anekdotes būs vislabākās un izdosies uzvarēt. Tā bija arī man, jo, spriežot pēc skatītāju ovācijām, jutu, ka man tās ir vislielākās un skaļākās. Manuprāt, uzvara šajā raidījumā ir atkarīga no tā, cik interesantas anekdotes stāsti un kā tās prot pasniegt. Var smieklīgu anekdoti ar žestu un sejas mīmikas palīdzību izstāstīt tā, ka klausītāji nespēj valdīt smieklus, bet to var izstāstīt arī tā, ka neviens nesmejas," apgalvo R.Bogdanovs.
Viņš nesplēpj sajūsmu par atraktīvo raidījuma vadītāju Fredi. "No dažiem cilvēkiem esmu dzirdējis negatīvas atsauksmes par Fredi, bet man viņš patīk, jo prot radīt humoru. Kad notika filmēšana, vienam no dalībniekiem salūza mikrofons. Tad Fredis uzsvēra, ka alūksniešiem gan vienmēr tiekot dots vislabākais. Manuprāt, to var just, ka Fredim patīk Alūksne. Arī vasarās, kad te notiek pasākums "Dziesma manai paaudzei", viņš izrāda savas simpātijas šai pilsētai. Bieži Fredis un Ufo radio "SWH" analizē Alūksnes notikumus. Manuprāt, tas ir labestīgs humors. Dzīve ir tāda, ka nevar visu dzirdēto uztvert nopietni. Ja tā darīsi, kad tad dzīvosi?" saka R.Bogdanovs.
Dzīve ir viena liela anekdote
R.Bogdanovs saņēma kausu, uz tā iegravēts "Zvaigzne nr.1", un dāvanu karti uz Rīgas restorānu. ""Zvaigznē nr.1" ir princips, ka katra raidījuma uzvarētājus aicina uz vēl vienu filmēšanu, kur viņiem atkal ir jāsacenšas. Kā saka - labākie no labākajiem. Iepriekš nebiju brīdināts, ka mani aicinās filmēties nākamajā dienā, tāpēc atteicos. Šaubos, vai arī šajā gadījumā būtu uzvarējis," atzīst alūksnietis.
Viņš iesaka nebaidīties arī citiem anekdošu zinātājiem no Alūksnes rajona un pieteikties.
"Tas ir interesants piedzīvojums, jo dzīvojam taču tikai vienreiz. Galvenais, lai cilvēki nav ļauni, bet cilvēcīgāk izturas cits pret citu. Labāk uz ļaunumu atbildēt ar kādu joku un smaidu, jo dzīve ir viena liela anekdote.Varbūt kāds no skatītājiem teiks, ka dažas manis stāstītās anekdotes raidījumā ir atvasinātas no krievu humora, bet es tam atlasīju vislabāko no saviem krājumiem. Cerams, ka skatītājiem tas patiks," saka alūksnietis.
***
Anekdotes, kas Rustamam Bogdanovam palīdzēja uzvarēt humora šovā
- Sadzīves tehnikas veikalā ienāk pircējs un prasa pārdevējam: "Man, lūdzu, televizoru ar logu tīrītājiem." Pārdevējs ir izbrīnīts un jautā: "Kam jums tādu vajag?" Pircējs atbild: "Nu kā, kad mūsu ģimene skatās televizoru un filmu starplaikos raida reklāmas, visi spļauj ekrānā, bet tīrīt neviens negrib."
- Mazdēls rītos negrib ēst biezputru, un vecmamma nekādi nevar viņu pierunāt to darīt. Pēc izmisīgiem pūliņiem viņa aiziet pie vectētiņa un saka: "Aizej tu un pamēģini viņu pierunāt, jo man tas neizdodas." Bet pati stāv aiz stūra un lūr, kas nu notiks. Vectēvs aiziet, kaut ko iečukst mazdēlam ausī, viņš uzreiz izēd visu biezputru, paķer somu un aizskrien uz skolu. Vecmamma vectēvam jautā: "Ko tu viņam pateici?" - "Teicu, ja tu putru neēdīsi, neaugs lielāks čibriks." Vecmamma paķer pannu un sāk vīru zvetēt, sakot: "Kāpēc tu pats bērnībā putru neēdi!?"
- Pa mežu diedz zaķītis un satiek lāci. Lācis jautā: "Kur tu, garausi, tā skrien?" - "Ai, mežā ir vetārsti un tiem, kam ir trīs olas, vienu griež ārā." Lācis izbrīnīts jautā: "Kāpēc tu satraucies? Tev taču ir tikai divas!" Zaķītis: "Kā lai neuztraucas? Vispirms griež, bet pēc tam skaita!"
- Piedzēries nēģeris apķēries ap koku, lai nenokristu, un grīļojas. Garām iet policists un jautā: "Kas ir, Maugli, mājās gribas?"
- Vīrs aizbraucis komandējumā, bet pie sievas viesojas mīļākais. Vīrs negaidīti pārrodas mājās, sieva mīļāko kailu paslēpj skapī. Vīrs un sieva aiziet gulēt, bet mīļākais sēž skapī un domā, kā lai tiek projām. Paņem mīļākās kažoku un lavās prom. Vīrs izdzird trokšņus, ieslēdz gaismu un izbrīnīts jautā: "Kas tu tāds esi?" - "Kode." - "Kam tev kažoks?" - "Mājās ēdīšu.

Citu datumu laikraksti

 • Laurencenes iela nav privātīpašuma teritorija

  Laikraksta "Alūksnes Ziņas" birojā vērsās mūsu lasītājs ar jautājumu, vai starp divām daudzdzīvokļu mājām Alūksnē, Laurencenes ielā, ir iespējams...

 • Ikviens dzīvnieks prasa gan mīlestību, gan rūpes

  Katrs kārtīgs suņu un kaķu īpašnieks regulāri gādā par mīluļu labklājību. Ikdienas gādība par mazajiem draugiem izpaužas rūpēs par tiem.Katrs kārtīgs...

 • Uzzini, kas ir granžs

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": saruna ar "Rīgas Laika" redaktoru Uldi Tīroni, kurš apgalvo, ka šī ir pēdējā intervija sieviešu žurnālam.Šonedēļ žurnālā...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Svētku pasākumi. 15.novembrī pulksten 19.00 Gulbenes rajona Beļavas tautas namā - svinīgs svētku pasākums: konkursa "Sakoptākā sēta Beļavas pagastā...

 • Atmiņas par Ziemeļvāciju atdzīvojas

  Kad dienas kļuvušas īsākas, bet tumšie vakari garāki, rokas neviļus sniedzas pēc fotoattēliem un atklātnēm plauktos.Kad dienas kļuvušas īsākas, bet...

 • Atklāj lupatu segu izstādi

  Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā vakar atklāja izstādi "Pūrs", kurā apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studijas "Rītausma" darbi un Taigas...

 • Seksuālā orientācija ir sabiedrības esence

  Lielu rezonansi pasaulē un arī Latvijā izraisījusi ASV anglikāņu baznīcas rīcība, ieceļot bīskapa kārtā homoseksuāli orientētu garīdznieku. Līdz šim...

 • Par akcīzes nodokļa atmaksu

  Ja lauksaimnieciskās produkcijas ražotājs vēl nav paspējis reģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālajā iestādē Alūksnes nodaļā kā...

 • Mēnesī vidēji apkalpo 27 autobusu maršrutus

  Alūksnes rajonā regulāro pasažieru pārvadājumu maršrutu dotēšanai SIA "TU Vidlatauto" 2003.gada trešajā ceturksnī ir izmaksāti 33 304,05...