Ieceļošana Krievijas Federācijā

Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Krievijas Federācijā ir nepieciešama vīza.

Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Krievijas Federācijā ir nepieciešama vīza.
Vīzu var saņemt Krievijas vēstniecībā Rīgā, kā arī konsulātos Liepājā un Daugavpilī. Veselības un dzīvības apdrošināšanas polise ir nepieciešams priekšnoteikums ieceļošanas vīzas saņemšanai. Ieceļojot Krievijā, ārvalstniekiem ir jāaizpilda migrācijas kartītes, kuras ir jāsaglabā līdz izceļošanas brīdim. Gadījumā, ja plānots uzturēties Krievijā ilgāk par trim darbdienām, ir nepieciešams reģistrēties savas dzīvesvietas pasu - vīzu dienestā, viesnīcā to izdarīs viesnīcas administrācija.
Krievijas likumdošana nosaka nepieciešamību noformēt izceļošanas vīzu gadījumos, kad ārvalstnieks ir nozaudējis savu ceļošanas dokumentu, tāpēc lūdzam izgatavot gan ceļošanas dokumenta, gan Krievijas vīzas kopijas. Rīcībā esošā Krievijas vīzas kopija ievērojami saīsinās un atvieglos izceļošanas vīzas saņemšanu.
Ieceļojot ar personisko automašīnu, jārēķinās, ka, šķērsojot robežu, varbūt vairākas stundas būs jāpavada rindā. Ieceļojot ar automašīnu, Krievijas muitā robežkontroles vietā būs jānoformē transportlīdzekļa pagaidu ievešanas atļauja. Automašīnas apdrošināšana ir obligāta. Ātruma ierobežojumi: apdzīvotās vietās - 60 km/h; ārpus apdzīvotām vietām - 90 km/h. Obligāti jālieto drošības jostas. Vadot autotransportu, alkohola koncentrācija asinīs nav pieļaujama.
Spēle notiks Petrovskija stadionā. Stadions atrodas pilsētas centrā, metro stacija - Sportivnaja. Stadions ir samērā neliels, skatītāju vietu skaits - apmēram 20 tūkstoši. Stadionā ir aizliegts ienest alkoholiskos dzērienus.
Gadījumā, ja nozaudēta pase vai tā ir nozagta, ir jāsazinās ar Latvijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, lai noformētu pagaidu ceļošanas dokumentu. Dokumenta saņemšanai būs jāaizpilda noteiktas formas veidlapa, jāiesniedz divas fotogrāfijas un milicijas izziņa, kas apliecina pases nozagšanas vai nozaudēšanas faktu, kā arī jāsamaksā konsulārā nodeva - 20 eiro. Ņemot vērā, ka pēc pagaidu ceļošanas dokumenta saņemšanas, izceļošanai no Krievijas ir nepieciešama izceļošanas vīza, kuras noformēšana Krievijas pasu - vīzu dienestā var ieilgt līdz pat desmit dienām, Ārlietu ministrija (ĀM) lūdz pievērst nopietnu uzmanību ceļošanas dokumentu glabāšanas drošībai, it īpaši, ja plānots apmeklēt tūristu iecienītas vietas.
Naudas nozaudēšanas vai nozagšanas gadījumā bez iztikas līdzekļiem palikusī persona var, sazinoties ar draugiem vai radiem Latvijā, saņemt naudu ar "Western Union" pārstāvju Latvijas Pasta un Latvijas Krājbankas vai "MoneyGram" pārstāvja Hansabankas starpniecību (naudas saņēmējam ir nepieciešama pase). Ārkārtas situācijās līdzekļus iespējams pārsūtīt arī ar Ārlietu ministrijas starpniecību (adrese: Elizabetes iela 57, Rīga, tālrunis 7016364, diennakts tālrunis ārkārtas situācijām 9287398). Saņemot apstiprinājumu, ka Konsulārajā departamentā ir iemaksāta nepieciešamā naudas summa, ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā izmaksās ekvivalentu naudas summu.
Nepieciešamās adreses un telefoni: LR ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā (Sanktpēterburga, Vasīlija Sala, 10.līnija, 11; tālrunis 007812 3276054 (strādās diennakts režīmā); fakss 007812 3276052). ĀM Konsulārais departaments Rīgā (tālrunis darba laikā (8.30 - 17.00): +371 7016364; diennakts tālrunis ekstremālām situācijām: +371 9287398).
Kontakttālruņi Sanktpēterburgā: Sanktpēterburgas kods - +7812; ātrā palīdzība - 03; milicija - 002; Ugunsdzēsības un glābšanas dienests - 01; informācija par tālruņu numuriem Sanktpēterburgā - 09; informācija par tālruņu numuriem ārvalstīs - 077; palīdzība autovadītājiem (autoevakuācija) - 001; informācija par autobusu satiksmi - 1665777; informācija par vilcienu satiksmi - 055; informācija par lidmašīnu satiksmi - 1043444.

Citu datumu laikraksti

  • Pirmsskolas izglītības iestāde svinēs 40. dzimšanas dienu

    Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” gatavojas 40 gadu jubilejai, to svinēs 3.jūnijā. “Dzimšanas dienas gaidīšana sākās jau...

  • Jūnijs būs silts un saulains

    Jūnijā Latvijā lielākoties gaidāms saulains un sauss laiks, kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma līdz vienam grādam virs normas.Jūnijā...

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 21.maija numurā rakstā “Gatavojas Keggi Velo” pasākumam ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 21.maija numurā...