Iededz Ziemassvētku egli kopā ar Valsts prezidenti

Riepnieku ģimenei no Gaujienas Ziemassvētki šogad ir īpaši, jo viņi kopā ar citām aktīvām un sabiedrībā atzītām ģimenēm no visas Latvijas bija uzaicināti iedegt Rīgas pils Ziemassvētku egli kopā ar Valsts prezidenti.

Riepnieku ģimenei no Gaujienas Ziemassvētki šogad ir īpaši, jo viņi kopā ar citām aktīvām un sabiedrībā atzītām ģimenēm no visas Latvijas bija uzaicināti iedegt Rīgas pils Ziemassvētku egli kopā ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi - Freibergu un viņas vīru Imantu.
"Mēs esmam ļoti priecīgi par iespēju doties uz tik svinīgu pasākumu. Šogad Vairu Vīķi -Freibergu redzējām arī Dziesmu svētkos Rīgā un orientēšanās sacensībās "Kāpa" Valmierā. Esam pateicīgi cilvēkiem, kas mūs izvirzīja uz šo tikšanos, jo par to bija liels prieks visai ģimenei," viņi atzīst.
"Tikšanās ar prezidenti bija sirsnīga. Viesus uzņēma Rīgas pils Ģerboņu zālē, kur uz griestiem attēloti visu Latvijas pilsētu ģerboņi. Latvijas ģimenēm priekšnesumu sniedza "Bērnu Eirovīzijas" dalībnieks Dzintars Čīča. Pie prezidentes sastapām daudz interesantu ģimeņu. Par pārsteigumu mums, satikām arī savus radiniekus - Rozenbergu ģimeni no Limbažu rajona Viļķenes pagasta," saka I.Riepniece.
Katra ģimene jau piektdienas vakarā saņēma fotogrāfiju, kur viņi redzami kopā ar prezidenti Vairu Vīķi - Freibergu un Imantu Freibergu. Mājās gaujienieši Ziemassvētkus svinēs ģimenes lokā.
Ir sava darba entuziasti
Ineta Riepniece ir Jāzepa Vītola memoriālā muzeja "Anniņas" vadītāja un viena no Mazo dziesmu svētku organizatorēm Gaujienas pagastā. Viņa ir izstrādājusi vairākus projektus dolomīta arku saglabāšanai un atjaunošanai muzeja apkārtnē. Rudenī ar Kultūrkapitāla fonda finansējumu izdevās nostiprināt avota "Lauvasmute" arkas fasādes mūri. I.Riepniece veido arī Gaujienas pagasta informatīvo biļetenu. Savukārt Gints Riepnieks darbojas mežizstrādē. Viņš šogad absolvēja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas programmu "Komercdarbība un uzņēmuma vadība".
"Man darbā prieku sagādā, ja izdodas iecerētais un varu izveidot kaut ko skaistu. Gaujiena jau pati par sevi ir skaista, bet, ja to vēl izdodas sapost, tad rodas gandarījums," spriež I.Riepniece. Savukārt G.Riepnieks smej, ka ir meža fanātiķis. Viņš kopj jaunaudzes - stāda, attīra no zāles un krūmiem. "Ir patīkami pēc vairākiem gadiem iet pa paša stādītajām jaunaudzēm un lūkot, cik egles izaugušas lielas. Daudzi cilvēki uztraucas, ka Latvijā masveidā izcērt mežus. Bet valsts mežus tomēr arī atjauno. Uzskatu, ka mežs ir mūsu bagātība. Mežs nav aptieka - tajā ir gan pakalni, gan dūkstis, bet tāds nu tas ir," klāsta G.Riepnieks.
Bērniem māca atbildību par izdarīto
Ģimenē aug trīs bērni. Vecākais dēls Artis mācās Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klasē. Viņš piedalās mācību olimpiādēs, gūstot labus panākumus vēsturē, matemātikā un fizikā. Astotklasniece Aija apmeklē Gaujienas bērnu mūzikas un mākslas skolu, piedalās orientēšanās sacensībās, labprāt strādā rokdarbus, ir iesaistījusies mazpulkā. Savukārt pastarītis Klāvs mācās 1.klasē. Viņam arī patīk orientēšanās.
"Lepojamies, ka mūsu bērni ir gudri, centīgi mācībās, sportiski un patstāvīgi. Pozitīvi, ka Gaujienā ir vidusskola, kas, manuprāt, ir viena no labākajām skolām Alūksnes rajonā. Tajā mācās mūsu bērni, un par to esam ļoti priecīgi. Uzskatu, ka pagastu skolās nav lielpilsētu konveijera princips. Pagastu skolās bērni ir vairāk nodarbināti un pedagogi ar viņiem vairāk strādā individuāli. Tajās nav arī lielpilsētu netikumu. Bērniem mācām būt atbildīgiem par pašu izdarīto, lai viņi apzinās, ka viņu vietā neviens cits darbu nedarīs. Domājam, ka turpmākajā dzīvē viņiem šī ieaudzinātā īpašība palīdzēs," saka I. un G. Riepnieki.
Viņi vērtē, ka vecākiem bērniem ir jāsniedz vispusīgas zināšanas, lai pēc tam bērniem ir lielākas izvēles iespējas, kādu profesiju apgūt. "Svarīgākais, lai bērni ģimenē jūtas drošībā un zina, ka no tās vienmēr varēs saņemt palīdzību. Ceram, ka mēs viņiem to nodrošinām. Tāpat ir nepieciešams visu izskaidrot, piemēram, ka ir ģimenes budžets un var atļauties konkrētu lietu, nevis uzreiz visas. Tas bērniem veicina domāšanu," pauž I. un G. Riepnieki.
Dejo vislabākajā kolektīvā
Riepnieku pāris četrus gadus dejo Alūksnes tautas nama deju kopā "Jukums". Viņi aktīvi iesaistās arī Gaujienas pagasta sabiedriskajā dzīvē. Viņi neslēpj, ka vismīļākajam vaļaspriekam - dejošanai - ziedo daudz laika.
"Tā ir kolosāla iespēja tikties ar domubiedriem un labiem draugiem. Šī vasara mūsu kolektīvam bija notikumiem bagāta, jo bijām Ungārijā un dziesmus svētkos guvām 1.vietu deju skatē un arī Lielo godalgu tautas tērpu skatē. Tās ir patīkamas izjūtas un iespēja paplašināt redzesloku," stāsta G.Riepnieks. Bērni ir pieraduši, ka vecāki daudz laika velta dejošanai. Desmit gadus Ineta pati Gaujienā ir vadījusi dažāda vecuma tautisko deju grupas.
"Ja izdodas labi nodejot, tas sniedz neizsakāmu gandarījumu. Esam sasnieguši vecumu, kad ir svarīgi būt sabiedrībā un starp draugiem. Otra tāda kolektīva kā "Jukums" Latvijā nav, tādēļ mums nav pieņemama doma, ka varētu dejot citā kolektīvā, kas varbūt ģeogrāfiski ir tuvāk Gaujienai. Kad novembrī Gaujienā bija "Jukuma" koncerts, pēc tam daudzi gaujienieši teica: "Beidzot mēs saprotam, kādēļ jūs braucat tik tālu - uz Alūksni, lai apmeklētu "Jukuma" mēģinājumus"," viņi atzīst.
Ģimenei šis bija nozīmīgs gads
Vasarās Riepnieku ģimene reizēm dodas braucienos ar laivām pa Gauju vai arī ekskursijās pa Latviju ar automašīnu. Inetai brīvajā laikā patīk šūt. Viņa ir autore "Jukuma" ziemas tērpu kolekcijas cepurēm. Arī pašlaik gaujieniete kolektīvam šuj cepures un jakas. "Kad dzīvoju mājās ar bērniem, šuvu kāzu kleitas," atminas I.Riepniece. Gints piebilst, ka Ineta ir "brīvmāksliniece un, kā jau arhitekte, ar telpisko domāšanu". Savukārt Gints esot ļoti labs pavārs.
"Šogad visiem ģimenes vīriešiem bija izlaidumi - vīram augstskolā, Klāvam - pirmsskolas izglītības iestādē, bet Artim - 9.klases izlaidums. 2004.gadā tikai Aijai būs izlaidums Gaujienas bērnu mūzikas un mākslas skolā. Gribas, lai nākamais gads būtu mierīgāks un viss ritētu, kā ieplānots," viņi norāda.
Citām ģimenēm gaujienieši nākamajā gadā vēl saticību un mīlestību.

Citu datumu laikraksti

 • Velk bluķi un dedzina grēkus

  Mālupes pagastā kultūras darbinieki ceturtdien organizēja nebijušu pasākumu - bluķa vilkšanu pa pagasta iestādēm, lai aizdzītu visus ļaunos...

 • Skatlogus rotā savam un klientu priekam

  Iestājoties krēslai, pilsētas ielās iedegas laternas, arī veikalu skatlogos sāk mirdzēt sveču liesmiņas un daudzkrāsainas lampiņas.Iestājoties...

 • Iepazīst mazpulka radošo darbu

  Ziemeru 29.mazpulka dalībnieku projekti guvuši atzinību ne tikai Alūksnes rajonā, bet ir pazīstami arī valstī. Ar viņu veikumu pamatskolā un pagastā...

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...