Iedzīvotāji neatklāj cūcības mežos

“Latvijas valsts mežu” kampaņas “Nemēslo mežā!” laikā saņemti vairāk nekā 100 ziņojumi no iedzīvotājiem, bet neviens nav no Alūksnes rajona.

"Latvijas valsts mežu" (LVM) kampaņas "Nemēslo mežā!" laikā saņemti vairāk nekā 100 ziņojumi no iedzīvotājiem, bet neviens nav no Alūksnes rajona. Tāpat starp 70 fotogrāfijām, kas pieteiktas lielajai Cūkmena balvai, nav kaut vienas, kas rādītu atkritumu izgāztuvi kādā Alūksnes rajona mežā.
"Acīmredzot iedzīvotāji nav aktīvi. Taču, ja salīdzina Alūksnes rajona un Pierīgas mežus, mūsu mežus var uzskatīt par tīriem. Tiesa, ogotāji ir atstājuši plastmasas pudeles, maisiņus un papīrus, ko pavasarī atkal vajadzēs savākt," spriež LVM Austrumvidzemes mežsaimniecības Mālupes iecirkņa vadītājs Ivars Fērmanis.
Viņš atgādina, ka pavasarī vairāku tonnu atkritumu izvešanai no meža Mālupes iecirknī iztērēja 300 latus. Atkritumu izgāztuvēs mežos ir būvgruži, pamperi, riepas un pudeles. Gadās, ka no rīta sakopj šo vietu, bet pievakarē tajā jau atkal ir sabērti atkritumi. Liekas, ka alūksnieši nav vēlējušies savas cūcīgās vietas rādīt citiem.
Satraukušies par piegružotajiem mežiem bijuši Gulbenes, Kuldīgas, Valmieras, Jelgavas, Limbažu, Rēzeknes, Bauskas, Krāslavas, Aizkraukles un Madonas rajona iedzīvotāji. Viņi arī atzinuši, ka atkritumu kaudzes veidojuši vietējie. Cūcīgākās vietas Inciema un Tukuma valsts mežos jau sakopuši LVM kopā ar "[email protected]". Oktobra sākumā nelegālo izgāztuvi sakops Madonas pusē.
"Akcijas mērķis nav savākt visus atkritumus mežos, bet rosināt sabiedrībā diskusijas par šo tēmu. Nepieciešams mainīt cilvēku attieksmi pret apkārtējo vidi, situācija mainīsies tikai tad, kad novērsīsim piesārņojuma veidošanas iemeslus. Tad nevajadzēs cīnīties ar sekām," atzīst LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.
Laikrakstā jau bija informācija, ka līdz 20.septembrim iedzīvotājus aicināja informēt par nelegālām atkritumu izgāztuvēm valsts mežos un sūtīt fotogrāfijas, kur redzamas Cūkmena pēdas mežos. Cūkmena balvai ir pieteiktas 70 fotogrāfijas, kuras varēs apskatīt un vērtēt izstādē "Mežs un veselība" P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Rīgā no 29.septembra līdz 20.oktobrim.

Citu datumu laikraksti