Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji nepietiekami izmanto surdotehnisko palīdzību

Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Valkas rajona iedzīvotāji, kam ir dzirdes traucējumi, var bez atlīdzības saņemt dzirdes aparātus Latvijas Nedzirdīgo savienības surdotehniskās palīdzības centra Alūksnes filiālē.

Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Valkas rajona iedzīvotāji, kam ir dzirdes traucējumi, var bez atlīdzības saņemt dzirdes aparātus Latvijas Nedzirdīgo savienības surdotehniskās palīdzības centra Alūksnes filiālē. Speciālisti pieļauj, ka drīzumā par tiem būs jāmaksā.
"Surdotehniskās palīdzības centra filiāle ir ne tikai Alūksnē, bet arī Rēzeknē, Daugavpilī un Liepājā. Tomēr šī reģiona cilvēkiem, protams, būtu vieglāk atbraukt uz Alūksni, nevis doties uz Rēzekni vai Rīgu. Diemžēl starppilsētu autobusi kursē reti, tāpēc to izdarīt ir grūti. Lai atvieglotu pakalpojumu saņemšanu, pēdējos mēnešos ierodamies pie pacientiem. Bijām uz Alūksnes pansionāta Apes nodaļu, Balvu pansionātu un Invalīdu biedrību, kur nogādājām dzirdes aparātus. Februārī dosimies uz Gulbeni," stāsta ārste surdoloģe Maija Plahotina.
Viņa akcentē, ka Alūksnes rajonā dzirdes aprātus ir saņēmuši četras reizes vairāk cilvēku (apmēram 240) nekā kaimiņu rajonos. Nevarētu būt, ka tur tie nav vajadzīgi vai iedzīvotāji brauc pēc tiem uz Rīgu. M.Plahotina pieļauj, ka daudzi kaunas lietot dzirdes aparātu. "Ja cilvēks ilgstoši nedzird, viņš zaudē spēju analizēt runu. Tad ir no jauna jāmācās dzirdēt, jo citādi aparātam nav liela efekta. Vajadzētu pārdomāt savu attieksmi, lai laikus iegādātos dzirdes aparātu," skaidro M.Plahotina. Firmas, kas tirgo dzirdes aparātus, ir ieinteresētas, lai tos nevarētu saņemt bez atlīdzības.
Surdotehniskās palīdzības centra Alūksnes filiālē ir surdokamera, kas pilnīgi izolē skaņas, tāpēc, dzirdi pārbaudot, precīzi var noteikt dzirdes pakāpi un nepieciešamo dzirdes aparātu. Cilvēkiem nav vajadzības braukt uz galvaspilsētu, jo iespējas palīdzēt ir līdzvērtīgas.
"Mums ir videootoskopijas iekārta, ar ko pārbaudīt bungādiņas. Tāda ir reti kur, tāpēc būtu žēl, ja nepietiekamas izmantošanas dēļ to aizvestu uz galvaspilsētu. Tad cilvēkiem vajadzēs tērēt naudu tālam ceļam un varbūt arī maksāt par izmeklēšanu, ko šeit veic par brīvu," akcentē M.Plahotina.
Filiāles medicīnas māsa Inga Pjuse norāda, ka nereti nepieciešams konsultēt pacientus, kā pareizi regulēt dzirdes aparātu. Daudzi vēlas iegādāties jaunas baterijas vai arī mainīt auss ieliktņus. Var arī apmainīt dzirdes aparātu, ja pēc laika konstatē, ka tas nav piemērots.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...