Iedzīvotāji palīdz notvert nepilngadīgos likumpārkāpējus

Pusnaktī no pagājušās piektdienas uz sestdienu Gulbenē, kādas daudzdzīvokļu mājas pagrabā, notvēra divus no sociālās korekcijas izglītības iestādes “Strautiņi” izbēgušos jauniešus.

Pusnaktī no pagājušās piektdienas uz sestdienu Gulbenē, kādas daudzdzīvokļu mājas pagrabā, notvēra divus no sociālās korekcijas izglītības iestādes "Strautiņi" izbēgušos jauniešus. Mājas iedzīvotāji izsauca policiju, kad redzēja, ka pusaudži pa ventilācijas lūku ielien pagrabā.
Kā stāsta aculiecinieki, notveršanā iesaistījušies vairāki cilvēki. Viņi sargāja visas izejas no pagraba, tāpēc no tā nebija iespējams izkļūt, kamēr ieradās policija. Viena sieviete bijusi pat tik drosmīga, ka iegājusi pagrabā ar grīdas birstes kātu, tomēr atgriezusies, nevienu nepamanījusi. Acīmredzot vainīgie slēpās. Kādas citas mājas pagrabā viņi bija nozaguši ievārījuma un konservu burkas, bet to tukšošanai izvēlējās citu pagrabu.
Vakarrīt pusaudži bija pārvesti sociālās korekcijas iestādē "Strautiņi". Iestādes direktora vietniece audzināšanas darbā Tatjana Dobriņina informē, ka šie pusaudži aizbēguši neilgi pirms viņu notveršanas, bet bezvēsts prombūtnē ir vēl vairāki nepilngadīgie. Iekšējās kārtības noteikumi paredz, ka par bēgšanu un atkārtotu bēgšanu pagarina uzturēšanās laiku "Strautiņos". Diemžēl bēgšanu, it sevišķi siltajā gadalaikā, nav iespējams novērst. Izglītības iestāde atrodas mežā, apkārt ir sēta, bet tai var pārkāpt. Apsardzes nav, tāpēc katru mēnesi policija saņem informāciju par bēgšanas gadījumiem.
Alsviķu pagasta sociālās korekcijas iestādē atrodas vairāk nekā 70 pāraudzināmie zēni no 11 līdz 18 gadu vecumam.

Citu datumu laikraksti