Iedzīvotāji pases pārsvarā paši pazaudē

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Alūksnes rajona nodaļā mēnesī reģistrē apmēram desmit pasu pazušanas gadījumus.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Alūksnes rajona nodaļā mēnesī reģistrē apmēram desmit pasu pazušanas gadījumus. Ar iesniegumiem cilvēki vēršas arī policijā un pašvaldību administratīvajās komisijās.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis apstiprina, ka arī policija reģistrē pasu pazušanas vai nozagšanas gadījumus. "Gadījumi ir dažādi. Lielākoties pases tomēr cilvēki paši nevīžīgi glabā vai kaut kur pazaudē. Nozagšanas gadījumu ir krietni mazāk. Citreiz tās izdodas atrast," atzīst A.Gailītis. Pasu izkrāpšanu policijai nākoties reti konstatēt.
A.Gailītis darbojas arī Alūksnes rajona pašvaldības administratīvajā komisijā. Arī tai nākas izskatīt lietas par nozaudētām vai nozagtām pasēm. Dažkārt cilvēki skaidro, ka pase ir nozagta, nevis nozaudēta, lai izvairītos no naudas soda.
Šogad Latvijas robežsargi dažādās robežšķērsošanas vietās aizturējuši 112 personas, kas robežkontroles laikā uzrādījušas viltotus vai svešus dokumentus. 50 personas robežsargiem uzrādījušas Lietuvas, 21 persona - Latvijas un sešas personas - Rumānijas pases. Uzrādītas arī citu valstu pases. Ar viltotiem vai svešiem dokumentiem ceļot mēģinājuši arī 13 Latvijas pilsoņi.
Robežsargiem uzrādīti arī seši viltoti vai citai personai piederoši Īrijas bēgļa ceļošanas dokumenti, viena Polijas personas apliecība, kā arī viltotas vadītāja apliecības un citi dokumenti.

Citu datumu laikraksti