Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājiem dzīvesvieta ir jādeklarē

Annas pagastā dzīvesvietu deklarējuši 18 cilvēki. Tās teritorijā dzīvo apmēram 170 iedzīvotāji, bet dzīvesvieta jādeklarē tiem, kas to mainījuši.

Annas pagastā dzīvesvietu deklarējuši 18 cilvēki. Tās teritorijā dzīvo apmēram 170 iedzīvotāji, bet dzīvesvieta jādeklarē tiem, kas to mainījuši.
Pašvaldības sekretāre Anita Romere zina, ka ir vēl daži, kas to par nav informējuši deklarācijā. Savukārt citiem saglabājies pieraksts pagastā, lai gan tie jau sen dzīvo citur.
"Lielākas problēmas pašvaldībai rodas, ja no šejienes aizgājušie cilvēki nedeklarē jauno dzīvesvietu. Saskaņā ar pašvaldību savstarpējiem norēķiniem pagasta padome joprojām maksā par bērnu uzturēšanu Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs vai mācībām skolās. Rodas paradoksāla situācija - par tiem naudu atskaita, bet līdzekļu nepietiek bērniem, kas mācās tepat," ir sašutis Annas pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Fomins.
Pašvaldība var pierādīt, ka cilvēki gadiem nav bijuši šajā pagastā. Tātad viņi nav sasniedzami dzīvesvietā, kur ir pierakstīti. Bet nevienu neinteresē, ka pašreizējie rīdzinieki nedeklarē pašreizējo dzīvesvietu. Komitejā, kas var sodīt par šo pārkāpumu, A.Fominam paskaidroja, ka "sievietei ir tiesības būt pierakstītai pie šķirtā vīra vai arī pie mātes". "Nav nozīmes likumam par dzīvesvietas deklarēšanu. Kad interesējos Iekšlietu ministrijā, man atbildēja, ka Latvijā 80 procenti ir godīgi cilvēki. Bet pietiek ar vienu, lai pašvaldībai katru mēnesi būtu jāpārskaita 40 lati par kāda mazuļa izglītības iestādes apmeklējumu galvaspilsētā," skaidro A.Fomins. Viņam izdevās atrast bijušo pagasta iedzīvotāju dzīvesvietu, par to informēja galvaspilsētas rajona pašvaldību. Diemžēl tā vairāk ir ieinteresēta saņemt maksājumus no Annas pagasta, nevis pati maksāt par pirmsskolas izglītības iestādi. Tās darbinieki aizbildinās, ka pagasta pašvaldība saņem šo cilvēku ienākuma nodokli. Patiesībā viņi ir bezdarbnieki vai nav oficiāli noformēti darbā.

Citu datumu laikraksti