Iedzīvotājiem nepieciešami atstarotāji

Fonds “Gaismaszīme” izveidots ar mērķi panākt, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu atstarotāji un viņi tos lietotu.

Fonds "Gaismaszīme" izveidots ar mērķi panākt, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu atstarotāji un viņi tos lietotu.
Fonda dibinātājs ir invalīdu un viņu draugu kopa "Apeirons", tā padomē ir Ceļu satiksmes drošības direkcija, Valsts policija, Latvijas Sarkanais Krusts, Katastrofu medicīnas centrs un "Latvijas Pasts".
Valmierietis A.Mazurevičs, kas patlaban strādā Alūksnē, pēc dabas ir ceļotājs, tāpēc viņam vienmēr ir bijis atstarotājs. "Stopēju mašīnas, tāpēc bez tā nevaru iztikt," secina vīrietis. Viņam ir oranžs T-krekls, kurā neiztrūkstošs elements ir atstarotājs. "Esmu velosipēdam nomainījis lukturus, lai mani labāk var pamanīt, jo braucu arī naktī," saka vīrietis. Viņš uzskata, ka atstarotājs pirmām kārtām domāts cilvēka drošībai. "Esmu redzējis, kā veci cilvēki tumsā brauc ar velosipēdu bez atstarotāja. Ja notiek kāds nelaimes negadījums, tad parasti šādos gadījumos vainīgs ir šoferis," bilst valmierietis.
Fonda dalībnieki cer, ka pēc "Gaismaszīmes" akcijām cilvēku izpratne par nepieciešamību lietot atstarotājus strauji palielināsies. "Latvijas Pasts" apņēmies gandrīz 1000 pasta nodaļās pārdot atstarotājus par salīdzinoši zemām cenām, kā arī pensionāriem un maznodrošinātajiem cilvēkiem tos piegādāt mājās ar pastnieku palīdzību. "Latvijas Pasta" Vidzemes reģiona direktors Modris Romka - Laurītis norāda, ka atstarotājus var iegādāties visās Alūksnes rajona pasta nodaļās. Tiesa, pagaidām nav informācijas par to cenas samazināšanu.
Fonds ir starpnieks starp ziedotājiem un cilvēkiem, kam atstarotāji ir nepieciešami. Tā aktīvisti vāc ziedojumus un atstarotājus, lai dalītu tos iedzīvotājiem, kā arī rosina uzņēmējus ražot un dāvināt skolēniem gaismu atstarojošas vestes. Ikviens tiek aicināts piedalīties "Gaismaszīmes" akcijās, lai glābtu visdārgāko - cilvēku dzīvību. Var ziedot vienu latu, piezvanot pa tālruni 9006880, vai ieskaitīt līdzekļus fonda kontā: akcijai "Gaismaszīme" IBAN LV98RTMB0000001804750 SO "Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons"" Reģ. nr. 40008018477, Kr.Valdemāra ielā 38, Rīgā, LV-1010, Rietumu banka, SWIFT.RTMBLV2X.
Ceļu satiksmes drošības direkcijas dati liecina, ka šāgada desmit mēnešos ceļu satiksmes negadījumos Latvijā gājuši bojā 134 gājēji, 84 dzīvību zaudējuši diennakts tumšajā laikā. Kopš 11.novembra sākta ceļu satiksmes drošības kampaņa, kuras laikā gājējus mudina lietot atstarotājus.

Citu datumu laikraksti

  • Uz semināru aicina naktsmītņu īpašniekus

    Asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas reģionos rīkos seminārus “Labas higiēnas prakses vadlīniju...

  • Balso arī par Alūksnes šoferiem

    Satiksmes ministrijas rīkotajā akcijā “Draudzīgākais autobusa šoferis” pasažieri varēja balsot par tālsatiksmes autobusu vadītājiem vairākās...

  • Sieviešu klubiņš rīko tikšanos

    Kā jau iepriekšējā reizē tika norunāts, Alūksnes rajona sieviešu klubu pārstāves šoreiz tiksies nevis trešdien, bet ceturtdien, 24.novembrī, pulksten...