Iedzīvotājus aicina piedalīties likuma veidošanā

Veselības ministrijas mājas lapā uzsākta sabiedriskā apspriešana, kas ir līdz šim nebijis notikums ministrijas darbībā.

Veselības ministrijas (VM) mājas lapā uzsākta sabiedriskā apspriešana, kas ir līdz šim nebijis notikums ministrijas darbībā. Ministrija aicina ikvienu interesentu iepazīties ar darba grupas izstrādāto likumprojektu “Pacientu tiesību aizsardzības likums”, kā arī sniegt komentāru, priekšlikumus par likumprojektu vai norādīt uz neskaidrajām normām sagatavotajā normatīvajā aktā.
Visus iesniegtos priekšlikumus un komentārus izskatīs pēc būtības. Pacientu tiesību aizsardzības likumprojekts un iespēja izteikt savu viedokli ir atrodama ministrijas mājas lapā (www.vm.gov.lv).
No šāgada maija darbojas īpaši izveidota darba grupa Pacientu tiesību aizsardzības likuma izstrādei. Darba grupas izstrādāto sākotnējo variantu sabiedrībai prezentēs 2.oktobra konferencē.
“Pacientu tiesības ir būtisks jautājums visiem iedzīvotājiem. Mūsu valstī ir gan Ārstniecības likums, gan Likums par prakšu ārstiem, gan citi vairāki normatīvie akti, kas regulē pašu ārstniecības procesu, taču mēs atduramies kā pret sienu tajos gadījumos, kad runa ir par pacientu tiesību jautājumiem, tādēļ viens no maniem pirmajiem darbiem veselības ministres amatā bija rīkojuma izdošana par darba grupas izveidi Pacientu tiesību aizsardzības likuma izstrādei.
Svarīgs aspekts pacientu un ārstu attiecībās ir savstarpējā sapratne, arī ārstniecības personai ir jāizprot pacienta tiesības uzzināt pilnu informāciju par savu diagnozi, par nepieciešamajiem izmeklējumiem, informāciju par šo izmeklējumu efektivitāti, iedarbību, par to, cik šāds izmeklējums maksā, kā arī informāciju par iespējamajiem variantiem un citām ārstniecības alternatīvām. Īpaši jāuzsver pacientu datu aizsardzības jautājums un pacientu tiesības uz konfidencionalitāti,” uzsver veselības ministre Ingrīda Circene.

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...