Iedzīvotājus satrauc klaiņojoši suņi

Suņa sakosta meitene, nokosts suns, pieklīdis suns, kaķa uzbrukums.

Suņa sakosta meitene, nokosts suns, pieklīdis suns, kaķa uzbrukums. Tie ir tikai daži gadījumi, kas likuši iedzīvotājiem pēc palīdzības vērsties laikraksta redakcijā. Situācijas dramatismu pastiprina Alūksnes pilsētas domes deputātu lēmums klaiņojošo dzīvnieku izolatora darbībai paredzētos līdzekļus atlikt rezerves fondā.
"Tagad suņiem ir brīva vaļa. Es savu kuci mājas pagalmā nevaru pabarot, jo to sargā trīs pieklīduši lieli suņi ar atņirgtiem zobiem. Divi mazāki suņi acīmredzot ir savā starpā plēsušies, un viens ir beigts. Tos savāca Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes darbinieki, jo jānoskaidro, vai dzīvnieks nav bijis slims ar trakumsērgu. Nevienam nav ne kaklasiksnas, ne reģistrācijas numura. Domāju, ka tādus klaiņojošus dzīvniekus ir jāizķer un varbūt jāiznīcina," stāsta alūksniete Inta Baumane.
Viņa ir sašutusi, jo kaimiņi iesaka likvidēt kuci, kas ir reģistrēta, vakcinēta un par to ir maksāts nodoklis. Tā ir jāved istabā, jo klaiņojošie dzīvnieki traucē ne tikai saimniekiem, bet arī apkārtējo māju iedzīvotājiem. "Esmu vainīga tikai tāpēc, ka man ir kuce, nevis suns. Suņi var klīst, un nevienam nav jāatbild," secina I.Baumane.
Cik ilgi barot svešu suni?
Nu jau trīs nedēļas pieklīdis suns dzīvo alūksnietes Ilgas Augstkalnes mājas pagalmā Ozolu ielā 2. Mājas saimnieki dzina to projām, bet suns neklausīja. Laiks bija auksts, un viņi apžēlojās par klaidoni. Melnajam (tā suns ir iesaukts) ir iekārtota vieta šķūnī, un tas sargā māju pat niknāk nekā pašu vācu aitu šķirnes kuce Kleopatra.
"Zinām, ka Melnais nav no apkārtējām mājām. Laikam ir nācis pie mūsu kuces, bet tik ilgi neiet nekur prom. Tas ir apgrūtinoši! Mums nevajag otru suni," skaidro I.Augstkalne. Kleopatra ir piesieta, bet Melnais staigā brīvi un ir agresīvs, tāpēc pastniecei vai citiem atnācējiem iedveš bailes. Ilga piekrīt, ka droši vien no tā visu var sagaidīt. Reizēm ķīviņi rodas, kad abi suņi ienāk telpās. Ir bažas, ka Melnais neiekož bērniem. "Vajadzētu būt kādai vietai, kur varu pieteikt pieklīdušo suni un tikt no tā vaļā. Ja neatradīsies saimnieks, kur lai es lieku Melno? Cik ilgi lai viņu baroju?" ir neizpratnē sieviete.
Izolators var strādāt ar peļņu
Pērnā gada nogalē Alūksnē pabeidza dzīvnieku izolatora iekārtošanu, bet par tā darbības sākumu un lietderību deputātu domas dalās. "Nepieciešams iegādāties aprīkojumu un speciālu transportu klaiņojošu dzīvnieku ķeršanai, kā arī jāpieņem darbinieki: veterinārārsts, šoferis, dzīvnieku ķērājs un dzīvnieku kopējs izolatorā. Domāju, ka tam nevajag daudz naudas. Izolatoram jāstrādā tā, lai tas pelnītu," saka Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes priekšnieks Marģers Kamerāds.
Pērn izolatora telpas par piemērotām atzina Eiropas Komisijas pārstāvji, kas interesējās par dzīvnieku labturību. Speciālists atzīst, ka darbs izolatorā būs visu laiku. Nevar zināt, kad vajadzēs doties gūstīt kādu klaidoni. 26.janvārī saņemta informācija no Dārza ielā dzīvojoša alūksnieša, ka tam uzbrucis svešs kaķis. Šādā situācijā ir jābūt gataviem izbraukumam. Bet būtu nepieciešams profilaktiskais darbs.
Vēl jāpārkāpj "suņa astei"
Izolatorā mājdzīvniekus turēs līdz 50 dienām. Pa to laiku ir jāatrod saimnieks vai arī jālemj par iemidzināšanu. Tajā vajadzētu ierīkot arī vietas mājdzīvniekiem, kuru saimnieki uz laiku aizbrauc un atstāj savu suni vai kaķi izolatora darbinieku aprūpē.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe informē, ka vajadzīgi līdzekļi atbilstoša dienesta veidošanai un darba samaksai. Izolators ir SIA "Alūksnes nami" pārziņā. Uzņēmums ir noslēdzis līgumus ar pašvaldībām par līdzdalību klaiņojošo dzīvnieku izolatora finansējumā un pakalpojumu saņemšanā savā teritorijā. A.Grūbe nevar prognozēt, kad izolators beidzot varēs sākt darbu. Domes deputāti tautsaimniecības komitejas sēdē atkārtoti par to spriedīs 10.februārī.

Citu datumu laikraksti

  • Lems par finanšu sadali

    Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

  • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

    Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

  • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...