Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iegādājoties atklātnes, palīdz bērniem visā pasaulē

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola Alūksnes rajonā ir vienīgā UNICEF atbalsta skola, kur jau otro gadu darbojas UNICEF draugu klubs.

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola Alūksnes rajonā ir vienīgā UNICEF atbalsta skola, kur jau otro gadu darbojas UNICEF draugu klubs. Arī šogad 15 kluba biedri izplatīs UNICEF Ziemassvētku atklātnes, lai palīdzētu uzlabot bērnu veselības aprūpes, izglītības un sociālo pakalpojumu jomas visā pasaulē.
“Sākumā esam iecerējuši iegādāties 300 atklātnes. Tās no novembra vidus izplatīsim savā skolā, pagastā un kaimiņpagastos. Novembra beigās vēlamies aizbraukt uz Ozolu pamatskolu Valkas rajonā, lai stāstītu par UNICEF atklātnītēm,” saka O.Vācieša Gaujienas ģimnāzijas UNICEF draugu kluba vadītājs un direktores vietnieks audzināšanas darbā Andrejs Puļļa.
Viņš akcentē, ka skolas UNICEF atbalsta kluba darbs nav tikai izplatīt atklātnes. “20.novembrī ir ANO Bērnu fonda jubileja, kad arī skolā divas dienas rīkosim starpbrīžu pasākumu. Tas būs kā brīvā mikrofona diskusija, ko organizēs UNICEF kluba dalībnieki. Tā pamatideja būs izzināt, kā bērni jūtas skolā - kas viņiem patīk un par ko sāp sirds. Savukārt decembrī vēlamies dāvināt pašu gatavotas rotaļlietas Gaujienas speciālās internātskolas mazajiem iemītniekiem,” atklāj A.Puļļa.
Viņš priecājas, ka katru gadu vidusskolā arvien vairāk bērnu iesaistās UNICEF kluba aktivitātēs.
“Visu Alūksnes rajona skolu pārstāvjus seminārā jau esmu iepazīstinājis ar šīm aktivitātēm. 21.oktobrī klašu audzinātāju kursos arī klāstīšu par Ziemassvētku atklātņu akciju. Žēl, ka neviena cita Alūksnes rajona skola nav iesaistījusies UNICEF aktivitātēs. Var saprast mazās skolas, jo, lai kļūtu par UNICEF atbalsta skolu, nepieciešams izplatīšanai iegādāties vismaz 300 atklātnes. Tas ir riskanti - ja nu neizdodas pārdot. Mūsu atbalsta kluba dalībnieku lielākais izpārdoto Ziemassvētku atklātņu skaits ir bijis 550, bet pērn - 450,” secina A.Puļļa.
Pirmo UNICEF atklātni radīja 1949.gadā, kad meitenīte Jitka Samkova uzzīmēja UNICEF veltītu zīmējumu, pateicoties par palīdzības sniegšanu karā izpostītajam ciematam toreizējā Čehoslovākijā, kur dzīvoja arī viņa. Meitenes zīmējums kļuva par pirmo UNICEF atklātni.
Vienas UNICEF atklātnes cena, ja to izplata skolēni, ir 23 santīmi. Otro gadu kartītes ir skatāmas interneta mājas lapā (www.un.lv/unicef ).

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...