Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iekaro tirgu starptautisko kravu pārvadājumu biznesā

Starptautisko kravu pārvadājumu firma SIA "Zelta balodis", kas darbojas Alūksnē, šomēnes atzīmē desmit gadu darbības jubileju.

Starptautisko kravu pārvadājumu firma SIA "Zelta balodis", kas darbojas Alūksnē, šomēnes atzīmē desmit gadu darbības jubileju.
"Mūsu firma piedāvā dažādu kravu pārvadājumus uz Beļģiju, Nīderlandi, Vāciju, Itāliju, Somiju un Zviedriju. Vajadzētu iespējas Eiropas tirgū paplašināt, taču tam vajadzīga jauna tehnika. Šobrīd mūsu biznesu spēcīgi ietekmē degvielas cenu palielinājums," laikrakstam stāsta SIA "Zelta balodis" viens no īpašniekiem Dainis Zeltiņš.
Ideja par firmas izveidi radusies īpašniekiem Dainim Zeltiņam un Viesturam Balodim, jo abi bijuši tālbraucēji šoferi un viņu vaļasprieks - piedalīties autosacīkstēs.
"Firmas darbības sākums nebija viegls, jo biznesu sākām no nulles. Tad arī kredītus no bankām nevarēja paņemt, tikai no privātpersonām. Pirmajos reisos uz Somiju devāmies paši," atceras D. Zeltiņš.
V. Balodis piebilst, ka padomju gados kravu pārvadājumu bizness uz ārzemēm Latvijā bija svešs. "Mēs bijām vieni no pirmajiem, kas to uzsāka. Mums bija vajadzīgas zināšanas šajā jomā. Tās pamazām ieguvām tāpat kā pastāvīgus klientus. Tagad bizness ir nostabilizējies," saka V. Balodis.
Pirmā tikusi iegādāta "DAF" markas automašīna. Firmas desmit darbības gadu laikā autoparks pakāpeniski paplašinājies - tagad tajā kopumā ir 14 "Scania" un "Volvo" markas automašīnas.
"Pērn iegādājāmies divas jaunas un trīs mazlietotas šādu marku automašīnas. Tās ir modernas un komfortablas, lai šoferi tālajā ceļā justos ērti. Tehnikai jāatbilst Eiropas prasībām, lai varētu veikt starptautiskos pārvadājumus," uzsver D. Zeltiņš.
V. Balodis norāda, ka firmas darbībai nav sezonas raksturs, jo mašīnas atgriežas no kārtējā reisa un dodas nākamajā. Gadā reisos nobraucot vidēji 130 000 līdz 150 000 kilometru. Uzņēmumā strādā 16 šoferi.
"Kadri īpaši nemainās.Jauni šoferi klāt nenāk. Vidējais to vecums ir 30 līdz 40 gadi. Doties tālajos reisos var tie, kam šāds darbs ir sirdslieta, nevis tikai peļņas ieguves veids," ir vienisprātis abi īpašnieki.
Viņi skaidro, ka par citu biznesu netiekot domāts, esot jāturpina iesāktais. Nākotnes ieceres uzņēmuma darbībā īpašnieki nevēlas atklāt, kamēr neesot īstenotas.
"Biznesā raksturīgi, ka tas var iet te uz augšu, te uz leju. Prasības palielinās, un mēs nedrīkstam stāvēt uz vietas, bet jādomā par uzņēmuma attīstību. Svarīgs ir godīgums un uzticēšanās," vērtē īpašnieki. Konkurence pārvadājumu biznesā esot spēcīga.
"Daudzas firmas strādā ar dempingu, tāpēc ne vienmēr tā ir pozitīva. Latvijā ir reģistrēts apmēram 1000 kravu pārvadājumu firmu," secina D. Zeltiņš.

Citu datumu laikraksti

 • Salāti “Rīts” un bumbieri alus mīklā

  Ir pavasaris, dabas atmodas laiks, kad visi gribam izskatīties skaisti un slaidi. Lai ēdienkartē samazinātu kaloriju daudzumu, piedāvāju gatavot...

 • Bumbieris karameles mērcē

  Bumbieris.Bumbieris 1 bumbieris 200 g ūdens 100 g cukura 2 anīsi Karamele 200 g cukura 50 g glukozes 75 g ūdens Cepums "Kokosriekstu...

 • Katrai puķei savs niķis

  Dīfenbahija. Dīfenbahiju dzimtene ir Vidusamerikas un Dienvidamerikas tropi. Dīfenbahijas ir izplatīts košumaugs, taču nozīmīgas ir tikai dažas no 30...

 • Annijas bode

  Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī.Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī. Vienu pēc otra viņa noliktavas kaktā iemeta trīs...

 • Krāsim savai nākotnei

  No 2001.gada 1.jūlija Latvijā ieviesa pensiju sistēmas otro līmeni. Piedalīšanās tajā ir obligāta tiem, kuri ir jaunāki par 30 gadiem.No 2001.gada...

 • Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

  Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.Visus...

 • Aunam jādodas ārpus mājas

  AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

 • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

  Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...