Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīst dzejnieka Ojāra Vācieša daiļradi

Jaunannas pagasta bibliotēkā otrdien pulcējās pagasta pamatskolas 1. līdz 4.klases bērni uz bibliotēkstundu par dzejnieku Ojāru Vācieti.

Jaunannas pagasta bibliotēkā otrdien pulcējās pagasta pamatskolas 1. līdz 4.klases bērni uz bibliotēkstundu par dzejnieku Ojāru Vācieti.
Mazie zināja stāstīt, ka Ojārs Vācietis ir dzejnieks, kas dzimis Alūksnes rajona Trapenē un ir mūsu novadnieks. Viņš sarakstījis daudz jauku dzejoļu un šogad svinētu savu 70 dzimšanas dienu. Pasākumu organizēja skolotāja Inga Kārkliņa. Bērni varēja uzzināt dzejnieka biogrāfiju un klausīties dzeju, sēžot sveču gaismā. Bibliotekāres Daina Beļava un Velga Ločmele bija izveidojušas dzejnieka grāmatu izstādi, ko skolēni varēja aplūkot.
"Rotaļājāmies ar Ojāra Vācieša dzejoļiem - bērni minēja krāsas un skaitļus no viņa dzejas; runājām, kādas multiplikācijas filmas ir uzņemtas, par pamatu ņemot O.Vācieša dzeju, un dziedājām dziesmas ar O.Vācieša vārdiem," stāsta I.Kārkliņa.
Viņa norāda, ka Jaunannas pamatskolas 5. līdz 7.klases skolēni šoruden apmeklēja O.Vācieša dzimto vietu Trapeni un Gaujienu. "Tā bērniem bija mācību ekskursija. Bijām Trapenes pamatskolā, aplūkojām muzejā ekspozīciju par O.Vācieti un viņa dzimtās mājas "Stādzenus". Gaujienā savukārt bijām "Anniņās", Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā un aplūkojām klasi, kur dzejnieks savulaik mācījās," saka I.Kārkliņa.
Šonedēļ Jaunannas pamatskolā bija arī skatuves runas konkurss "Zvirbulis", kurā šogad bērni drīkstēja deklamēt tikai Ojāra Vācieša dzeju. "Pasākumu vadīja Daiga un Vilnis Sliņķi no Alūksnes. Izvērtējām bērnu prasmi deklamēt dzeju un uz rajona konkursu nolēmām izvirzīt trīs bērnus," akcentē Jaunannas pamatskolas direktore Līga Toka - Čevere. Viņa neslēpj prieku par bērnu apzinīgo gatavošanos šim pasākumam.

Citu datumu laikraksti