Iepazīst jaunas ābolu šķirnes

Pagājusi vasara un iestājies rudens. Ir daudz dažādu pazīmju, pēc kurām mēs sajūtam rudens tuvošanos. Protams, tas ir pirmais septembris, pēc kā gan skolēni, gan vecāki nopūšas - rudens klāt.

Pagājusi vasara un iestājies rudens. Ir daudz dažādu pazīmju, pēc kurām mēs sajūtam rudens tuvošanos. Protams, tas ir pirmais septembris, pēc kā gan skolēni, gan vecāki nopūšas - rudens klāt. Taču arī dabā ir sajūtams rudens pēc ziediem, sēnēm un āboliem.
Tieši tāpēc 24.septembrī Ziemeru pagasta bibliotēkā visiem bija iespēja piedalīties ābolu pēcpusdienā. Pagasta iedzīvotāji varēja pagaršot dažādus ābolu ēdienus, kā arī nogaršot daudzās ābolu šķirnes, kas bija izliktas izstādē. Iveta Vilciņa bija atnesusi visvairāk ābolu šķirņu - septiņas, taču iedzīvotāji viennozīmīgi par garšīgāko atzina "Dzintara lāsi". Arī Iveta Valguma izstādei bija atnesusi piecas ābolu šķirnes, tomēr par garšīgākajiem degustētāji atzina bumbierābolus. Jausma Paula apkārtējos pārsteidza ar ābolu asortu grozu, bet Skaidrīte Rateniece - ar neredzētajām četrām ābolu šķirnēm.
Ābolu pēcpusdienā bērnu žūrijas bērni 3.-4.klašu grupā deklamēja dzejoļus par āboliem. Čaklākā lasītāja Inga dzejoļus bija iemācījusies no galvas.
Lielu sajūsmu un prieku izstādes apmeklētajiem sagādāja Māriņkalna jauniešu kluba leļļu teātris "Ābols". Ludziņā trīs meža zvēri cīnījās par vienīgo ābolu. Taču meža vadonis lācis paskaidroja, ka ābolu vajag sadalīt vienādās daļās. No īsās ludziņas mācīties vajadzētu mums visiem, arī cilvēkiem ir jāiemācās dalīties ar apkārtējiem.

Citu datumu laikraksti