Iepazīstas ar draudzes darbu Vācijā

Alūksniete Santa Stopniece atvaļinājumu pavadīja Vācijā, viesojoties pie Villihas evaņģēliskās Emmaus draudzes locekļiem. Viņa atzīst, ka ir gandarīta par braucienu un lietderīgi pavadīto laiku.

Alūksniete Santa Stopniece atvaļinājumu pavadīja Vācijā, viesojoties pie Villihas evaņģēliskās Emmaus draudzes locekļiem. Viņa atzīst, ka ir gandarīta par braucienu un lietderīgi pavadīto laiku.
"Alūksnei vairākus gadus ir sadraudzība ar Villihas evaņģēlisko Emmaus draudzi. Pirms sešiem gadiem biju Vācijā apmaiņas braucienā, savukārt pirms diviem gadiem man bija prakse Jūrmalā - Alūksnes un Villihas jauniešu kopīgā nometnē, pēc tās mani uzaicināja ciemos, lai pavērotu draudzes darbu. Šo iespēju četru nedēļu garumā izmantoju sava atvaļinājuma laikā šogad. Esmu pateicīga skolotājām Evai Kliestai un Teklai Ozolai, kas mani morāli atbalstīja," stāsta S.Stopniece.
Vācijā viņa nedaudz strādāja Villihas draudzes birojā, kā arī piedalījās Lieldienu nometnē bērniem un pusaudžiem.
"Latvijā draudzes pārsvarā nodarbojas ar Dieva vārda sludināšanu un lūgšanām, bet Villihas draudze veic daudzas sociālās funkcijas. Piemēram, draudzei ir divi bērnudārzi. Tajos bērniem nav obligāti jāguļ diendusa, toties katru dienu noteikts laiks ir jāpavada svaigā gaisā. Šajos bērnudārzos ir multinacionāls sastāvs," saka S.Stopniece.
Villihas draudzei ir izveidota cirka trupa, kas iestudē dažādas izrādes. S.Stopniece varēja piedalīties viņu ikdienas darbā, iegādājoties atribūtus izrādēm.
"Man bija iespēja piedalīties interesantās senioru tikšanās. Tur prezentēju Latviju un dziedāju latviešu tautasdziesmas. Daudziem no viņiem draugi vai radi bija no Latvijas, tādēļ mūsu valsts viņiem nebija sveša," atzīst S.Stopniece.
Četras nedēļas viņa mitinājās pie Māras Ringas, kas vairākkārt ir bijusi Alūksnē.
"Mans uzdevums viesošanās laikā bija rakstīt dienasgrāmatu par draudzes aktivitātēm. Pēc tās izlasīšanas draudze domā ieviest izmaiņas savā darbībā. Apmeklēju arī Villihas sabiedrības centru. Tas atradās lielā dzīvojamajā rajonā un tajā dažādas interešu grupas varēja izvērst aktivitātes," klāsta S.Stopniece.
Vācijā viņa satikās arī ar saviem vēstuļdraugiem - Aneti Herbrandu, pie kuras viņa dzīvoja viesošanās laikā Vācijā pirms sešiem gadiem un Juriju Lovenu.
"Jurijs līdz 11 gadu vecumam ir dzīvojis Alūksnē un mācījies Alūksnes vidusskolā, bet tagad dzīvo Siegburgā Vācijā. Viņš nejauši bija atradis Alūksnes pilsētas domes interneta mājas lapu un atrakstījis. Tā arī sākās mūsu sarakste.
Jurijs atzīst, ka Alūksne ir skaista pilsēta un Latvijā dzīvo jauki cilvēki. Viņš pat domā par atgriešanos uz dzīvi Latvijā, ja te būtu nepieciešamība pēc informācijas tehnoloģiju speciālistiem," stāsta S.Stopniece.
"Esmu gandarīta, ka atvaļinājumu varēju pavadīt Vācijā. Tā man bija patīkama pārmaiņa," saka S.Stopniece.

Citu datumu laikraksti

 • Grūtais priekšvēlēšanu laiks

  Priekšvēlēšanu laiks Latvijā izraisa politisko jūkli Saeimā. Politiskās cīņas baltkvēlē partijas izceļas ar nekonsekventu rīcību ne tikai...

 • Būs Jauniešu dienas Kuldīgā

  Katru gadu pēc pāvesta Jāņa Pāvila II aicinājuma pasaulē notiek Jauniešu dienas.Katru gadu pēc pāvesta Jāņa Pāvila II aicinājuma pasaulē notiek...

 • Skolēnus nodarbinās sakopšanas darbos

  Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotais pilotprojekts par skolēnu nodarbināšanu vasarā vai praksi vasaras brīvlaikā paredz, ka Alūksnes rajonā būs...

 • Dziesma ir kā putna lidojums no baznīcas torņa

  Haralda Sīmaņa dziesma klausītāju ierauj kā ievu ziedu atvarā. Esi tās varā ka bite, kas apmaldījusies rudzupuķēs. Bet par ko īsti bija...

 • Skolēnu un jauniešu kori pieskandina Api

  Vakar Apes estrādē beidzās trīs dienu ilga rajona skolu 5. līdz 9.klašu un jauniešu koru sadziedāšanās lielo skolēnu dziesmu un deju svētku...

 • Cenšas ielauzties klubā

  Ceturtdien Alūksnē policija slimnīcā nogādājusi kādu 21 gadu vecu jaunieti, lai veiktu analīzes aizdomās par narkotisku vielu lietošanu.Ceturtdien...