Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīsti Alūksnes rajonu!

Šodien publicējam konkursa "Iepazīsti Alūksnes rajonu" trešās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Apes tūrisma informācijas punkts.

Šodien publicējam konkursa "Iepazīsti Alūksnes rajonu" trešās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Apes tūrisma informācijas punkts.
"Priecājamies, ka konkursa otrajā kārtā saņēmām 10 atbildes. Konkursā ir iesaistījušies pieci jauni dalībnieki, savukārt nav viena, kas piedalījās pirmajā kārtā. Konkursa dalībnieki joprojām domā par atbilžu noformēšanu. Domājam, ka atbildes ir izsmeļošas un pareizas, rezultāti ir labi. Vairums otrās kārtas dalībnieku ir no Gaujienas. Tas priecē," atzīst Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste - tūrisma darba organizatore Kristīne Vimba un Alūksnes rajona padomes tūrisma informācijas speciāliste Evita Puzule.
Arī šoreiz atbildes uz radošajiem jautājumiem (10.jautājums) netiek publicētas, jo tās ir katra autora sniegums.
Atbildes uz trešās kārtas jautājumiem jāiesniedz līdz 13.decembrim (pasta zīmogs) Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā Dārza ielā 8a, Alūksnē, tālrunis/fakss 4322804 vai epastā ([email protected]). 3.kārtas rezultātus un 4.kārtas jautājumus publicēs laikrakstos "Alūksnes Ziņas" un "Malienas Ziņas" 20.decembrī.
"Aicinām konkursā iesaistīties arī jaunus dalībniekus, jo apbalvos ne tikai kopvērtējuma uzvarētājus, bet arī katras kārtas uzvarētājus. Atgādinām, ka atbildes jāiesniedz uz baltām A4 formāta lapām datorrakstā vai rokrakstā. Katram konkursa dalībniekam ir piešķirts kārtas numurs un vērtētāji redz šo numuru, nevis dalībnieka vārdu un uzvārdu. Tāpēc tiem, kas piedalījās jau pirmajā kārtā vārds, uzvārds jāraksta uz aploksnes vai epasta pavadvēstulē. Ja piedalās konkursā pirmo reizi, uz atsevišķas lapas jāuzraksta dalībnieka vārds, uzvārds, adrese, tālrunis, skola, kur mācās, un klase," norāda K.Vimba un E.Puzule.
Konkursu "Iepazīsti Alūksnes rajonu" organizē Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrs, Gaujienas pagasta biznesa, informācijas, izglītības un tūrisma centrs, Apes, Jaunlaicenes, Veclaicenes, Jaunannas un Kalncempju informācijas punkti sadarbībā ar Alūksnes rajona laikrakstiem "Alūksnes Ziņas" un "Malienas Ziņas".
***
Atbildes uz 2.kārtas jautājumiem
1. "Gaujiena - mana paradīze" - šos vārdus teicis komponists Jāzeps Vītols. Par izciliem nopelniem latvju tautas mūzikas kultūras attīstībā, Latvijas Zemes ierīcības komisija 1922.gada pavasarī piešķīra profesoram Gaujienas muižas centru. J.Vītols izvēlējās bijušo aldara māju, kuru nosauca par "Anniņām". Gaujienas "Anniņās" tika pavadītas vasaras un svētku brīvdienas no 1922. -1944.gadam. Gaujienā sarakstīta svīta "Dārgakmeņi", dziesma "Saules svētki" un citas.
2. Gaujienu par Eiropas centru sauc kopš barona Vulfa laikiem. Viņš Gaujienas apkārtnes mežsargu mājām deva Eiropas metropoļu nosaukumus - Londona, Berlīne, Parīze, Roma, Visbādene. 2002.gada vasarā, režisores Ilonas Brūveres vadībā, Gaujienā uzņemta dokumentāla spēles filma "Mana pasaule - Londona, Roma, Berlīne, Parīze", filmā parādot barona laikus un mūsdienas.
3. Dzejnieks Ojārs Vācietis Gaujienas vidusskolā mācījās no 1948.gada līdz 1952.gada pavasarim. Savas gaitas Gaujienā dzejnieks atspoguļo grāmatā "Tās dienas acīm".
4. Pirmā skola Gaujienas novadā bija Umalnieku draudzes skola, tā dibināta 1688.gadā vecā rijā.
5. Gaujienas skolu un novada vēstures muzejs dibināts 1968. gada 29.oktobrī. Tā dibinātājs un vadītājs ir vēstures skolotājs Harijs Grāvis.
6. Senāk Gaujienu sauca par Atzeli. Pirmo reizi Atzeles vārds minēts 1111.gadā Novgorodas laika grāmatā, sakarā ar kņaza Mstislava karagājienu.
7. Gaujienas pagastā atrodas šādi dabas liegumi: botāniskais liegums - Gaujienas priedes (vecums ap 200 gadiem); ornitoloģiskais liegums - Melnsalas purvs; dzērveņu liegums - Sloku purvs un Lepuru purvs; ģeoloģiskais liegums - Kalamecu un Markuzu gravas. Visi šie liegumu veido Gaujienas dabas parku ar komplekso liegumu. Dabas objekti: dolomīta atsegums pie Gaujienas speciālās internātskolas, Zaļā grava Gaujas labajā krastā, Alkšņupītes karsta kritenes (ūdensrijējs), Gaujas senleja, Zvārtavas ezers, avots "Lauvasmute".
8. Kultūrvēsturiskie objekti Gaujienā: Livonijas Ordeņa pilsdrupas; Gaujienas pils - Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola; muižkunga māja - vidusskolas internāts; dārznieka māja - vidusskolas skolotāju un darbinieku māja; staļļmeistara māja - veikals un dzīvojamā māja; ratnīca - noliktava un veterinārārsta privātprakse; ugunsdzēsēju māja - tautas nams, bibliotēka, pagasttiesa, veikals un Infocentrs; klēts - dzīvojamā māja; leduspagrabs - skolas noliktava; siltumnīca - arī tagad siltumnīca; aldara māja - Jāzepa Vītola memoriālais muzejs "Anniņas"; Jāzepa Vītola dārza māja - dzīvojamā māja; Gaujienas muižas parks; Zvārtavas pils - Latvijas Mākslinieku savienības Starptautiskais mākslas un izglītības centrs; mācītājmāja - dzīvojamā māja; Palšu muiža - dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas.
9. No minētajiem sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, Gaujienā mācījušies: Gaidis Andrejs Zeibots (kontradmirālis), Viesturs Dandens (Gaujienas pagasta priekšsēdētājs), Daina Avotiņa (dzejniece), Gunārs Selga (dzejnieks).
***
2.kārtas rezultāti
Dana Kūma (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 12. klase) - 19 punkti. Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 11. klases kolektīvs - 19 punkti.
Jānis Kūms (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.a klase) - 18,5 punkti. Ivars Ozoliņš (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.b klase) - 18 punkti. Sanda Apsīte (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 12. klase) - 18 punkti. Līga Kūma (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.a klase) - 17,5 punkti. Aija Riepniece (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 8. klase)17,5 punkti. Laila Egle - (Alūksnes vidusskola, 12. b klase) - 14,5 punkti.
Andrejs Paisums (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.a klase) -
14,5 punkti.
Lienīte Skudra (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 10. klase) - 14 punkti.
***
3. kārtas jautājumus uzdod
Apes tūrisma informācijas punkts
1. Kāds ir Apes senais nosaukums un kā tas mainījies laika gaitā?
2. Kā vārdu nes Apes vidusskola? Ko jūs zināt par šo cilvēku?
3. Kāpēc Apes nosaukumu bieži izmanto krustvārdu mīklu veidotāji?
4. Ar kādiem pasākumiem Ape ir pazīstama rajonā un valstī?
5. Ar kādām valstīm un Latvijas pagastiem robežojas Ape un tās lauku teritorija?
6. Kad dibināta Ape? Ar kādiem pasākumiem Ape atzīmēja savu jubileju šogad?
7. Kādi ievērojami cilvēki ir dzīvojuši agrāk un dzīvo pašlaik Apes pilsētā un lauku teritorijā?
8. Kā iemūžināta Elīna Zālītes piemiņa Apē?
9. Kādi ir izcilākie dabas objekti Apē?
10. Veidojiet tūrisma maršrutu, kurā būtu iekļauti Apes un tās apkārtnes tūrisma objekti!
11. Izdomājiet tūrisma saukli un emblēmu Apei!

Citu datumu laikraksti

 • Laurencenes iela nav privātīpašuma teritorija

  Laikraksta "Alūksnes Ziņas" birojā vērsās mūsu lasītājs ar jautājumu, vai starp divām daudzdzīvokļu mājām Alūksnē, Laurencenes ielā, ir iespējams...

 • Ikviens dzīvnieks prasa gan mīlestību, gan rūpes

  Katrs kārtīgs suņu un kaķu īpašnieks regulāri gādā par mīluļu labklājību. Ikdienas gādība par mazajiem draugiem izpaužas rūpēs par tiem.Katrs kārtīgs...

 • Uzzini, kas ir granžs

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": saruna ar "Rīgas Laika" redaktoru Uldi Tīroni, kurš apgalvo, ka šī ir pēdējā intervija sieviešu žurnālam.Šonedēļ žurnālā...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Svētku pasākumi. 15.novembrī pulksten 19.00 Gulbenes rajona Beļavas tautas namā - svinīgs svētku pasākums: konkursa "Sakoptākā sēta Beļavas pagastā...

 • Atmiņas par Ziemeļvāciju atdzīvojas

  Kad dienas kļuvušas īsākas, bet tumšie vakari garāki, rokas neviļus sniedzas pēc fotoattēliem un atklātnēm plauktos.Kad dienas kļuvušas īsākas, bet...

 • Atklāj lupatu segu izstādi

  Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā vakar atklāja izstādi "Pūrs", kurā apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studijas "Rītausma" darbi un Taigas...

 • Seksuālā orientācija ir sabiedrības esence

  Lielu rezonansi pasaulē un arī Latvijā izraisījusi ASV anglikāņu baznīcas rīcība, ieceļot bīskapa kārtā homoseksuāli orientētu garīdznieku. Līdz šim...

 • Par akcīzes nodokļa atmaksu

  Ja lauksaimnieciskās produkcijas ražotājs vēl nav paspējis reģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālajā iestādē Alūksnes nodaļā kā...

 • Mēnesī vidēji apkalpo 27 autobusu maršrutus

  Alūksnes rajonā regulāro pasažieru pārvadājumu maršrutu dotēšanai SIA "TU Vidlatauto" 2003.gada trešajā ceturksnī ir izmaksāti 33 304,05...