Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīsti Alūksnes rajonu!

Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu” otrās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Gaujienas pagasta biznesa, informācijas, izglītības un tūrisma centrs. “Konkursa pirmajā kārtā saņēmām sešus darbus.

Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu” otrās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Gaujienas pagasta biznesa, informācijas, izglītības un tūrisma centrs.
“Konkursa pirmajā kārtā saņēmām sešus darbus. Prieks, ka atbildes ir skaisti noformētas. Konkursa dalībnieki ir zinoši jautājumos, kas saistīti ar tūrismu Alūksnes rajonā. Priecē, ka skolēni izmanto jaunās tehnoloģijas, jo atbildes saņēmām arī e-pastā. Ar īpašu interesi lasījām teikas par Alūksnes rajonu, ko būtu jāstāsta tūristiem,” atzīst Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste - tūrisma darba organizatore Kristīne Vimba un Alūksnes rajona padomes tūrisma informācijas speciāliste Evita Puzule.
Viņas akcentē, ka atbildes uz 1.kārtā uzdotajiem radošajiem jautājumiem (7. un 10.) netiek publicētas, jo tās ir katra autora sniegums, ko tūrisma darbinieces, iespējams, izmantos savā turpmākajā darbā.
“Atbildes 2.kārtas jautājumiem gaidīsim līdz 15.novembrim (pasta zīmogs). Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā Dārza ielā 8a, Alūksnē, tālr./fakss 4322804, e-pasts: [email protected]. 2.kārtas rezultātus un 3.kārtas jautājumus publicēs laikrakstos “Alūksnes Ziņas” un “Malienas Ziņas” 22.novembrī. Aicinām konkursā iesaistīties arī jaunus dalībniekus, jo apbalvos ne tikai kopvērtējuma uzvarētājus, bet arī katras kārtas uzvarētājus,” viņas stāsta.
Atbildes jāiesniedz uz baltām A4 formāta lapām datorrakstā vai rokrakstā. Katram konkursa dalībniekam ir piešķirts kārtas numurs un vērtētāji redz šo numuru, nevis dalībnieka vārdu un uzvārdu. Tāpēc tiem, kas piedalījās jau pirmajā kārtā vārds, uzvārds jāraksta uz aploksnes vai e-pasta pavadvēstulē. Ja konkursā piedalās pirmo reizi, uz atsevišķas lapas jāuzraksta dalībnieka vārds, uzvārds, adrese, tālrunis, skola, kur mācās, un klase.
Konkursu “Iepazīsti Alūksnes rajonu” organizē Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrs, Gaujienas pagasta biznesa, informācijas, izglītības un tūrisma centrs, Apes, Jaunlaicenes, Veclaicenes, Jaunannas un Kalncempju informācijas punkti sadarbībā ar Alūksnes rajona laikrakstiem “Alūksnes Ziņas” un “Malienas Ziņas”.
***
Atbildes uz 1.kārtas jautājumiem:
1. No kura gada Alūksnē darbojas tūrisma informācijas centrs, kādu informāciju tas sniedz?
Tūrisma informācijas centrs Alūksnē ir no 1999.gada. Tas sniedz informāciju par naktsmītnēm, ēdināšanas iestādēm, muzejiem, apskates objektiem pilsētā un rajonā, dabas takām, kā arī tūrisma informāciju par citām Latvijas pilsētām.
2. Kādās aktivitātēs iesaistījies Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrs? Nosauciet vismaz trīs!
Starptautiskais tūrisma gadatirgus “Balttour”, Uzņēmēju dienas, Bānīša svētki, Pļaujas svētki, Tūrisma skola un citas.
3. Ar ko robežojas Alūksnes rajons un cik gara ir robeža?
Rajons robežojas ar: Igaunijas Republiku (robeža 103,8 km) un Krievijas Federāciju (robeža 46,4 km); Valkas rajonu (51,7 km), Gulbenes rajonu (98,1 km), Balvu rajonu (57,4 km).
4. Kāds ir Alūksnes rajona tūrisma sauklis?
“Dodies šurp uz pasaules malu, rūdīt raksturu savu!”
5. Nosauciet apskates objektus Alūksnes rajonā, kurus ieteiktu apskatīt tūristiem. Pamatojiet savu izvēli!
Gaujienas muižas ansamblis, parks, Livonijas ordeņa pilsdrupas, Randatu klintis, Trapenes lapegļu gatve, Raganu klintis, Dzenīšu dižvītols, Opekalna baznīca, Drusku pilskalns, bānītis, Tempļa kalns, Alūksnes ezers, Alūksnes Jaunā pils u.c.
6. Nosauciet muzejus Alūksnes rajonā un raksturojiet, jūsuprāt, interesantāko muzeju!
E. Glika Bībeles muzejs, Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs, Vides labirints, Ates muzejs, E. Zālītes memoriālā māja, J. Vītola memoriālais muzejs “Anniņas”, Gaujienas ģimnāzijas un novada muzejs, Jaunlaicenes pagasta novadpētniecības istaba, Bišu muzejs, Trapenes pagasta muzejs, Veclaicenes novada muzejs.
8. Nosauciet sabiedrībā populārus cilvēkus, kas ir saistīti ar Alūksnes rajonu.
Šādu cilvēku ir daudz, piemēram, Lūcija Sāgameža - Nāgele, Kornēlija Apškrūma, Elīna Zālīte, Lija Brīdaka, Skaidrīte Kaldupe, Ojārs Vācietis, Jāzeps Vītols, Leo Kokle, Gunārs Binde, Edgars Liepiņš, Ādolfs Liepaskalns un citi.
9. Kā šīs Alūksnes rajona vietas saucas šodien?
Alswig - Alsviķi; Marienburg - Alūksne; Hoppenhof - Ape; Adsel - Gaujiena; Lipnow- Liepna; Alt-Laitzen - Veclaicene; Semershof - Ziemeri.
Konkursa 2.kārtas jautājumus uzdod Gaujienas pagasta biznesa informācijas, izglītības un tūrisma centrs:
1. “Gaujiena - mana paradīze” - kas teicis šos vārdus, kāda ir šī cilvēka saistība ar Gaujienu?
2. Kādēļ Gaujienu vietējie iedzīvotāji sauc par Eiropas centru? Kur tas ir atspoguļots?
3. Kad Gaujienas vidusskolā ir mācījies dzejnieks OjārsVācietis? Kā sauc grāmatu, kurā viņš apraksta savas gaitas Gaujienā?
4. Kā sauc pirmo skolu Gaujienas novadā un kad tā ir dibināta?
5. Kad ir dibināts Gaujienas skolu un novada vēstures muzejs? Kas ir tā vadītājs?
6. Kāds ir Gaujienas senais nosaukums un kad tas pirmo reizi minēts rakstos?
7. Nosauciet ievērojamākos dabas objektus un dabas liegumus Gaujienas pagastā!
8. Kādas kultūrvēsturiskas ēkas ir Gaujienas pagasta teritorijā, kas tajās atrodas pašlaik?
9. Kuri no šiem sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem mācījušies Gaujienas vidusskolā: J.Vītols, R.Pauls, G.Zeibots, G.Selga, L.Kokle, V.Dandens, K.Apškrūma, D.Avotiņa, L.Brīdaka?
10. Izdomājiet tūrisma saukli un emblēmu Gaujienai!
***
1.kārtas rezultāti
Dana Kūma (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 12. klase) - 19 punkti;
Ivars Ozoliņš (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 9.b klase) - 18,5 punkti;
Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 11. klases kolektīvs - 18 punkti;
Sanda Apsīte (Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola, 12. klase) - 17 punkti;
Agija Šmite (Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola, 12. klase) - 13,5 punkti;
Laila Egle ( Alūsknes vidusskola, 12.b klase) - 13 punkti.

Citu datumu laikraksti

  • Rajonā joprojām trūkst zobārstu

    Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums.Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums. Ar “Alūksnes Ziņu”...

  • Finišē kalnu velosipēdisti

    Pie Alūksnes ezera, Tempļakalna pakājē sestdien, 18.oktobrī, uz atklātā Alūksnes rajona čempionāta noslēguma sacensībām pulcējās 66 kalnu...

  • Vai tas ko mainīs?

    Aizliegts auglis vienmēr ir saldāks. Diemžēl tas ir neapgāžams fakts. Jo vairāk tev atkārtos, ka nedrīkst TO un TO, notiek gluži pretēji - roka...