Iepriecina daudzbērnu un trūcīgās ģimenes

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā svētdien pulcējās 18 no 34 Alūksnes ģimenēm, kas bija ielūgtas uz Alūksnes jauniešu kluba “The Others” labdarības akcijas “Palīdzi savējiem” noslēgumu - koncertu, dāvanu saņemšanu un mielošanos pie svētku galda.

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā svētdien pulcējās 18 no 34 Alūksnes ģimenēm, kas bija ielūgtas uz Alūksnes jauniešu kluba "The Others" labdarības akcijas "Palīdzi savējiem" noslēgumu - koncertu, dāvanu saņemšanu un mielošanos pie svētku galda.
Alūksnes jauniešu klubs, kas nesen nosvinēja pirmā darbības gada jubileju, šogad uzņēmās rīkot vērienīgu akciju. Tās laikā jau kopš novembra beigām aicināja iedzīvotājus dāvināt dažādas sadzīvē noderīgas lietas, kuras pēc tam nodot daudzbērnu un trūcīgām ģimenēm svētku pasākumā. Atbildīgā par akciju Anda Podziņa atzīst, ka jaunieši ir patīkami pārsteigti par Alūksnes rajona iedzīvotāju atsaucību akcijai un saka lielu paldies visiem, kas nesavtīgi ziedoja tai ne tikai lietotas, bet arī jaunas mantas, kā arī tiem, kas palīdzēja organizēt akciju.
"Ir prieks, ka vairāk nekā puse aicināto ģimeņu atnāca uz pasākumu. Daļu ziedoto mantu iesaiņojām - tās bija dāvanas bērniem, kuras piemeklējām atbilstoši mazo vecumam. Daļu mantu izvietojām kastēs, un katrs varēja paņemt sev noderīgāko. Kopā ar bērniem rotaļās gāja rūķi. Viņi arī izsauca pie sevis bērnus, kas skaitīja dzejolīšus vai dziedāja un saņēma dāvanas. Māmiņas, kurām svētdien bija darbs, atveda uz pasākumu bērnus, kuriem jaunieši palīdzēja izvēlēties vajadzīgo. Mantu bija tik daudz, ka mums vēl atlika dāvanas arī bērniem invalīdiem un septiņas kastes ar pieaugušo un bērnu drēbēm aizgādājām Alūksnes Sociālās palīdzības centram, lai nodod tiem, kam tas visvairāk nepieciešams," stāsta A.Podziņa.
Atnākušajām ģimenēm bija sarūpēts arī jauks Ziemassvētku koncerts. Tajā uzstājās jauniešu kluba "The Others" ansamblis, "Mis un Misters Alūksne 2005" dalībnieki, dziedāja Kristīna Zaharova un Līva Zariņa, muzicēja saksofonists Gunārs Rudzītis. Ģimenes mielojās arī pie svētku galda, ko klāja SIA "Pajumte EA" darbinieki.
"Gandarī, ka katrs atnākušais pēc pasākuma atvadījās un dzirdējām daudz atzinīgu vārdu, laba vēlējumu. Dažiem acīs bija pārsteiguma un aizkustinājuma asaras.Priecājamies, ka akcijā ir izdevies iepriecināt citus. Sākumā uztraucāmies, vai cilvēki nāks uz noslēguma pasākumu, bet nu secinām, ka akcija ir lieliski izdevusies," saka A.Podziņa.
Alūksnes Sociālās palīdzības centra vadītāja Lolita Krūmiņa priecājas par jauniešu uzņēmību rīkot šādu akciju un par Alūksnes rajona iedzīvotāju atsaucību, ziedojot akcijai dažādas mantas.
"Mēs pozitīvi vērtējam jauniešu iniciatīvu uzņemties rīkot šādu labdarības akciju. Sociālajā centrā ikdienā saskaramies ar šo ģimeņu - gan vecāku, gan bērnu - problēmām, tādēļ ir brīnišķīgi, ka svētkos ir vēl kāds, kas gādā par šīm ģimenēm un ļauj tām justies īpašām, gaidītām. Manuprāt, ģimenes vajag stimulēt, rīkojot šādus pasākumus. Uzskatu, ka mums vēl ir maz tādu labdarības pasākumu, kuru laikā kāds otram dara labu, par to neko neprasot pretī. Domāju, ka akcija "Palīdzi savējiem" ir viena no šādiem labdarības pasākumiem," norāda L.Krūmiņa.
Viņa uzsver, ka, saņemot jauniešu kluba lūgumu palīdzēt ieteikt ģimenes, kuras aicināt uz noslēguma pasākumu, tika veikts rūpīgs darbs. "Šoreiz darījām citādāk, nekā ierasts. Ir ģimenes, kuras ir uz iztikas minimuma sliekšņa - atbilstoši likumdošanai tās nevar saņemt sociālo palīdzību, jo it kā ģimenē ir noteiktie minimālie ienākumi uz ģimenes locekli, bet mēs zinām, ka tie varbūt ir tikai "lieki" 5 lati. Tādēļ uz pasākumu aicināja ne tikai trūcīgās, bet arī daudzbērnu ģimenes. Pateicamies SIA "Pajumte EA" darbiniekiem, kas klāja svētku galdu šīm ģimenēm, jo arī viņi bija domājuši par to, lai katrs šeit justos īpašs," saka L.Krūmiņa.

Citu datumu laikraksti

 • Dievkalpojumi

  24.decembrī pulksten 19.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā - Ziemassvētku svētvakara Gaismas dievkalpojums.24.decembrī pulksten 19.00...

 • Dievs slimu bērnu uztic mīlošiem vecākiem

  Liepnas pagasta iedzīvotāji sen vairs nebrīnās, ka Laila Gorkija no rīta ved piecpadsmit gadus veco Leldi uz pirmsskolas audzēkņu mācību grupu...

 • Mainās koncerta norises vieta

  23.decembrī koncerts visai ģimenei “Dedz sirdī baltu Ziemassvētku sveci...”, ko sniegs Inita Āboliņa un Normunds Ķietis, notiks Alūksnes...

 • Zeltinieši izbauda vairāku svētku prieku

  Jana un agris šuksti: ikdienā svarīgākā ir mīlestība. Zeltiniešu Janas un Agra Šukstu ģimenei decembris ir īpašs laiks, jo jāgatavojas Ziemassvētkiem...

 • Ielūdz uz koncertu “Baltie Ziemassvētki”

  Tuvojas brīnišķīgākie svētki gadā - Ziemassvētki. Mainīgais laiks un straujais dzīves ritms šogad neļauj izbaudīt katru Ziemassvētku gaidīšanas...

 • Pagastā rīko tradicionālu akciju

  Pededzes pagastā piekto gadu pirms Ziemassvētkiem rīko labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram!”.Pededzes pagastā piekto gadu pirms Ziemassvētkiem...