Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iesaka aktīvāk iesaistīties sabiedrības dzīvē

Eiropas Savienībā 2003.gads ir pasludināts par Eiropas gadu cilvēkiem ar invaliditāti. Tas nozīmē, ka vairāk kā piecdesmit miljoni cilvēku Eiropā pievērsīs īpašu uzmanību cilvēku ar invaliditāti problēmu risinājumiem.

Eiropas Savienībā 2003.gads ir pasludināts par Eiropas gadu cilvēkiem ar invaliditāti. Tas nozīmē, ka vairāk kā piecdesmit miljoni cilvēku Eiropā pievērsīs īpašu uzmanību cilvēku ar invaliditāti problēmu risinājumiem.
Kā galvenās problēmu jomas ir izvirzītas izglītība un nodarbinātība. Šogad valstu valdībām vajadzētu veicināt jaunu likumdošanas aktu pieņemšanu, kas veicinātu normālu dzīves kvalitāti un sociālo funkcionēšanu. Vajadzētu attīstīt jaunus un pilnveidot esošos sociālos pakalpojumus, kā arī veicināt izglītības programmu pieejamību ikvienā Latvijas rajonā. Šis gads mudina arī darba devējus būt atvērtākiem pret cilvēku ar invaliditāti vēlmi strādāt un nodrošināt sevi. Šis gads mudina arī pašus cilvēkus būt aktīvākiem un arvien vairāk iesaistīties sabiedrības dzīvē.
Uzsākta apmācība
13.janvārī ir sākusies apmācība projektā THINK Baltija, kas dos iespēju 20 cilvēkiem ar invaliditāti strādāt mājās, izmantojot datoru un internetu. Šis ir pirmais šāda veida projekts Latvijā un par tālāko notikumu gaitu informēsim mājas lapā internetā (www.think.lv).  
Būs vasaras nometnes
Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" vasarā rīko dažādas tematiskas nometnes jauniešiem ar un bez invaliditātes. Nometnes notiks gan Latvijā, gan Zviedrijā. Ir izsludināts konkurss jauniešiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem ar invaliditāti par iespēju piedalīties šajās nometnēs. Interesentus lūdzam zvanīt pa tālruni 7377376 vai rakstīt ([email protected]).  
Aktivitātes jauniešiem
Arī šogad plānotas dažādas aktivitātes jauniešiem ar dažādu invaliditāti. Ja kāds vēlas piedalīties vai vadīt, vai organizēt, vai vienkārši būt kopā, zvaniet. Sīkāku informāciju varat iegūt apvienībā pie Kārļa Višas.
Vides pieejamība
Joprojām turpinās darbs vides pieejamības jomā, kurā tiek apkopota informācija par pozitīviem un negatīviem piemēriem būvniecībā, no cilvēku ar invaliditāti viedokļa. Jebkura informācija par vides pieejamību ir atrodama mūsu mājas lapā sadaļā "Vides pieejamība".
Turpinās arī darbs pie "Latvijas pieejamo vietu kataloga", kuru izdos aprīlī (tipogrāfiskā un elektroniskā versijā).
Ja jums ir informācija par pieejamām vietām jūsu pilsētā, pagastā vai rajonā, lūdzam informēt mūs pa tālruni 7377376 vai e-pastu ([email protected]).
Cilvēktiesības
2002.gadā ar BAPP atbalstu veikts monitorings. 2002.gada 2.decembrī notika monitoringa ziņojuma "Cilvēku ar invaliditāti sociālo pakalpojumu monitorings pilsoniskas līdzdalības nodrošināšanai 2002". Šī monitoringa īsā versija ir pieejama angliski, kas tulkots ar UNDP atbalstu. Sīkāka informācija apvienībā pie Aijas Juhnas.
Par mājas lapu
Joprojām notiek aktīvs darbs pie e-vides telpas radīšanas ar daudzpusīgu informāciju. 2002.gadā ar valsts mērķa dotācijas atbalstu konfigurēta mūsu mājas lapa (www.apeirons.lv). Diemžēl šobrīd nav pieejami bibliotēkas materiāli, bet drīzumā būs. Jūs varat aplūkot: fotogaleriju, šķirklī "Kalendārs" - preses relīzes, notikumu kalendāru, šķirklī "Sadarbības tīkls" - sociālo institūciju, organizāciju datu bāzi, papildinājumus projektu aprakstos un izmaiņas pašā mājas lapas uzbūvē.
Lūdzu apskatiet un informējiet mūs, ja ir neprecizitātes par jūsu organizāciju vai arī jums ir aktuāls notikums, kam vieta būtu mūsu mājas lapā - "Kalendārā". Atgādinām, ka mūsu mājas lapu ik mēnesi apmeklē apmēram 800 ciemiņu, no tiem 30 procenti no ārvalstīm. Sīkāka informācija pa tālruni 7377376 vai e-pastu ([email protected]) pie Ņinas Meņģeles vai Raimonda Smagara. 
Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons"

Citu datumu laikraksti

 • Mīlestība dažādos laikos

  Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

 • Darbarīki sniega tīrīšanai

  Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

 • Šovā cīnīsies par balvu

  Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...

 • Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas cenas?

  Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu cenas? - šādus jautājumus saņem Saeimas ESIC.Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu...

 • Atbild jurists

  Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku pilnvarotos pārstāvjus var ievēlēt".Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku...

 • Atbild jurists

  Esmu piekritis paziņam aizdot lielāku naudas summu uz vienu gadu. Principā šim cilvēkam uzticos, tādēļ ķīlu izlēmu neprasīt. Tomēr gribētu aizdevumu...